Kolumbovo náměstí

Martina Buckley

Kostýmy:

Rebecca Gregg
  • George Stobbart

Už dlhšie ma potenciálne nádejný film takto nenasral. Mladá zbohatlíčka trpiaca agorafóbiou už roky nevychádza zo svojho apartmánu, no jej kľud naruší smrť susedy. Začne sa o ňu zaujímať polícia a navyše sa spriatelí s novou nájomníčkou, ktorá k nej uniká pred svojim násilníckym partnerom. Onedlho sa však ukáže, že podivné veci sa tu dejú ďalej a ona sa ocitá v nečakanom nebezpečí. No, nečakané je to vlastne iba na oko, keďže ma po necelých 20 minútach napadlo o čo tu vlastne ide, čo sa bohužiaľ presne vyplnilo a táto neskutočne priehľadná a vlastne aj nezaujímavá pointa mi zruinovala celý film. Tvorcovia ju dokonca hlúpo odhalili už pol hodiny pred koncom a začali na ňu nabaľovať otrasne klišovité a miestami až nelogické zvraty, takže dopozerať to bolo pre mňa vyložené utrpenie. Navyše sa film drzo snaží tváriť hitchcockovsky, pričom do očí bije jednak zúfalá snaha niečím prekvapiť a jednak strašní herci, ktorí sú navyše drvení v trápne umelých scénach. Selma Blair ako hlavná protagonistka bola síce vcelku sympatická, no úlohu agorafobičky som jej veril tak 5 sekúnd, keďže o chvíľu už veselo komunikovala a pristúpila na každú kravinu čo od nej kto chcel. Minimálne za slušné technické spracovanie by si film nejakú tú hviezdičku zrejme zaslúžil, no ja ju nedám, keďže po dopozeraní som ostal alergický čo i len na jeho názov.(2.3.2012)

Skvělé! Skvělé! Skvělé! To mohlo být tak skvělé ... ale nebylo. Autor se totiž pokusil oblafnout diváka tak svědomitě, že nesmyslnější pointu jsem již dlouho nezahlédl. To však nic nemění na tom, že jsem si to v průběhu dění celkem slušně užil s podvodnickou partou, trošku méně se zazobanou podivínkou a myšlenkové pochody detektivů mi tak trochu zůstaly utajeny. Je to škoda promarněného potenciálu, ale už jen to herecké obsazení stojí za to, aby se oči unavily sledováním tohoto snímku.(6.11.2014)

Tady jsem neměl problém. Mělo to celkem solidní scénář, o zápletce někdo přemýšlel a proti konečnému vyústění jsem nemohl nic namítat. Lehká předvídatelnost nebyla v tomto případě moc na škodu. Co mě bavilo nejvíc byla ovšem Selma Blair. Nejenže stárne do krásy, ale zároveň je i výbornou herečkou, která by si zasloužila solidnější nabídku, než druhosledové filmy. Tým, který jí tady sekundoval, mě také nijak neurážel, takže u mě za 70%. Hodnocení opět moc nechápu.(8.9.2013)

• Bobik9

Takhle skvělé obsazení a tak mizerný film! Herci dělají, co můžou. Blair, Smart, Lee, Ribisi - skvělá sestava, ale zkrátka, když je špatný námět, nezachrání ho ani Chuck Norris. Kolumbovo náměstí si hraje na mysteriózní thriller plný nečekaných zvratů, ale je natočen tak, že žádný "zvrat" nikoho nemůže zajímat, protože je to vše uspěchané a postavy se nijak nevyvíjejí. Mrzí mě to, čekal jsem, že bude hodnocení nespravedlivé, ale není tomu tak.(24.11.2013)

Celkově to bylo předvídatelné, ale dalo se to snést. Ovšem tím koncem to kompletně ztratilo smysl. Samozřejmě, že konec super - ale postrádalo to smysl. Vlastně to co ve filmu celou dobu hrálo velkou roli se najednou rozpustilo jak pára nad hrncem jakoby na tom ani nezáleželo. V celu ale zato příjemná podívaná a proto ty 3* - s přimhouřenými oči.(9.3.2013)