10 odvážlivcov, odhodlaných prežiť tie najdrsnejšie podmienky mimo civilizácie, zabojuje o 50 000 €. (oficiální text distributora)

AdamesWWE

Prvá séria [7/10] Druhá séria [6.5/10] Tretia séria [5/ 10] . Zaujímavý námet pre reality show, prvé dve Farmy ma dosť bavili, ale tretia je dosť slabá Farma je jedna z lepších TV show, aké boli na Slovensku nakrútené. Oproti show Farmám hľadá ženu, Mama ožeň ma, Extrémne Rodiny, Vyvolení atd. má jednoznačne na vrch Farma, či už diváckou sledovanosťou alebo nadpriemerne dobrým spracovaním. ()

Copacabana

Nebolo to až také zlé, až na tú Horváthovú, myslím že sa tvorcovia vcelku snažili vybrať zaujímavé typy, prostredie...Mám rada reality-show a sa za to nehanbím, dajú sa v nich dobre pozorovať medziľudské vzťahy a reakcie ľudí v stresových podmienkach, a hlavne keď sú vybrané poriadne uletené typy, a to sa myslím v tomto prípade podarilo. Osobitne som si už teraz obľúbila toho írskeho dancera, čo si myslí, že je princ of Slovakia , držím mu palce. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------!!! Opravujem hodnotenie, ľudia nech si robia zo sebou čo chcú, ale k tým zvieratám to bolo dosť nefér, tiež som si všimla ako píše whack. ()

AxelWers odpad!

Tie uputávky na túto reality show boli asi najslabšie uputávky na reality show aké som kedy videl. A samotná show? Tak hlboko sa nedá klesnúť. To fakt niekoho baví sa pozerať na bandu tupcov, ako medzi sebou riešia osobné veci? Ale hej, o toto produkcii vždy ide. Hnus. ---- EDIT (12.2017): po niekoľkých rokoch musím zvýšiť hodnotenie z "odpad!" na 2*, už len z toho dôvodu, že vďaka tejto reality show, sa rôzne socky naučili poriadku a zodpovednosti. ---- EDIT (09.2020): tak vraciam hodnotenie "odpad!". Ten pôvodný formát, kde si dobytok musel vytvoriť miesto na prežitie bol relatívne fajn, teraz to však degradovalo na nejakého "big brothera", tento štýl ma nezaujíma a príde mi dosť odveci. Ale ak sa možno niekomu páči ako sa rôzne (a)sociálne a (a)sexuálne indivíduá navzájom požierajú, tak prečo nie? ()

Martyr.blood odpad!

Že kto sa na to pozerá, pýtate sa? No podľa všetkého väčšina tohto osprosteného národa. Ale predpokladám že vrámci stratégie "všetko čo nemám rád treba zrolovať pod ten najhnusnejší koberček" bude čoskoro kritika debilizačných realityšou doslova fašizmus, takže to tu opičujem kým sa dá. Držte si bačovské klobúky hospodári, bude horšie. ()

David_SVK

Súťaž v ktorej som si myslel že pôjde o to kto koľko robí a nie o to kto je obľúbenejší....nechápem jak to mohla vyhrať playmate ktorá tam nič nerobila a ešte je škaredá jak noc....Ale ináč nápad to bol dobrý a na Slovensku som ešte zatiaľ lepšiu reality show nevidel....Dva hviezdičky na počesť ľudí ktorý sa v tej show naozaj snažili niečo urobiť a aj vyhrať ako napríklad Michal.... ()

• Okrem kameramanov, ktorí chodia po farme a natáčajú súťažiacich, sa v okoli nachádzajú aj kamery monitorujúce všetko kvôli bezpečenosti. (Greenpeacak)
  • Farmár, ktorý zadáva úlohy súťažiacim, nie je skutočným vlastníkom celého komplexu farmy. Skutoční vlastníci (sú dvaja) chceli zostať v anonymite a farma bola vybratá na základe viacerých doporučení od realitných agentúr. (Greenpeacak)
  • Pravidlá hry:
    1. V prvom týždni si spoločným hlasovaním zvolia súťažiaci farmára týždňa, ktorý riadi tím a rozdeľuje úlohy na farme tak, aby bolo o všetko postarané. Ostatné týždne farmára týždňa písomne nominuje vypadnutý účastník.
    2. Na farmu začiatkom týždňa prichádza aj hospodár, ktorý zadáva farmárom úlohu týždňa - napr. stavbu plotu, ktorú koncom týždňa skontroluje.
    3. Farmár týždňa si vyberá dvoch „sluhov“ (muž a žena), ktorí budú počas týždňa vykonávať najhrubšiu prácu (napr. rúbať drevo). Títo dvaja spia v stodole a jedia oddelene od ostatných.
    4. Všetci účastníci farmy hlasujú, ktorý z dvoch sluhov ide do duelu.
    5. Prvý duelant si vyberá svojho protivníka (okrem farmára týždňa, ktorý má imunitu), druhý duelant bez vedomia prvého vyberá úlohu do duelu (IQ, výdrž, sila).
    6. Následne idú do izolácie a neskôr do súboja, ktorý je zameraný buď na:
    • inteligenciu – napr. kvíz
    • výdrž – napr. rezanie dreva
    • silu – napr. preťahovanie lanom.

Počas pobytu na samotke študujú „farmársky almanach“, kde sú rady a správne odpovede pre všetky duelové kategórie.
    Duel sa koná za prítomnosti ostatných súťažiacich. Ten, kto v dueli prehrá, odchádza domov a písomne určí nového farmára týždňa. (FL-cool-J)