poster

Sejmout zabijáka

 • USA

  Kill The Irishman

Thriller / Krimi / Životopisný / Akční

USA, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  ****

  Svěží kousek o životě a smrti jednoho zrzavýho debila(28.8.2011)

 • jojinecko
  ****

  Presne typ drsnej old-school krimi aké milujem, pretože nevsádza v prvom rade na "coolovosť" (a pri tom je stále cool), ale na príbeh a postavy.. Typologicky vynikajúco vybratý Ray Stevenson, zaujímavý životný príbeh podložený dobovými zábermi, napätie, konšpirácie, vypasený Val Kilmer:)... Je tu všetko, čo by správna "gangsterka" mala mať a hoci to možno nie je absolútna perla svojho žánru, ja som viac než spokojný.(13.7.2011)

 • Gary
  *****

  Skvělá gangsterka s vynikající partou herců v čele s Rayem Stevensonem, který dokáže kdekomu věrohodně rozbít hubu a pořádně si zařvat. Ve vedlejších rolích jej skvěle podporují Vincent D´Onofrio, umírněný Val Kilmer nebo klasik Chris Walken. Hensleigh natočil svůj první skutečně dobrý film, který je správně drsný, vkusně proložený retro-reportážemi a doprovázený vynikající hudbou. Chvílemi tahle story připomíná Scorseseho, což podporuje i klasický (a stále stejný) Paul Sorvino. K úplné dokonalosti troška chybí, italský gang působí trošku chudě a dojem kazí i digitální výbuchy. Ale to mi výsledný dojem až tolik nekazí!(14.6.2011)

 • honajz
  **

  Příběh Ira Dannyho Greena z Clevelandu, který se stal odborovým předákem, vymahačem dluhů, a posléze nepříjemným místní mafii. Životní story tohoto muže je vyprávěna z pohledu jeho dětského kamaráda, nyní policajta (v podání Vala Kilmera). Sledujeme Dannyho zálibu ve čtení, vzestup na pozici odborového předáka, pletky s mafií, seznámení se s budoucí ženou, svatbu, děti, zatčení, vymáhání dluhů, pokusy o atentát na Dannyho, z nichž ze všech vyvázne, až po závěrečnou válku irských a italských gangů. Problém s filmem je, že nemá scénář. Vše je poskládané vedle sebe jako když se díváte na dokument o nějaké osobnosti - jenže Danny je obyčejný vzdělaný gangster s pořádnou ránou pěstí, ale žádná osobnost. A sledovat vedle sebe vršené obrazy tu z jednoho, tu z druhého prostředí, bez jakékoliv vnitřní dramatické linky, to je podobné, jako sledovat sestřih domácího videa o narození škvrněte, přes jeho lezení, první bobek, první krůčky až třeba po přijetí do školky. Svým způsobem je to jistě zajímavý sestřih, ale pro vás má nulovou vypovídací hodnotu, pokud nejste s dítětem nějak příbuzný. Tvůrci se pokusili dodat filmu alespoň obrazovou patinu 70. let, což se jim docela daří, jen někdy použité písničky zaznívají poněkud necitlivě vůči obrazu. Na jedno zhlédnutí pro milovníky mafiánských snímků asi tenhle titul ujde, ale celkově je to docela nuda.(16.12.2011)

 • teutates
  ***

  Írského odchovanca len tak niekto neodstráni z cesty, nielenže ovláda hospodské kung-fu a do všetkého ide priamo po hlave. Strieľaju naň? vytiahne gun a opätuje paľbu, aký je to len mačo. Podobných snímkov je mnoho tak ako moja otrepaná fráza a tento nijak extra nevyčnieva z radu. 5-6/10 Slušný priemer do TV.(13.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace