Horší než smrt

Death at a Funeral

Bláznivý pohreb

Komedie

USA, 2010, 89 min

Black Ops mission oproti originálu z ostrova podľa môjho neskrotného názoru neskončila až tak zle, ako sa tu, možno zo zaujatosti, vykresľuje. Skutočnosť, že tento rimejk je pajcnutý cez najtmavší kopirák a nestala sa z neho klasická uvrešťaná afroamerická čierna komédia, je prvým plusom a druhým je isto iste dobrý výber pozostalých. Dokonca sa amíci vzpučili a dokázali niektoré dialógy vyšperkovať lepšie, čo však už za veľké umenie považovať nemôžem, keďže pred pár rokmi im ich napísali krumplové hlavy z Londýna. Hodnotiť sa nedá inak ako remízou.(25.7.2010)

• MMR

Tento remake mě naprosto šokoval. Scény a vtipy okopírované přesně podle originálu, jenomže s černými herci. Tenhle remake prostě neměl vzniknout, je to hrůza, je to otřesný nápad. Původně jsem dal 3 hvězdy, ale nevím za co, tudíž o hvězdu snížím.(2.2.2011)

Originál jsem viděl tak dávno, že jsem byl dokonce pár sekund přesvědčen o tom, že si ho špatně pamatuji. Pak mi došlo, že je nějaký tmavší a nějak méně decentní, ale já jsem se u toho několikrát upřímně zasmál. Možná jsem se zbláznil a asi jsem i trošku zčernal, protože jinak bych patrně musel být upřímně zhnusen zprzněním originálu.(21.9.2015)

Opravdu 50%...??? OPRAVDU?? Chápu uživatele, kteří jsou fanoušky "původní" Anglické verze z roku 2007. Přeci jen je tohle o dosti jiné a obhroublejší (BÉČKOVĚJŠÍ), než první verze. Jenže já jsem tenhle film viděl jako PRVNÍ, a tu Anglickou z roku 2007 až jako druhou. A upřímně řečeno, obě jsou parádní! Každá úplně jiná, ALE přesto skvělá. Docela by mě zajímalo, kolik z vás "milovníků 2007čky" je ochotno přiznat, že pokud by ji neznalo, nebyli by na tento film tak tvrdí. Za mě 4 slunce, a jasných 80%(27.6.2013)

• MartinezZ

20.11.2010 ~ Jestli se něco Hollywoodu nedaří, tak jsou to poslední dobou komedie. Neobsahují totiž za máku komediálnosti a to je zrovna a nečekaně u komedií poměrně nedobré. A co čekat u remakeu 13 let staré anglické komedie. Raději moc ne. ~ A pokud moc čekat nebudete, nebudete ani zklamáni, protože moc nedostanete. Tedy podobně jako v mém případě, tedy že neznáte právě původní film a nemůžete tak tohle srovnávat. ~ Zemřel otec rozvětvené černošské rodiny. Všichni se sjíždějí na jeho pohřeb, odehrávající se v domě, všichni se mezi sebou nějak hašteří, bez výjimky. Někdo se omylem zdroguje a vyvolává tak křečovitý pokus o humor, žena jednoho ze synů zemřelého chce tak moc dítě, že chce na děcko zadělávat i během pohřbu, do toho je přivezen bratr zemřelého, stařec s řídkou stolicí (ano, fekální humor nesmí také chybět), který je hodně nevrlý a ukecaný, a pak trpaslík, který se zemřelým udržoval milenecký vztah a hodlá taky něco z pozůstalosti vydyndat. Prostě další nezajímavá černošská komedie. Je to poměrně nudné, vtip postrádající, přeplácané, příliš prahnoucí po zábavě, která se ale ne a ne dostavit. A pak to skončí a vy si jen říkáte "Proč tohle vlastně někdo natáčí". Něco se zřejmě prostě natáčet musí, jinak by se neuživili herci, scénáristé, režisér, kameramani, uklízečky atp. a nějací diváci film zaplatí. Skoro vždycky se najde dostatek lidí (individuí), co na tohle půjdou do kina nebo koupí na placce a tak budou další nezajímavé filmy mít možnost nadále vznikat. ~ Jediný, kdo mě tu zaujal a překvapil byl černošský herec, kterému se podařilo tak neskutečně do kanálu zakopat film Poldové. Tady nebyl tak trapný a tak křečovitý a vypadal a choval se normálně. Buďto tedy jen nevkusně křečovitě přehrával u 'Poldů' a nebo tady neměl tolik místa. Třeba si ho všimnu v nějakém z dalších filmů a budu moct více porovnávat.(9.1.2012)