Horší než smrt

Death at a Funeral

Bláznivý pohreb

Komedie

USA, 2010, 89 min

Američani jsou prostě trotlové, to je všeobecně známo. Oni musí mít prostě úplně všechno. Tohle je naprosto stejný případ jako např. REC - Karanténa, kdy natočili jako přes kopírák velmi podařený film. Tentokrát to jen není španělský horor, ale bristká komedie. A stejně jako se mi líbila po RECi i Karanténa, tak i tato předělávka mě docela pobavila. Kdo neviděl originál, tak tomu se to může docela dost líbit. Já už sice věděl o co půjde, ale i tak mě nějaké hlášky překvapily a mile pobavily. Nechápu sice proč v tom hrají poměrně dobří herci, ale to je pro diváky jen k dobru. Musím brát v úvahu to, že to je téměř stejné jako film z roku 2007, ale na druhou stranu mě to dokázalo zabavit a to asi proto, že původní verze se mi velmi líbila. 50%(26.7.2010)

• lebowski!

Jednu hvězdu za Gloverovu klasickou frázi, která má stále ještě sílu. Zbytek je na odpad.(27.10.2010)

• J*A*S*M

Aby bylo jasno hned na začátku - jsem fanouškem původního Death at a Funeral a nechápu, koho napadlo udělat po třech letech remake s otravnými uřvanými černochy namísto elegantních stylových Britů. A už vůbec nechápu, proč při tom předělávání dostal výpověď humor. A proč na jeho místo byla povolána trapnost. Několik povedených okamžiků se tu samozřejmě najde (ty jsou bez výjimky převzaty z originálu), takže za ně alespoň dvě hvězdy.(26.7.2010)

Soundtrack Christophe Beck: 1. Theme from 'Death at a Funeral' ,2. Traffic Jam ,3. Ryan ,4. Carpool ,5. In the Band ,6. Smudge Mark ,7. No Underwear ,8. Tying Up Frank ,9. Hypoallergenic ,10. Coffin Tumble ,11. Pay the Man ,12. Baby Daddy ,13. Fisticuffs ,14. Wheelchair ,15. Jumper ,16. Poop in my Mouf ,17. Wake 'n' Shake ,18. Short Falls ,19. 2 Guys 1 Box ,20. Brothers ,21. On My Cheek ,22. Frank's Alive ,23. Eulogy,(14.6.2011)

• Rosana

Až na ten fekal humor jako docela milá komedie. Místy trochu uřvaná a trapná. A škoda, že ani ten nápad není originální.(23.5.2011)

• - Po filmu Modrý Blesk (1999) se jedná již o druhý snímek, který Martin Lawrence a Luke Wilson natočili společně. (Lembi4)

• - Postava Dannyho Glovera ve filmu pronese stejnou frázi, která zazněla ve všech filmech série Smrtonosná zbran, a to: “I'm too old for this sh*t." (Kroeger055)

• - Ve filmu hraje Peter Dinklage stejnou roli jako v stejnojmenném filmu z roku 2007. (Gerret)