Podivná nevěsta (TV film)

Pohádka

Československo, 1987, 47 min

• kocik1

Sedávej Verunko v koutě, budeš.li hodná, až bude Prokop vymetat smetí, třeba si tě všimne a vezme si tě za ženu. Ale než k tomu dojde, bude ho pořád bolet hlava. Možná má migrénu, možná jenom nemá chuť na sex. S tebou, to se ví, kdo by se taky chtěl muckovat s děvčicou obalenou v koutku pavučinami a prachem?:-)) Kdy už konečně někdo všem těm hodným Verunkám, Marunkám a Haničkám vysvětlí, že lepší je být občas taky tou zmijí a nenechat si všechno líbit? Tahle pohádka to tedy očividně nebude. Verunka bude nakonec nalezena, osmýčena a dočká se svého malého štěstí, zatímco Prokop se bude celý svůj život ohlížet za každou zmijí sukní.:-)) Pohádka je bez ohledu na své mizerné poselství natočena hodně podprůměrně a patří k tomu nejhoršímu, co bylo u nás v tomhle žánru natočeno.Na tu 1* dosáhne jen díky tomu, že mám dneska hodně dobrou náladu.(19.5.2015)

"Ne, dnes ne !! Víš, bolí mě hlava.. Už dvě noci jsem nespal !! Až jindy, Verunko !!" ;)(28.9.2014)

Tato pohádka má docela nakažlivé a vlezlé písničky, které mi znějí v uších ještě dlouho po odvysílání a to nejsou zrovna kdo ví jak povedené. Serpencie mohla být větší potvora, ale to by pohádka musela být zřejmě asi o něco delší. Jiří Schwarz se mi sem moc nehodil.(29.9.2014)

• Rodriguez

Podivná nevěsta Serpencie okouzlí pracovitého ševce Prokopa a ten hnedle zapomene na svou milou Verunku. Bohužel tahle pohádka se mi ani trochu nezamlouvala, děj tu tak nějak scházel a o hereckých výkonech nemluvě. 10%(24.12.2012)

Poblázněný švec, uhrančivá Serpencie a průšvih na světě. Ještěže opravdová láska je natolik silná, že chladná krása ztrácí svoji moc.(29.9.2014)