poster

Podivná nevěsta (TV film)

Pohádka

Československo, 1987, 47 min

Scénář:

Anna Jurásková
(další profese)
 • Mylouch
  ***

  Nepřející tchýně v podání Jiráskové, Mahulenin jazýček, kozy a tetování na zádech. Jistí Schwarz a Horká. V celkové nabídce poměrně vkusná tv pohádka s ♫ písničkami 3-4*. "Svět není tak velký, aby v něm matka nenašla svého syna." (9.12.2012)

 • Phobia
  **

  Když se mluvilo, tak jsem smíchy chrochtala (což asi nebylo záměrem tvůrců), když se zpívalo, tak jsem v pudu sebezáchovy přepínala na jiný program (to by tvůrce taky nepotěšilo). Laciné kulisy, divadelní přehrávání a prapodivné dějové kličky k lepšímu zážitku kupodivu rovněž nepomohly. Hvězdičku za Jiráskovou a hvězdičku za........... teď nevím, ale třeba si časem vzpomenu na další pozitivum. 33%(17.12.2012)

 • otík
  ***

  Zcela průměrná dnes už postarší pohádka o ševcovi, který sice má svou milou Verunku velmi rád, ale zcela jej očaruje krásná Serpencie. Ta je též příčinou jeho zmizení z lidského světa. Ještě že má švec maminku Jiřinu Jiráskovou, která jej vytrvale hledá (a také najde). Písničky provázející typickou poobědovou pohádku nejsou nic úžasného, ale dají se slušně přežít, přičemž ta ústřední a hlavní písnička je opravdu šíleně vlezlá. Hudba: Jaromír Klempíř(9.10.2011)

 • Micione
  ***

  Poblázněný švec, uhrančivá Serpencie a průšvih na světě. Ještěže opravdová láska je natolik silná, že chladná krása ztrácí svoji moc.(29.9.2014)

 • Tosim
  *

  Podivná pohádka.(23.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace