poster

Podivná nevěsta (TV film)

Pohádka

Československo, 1987, 47 min

Scénář:

Anna Jurásková
(další profese)
 • Micione
  ***

  Poblázněný švec, uhrančivá Serpencie a průšvih na světě. Ještěže opravdová láska je natolik silná, že chladná krása ztrácí svoji moc.(29.9.2014)

 • otík
  ***

  Zcela průměrná dnes už postarší pohádka o ševcovi, který sice má svou milou Verunku velmi rád, ale zcela jej očaruje krásná Serpencie. Ta je též příčinou jeho zmizení z lidského světa. Ještě že má švec maminku Jiřinu Jiráskovou, která jej vytrvale hledá (a také najde). Písničky provázející typickou poobědovou pohádku nejsou nic úžasného, ale dají se slušně přežít, přičemž ta ústřední a hlavní písnička je opravdu šíleně vlezlá. Hudba: Jaromír Klempíř(9.10.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Serpencie byla hezčí než původní nevěsta, která byla nijaká jak nesolená rýže. Nikdy jsem nepochopila, proč toho chlapce, když ho tedy tak milovala, nešla hledat nevěsta ale matička. A nejvíc mě dorazilo, když mi tehdy před lety mamka řekla, že mateřská láska opravdu nefunguje jako magnet nebo kompas.(17.12.2012)

 • kocik1
  *

  Sedávej Verunko v koutě, budeš.li hodná, až bude Prokop vymetat smetí, třeba si tě všimne a vezme si tě za ženu. Ale než k tomu dojde, bude ho pořád bolet hlava. Možná má migrénu, možná jenom nemá chuť na sex. S tebou, to se ví, kdo by se taky chtěl muckovat s děvčicou obalenou v koutku pavučinami a prachem?:-)) Kdy už konečně někdo všem těm hodným Verunkám, Marunkám a Haničkám vysvětlí, že lepší je být občas taky tou zmijí a nenechat si všechno líbit? Tahle pohádka to tedy očividně nebude. Verunka bude nakonec nalezena, osmýčena a dočká se svého malého štěstí, zatímco Prokop se bude celý svůj život ohlížet za každou zmijí sukní.:-)) Pohádka je bez ohledu na své mizerné poselství natočena hodně podprůměrně a patří k tomu nejhoršímu, co bylo u nás v tomhle žánru natočeno.Na tu 1* dosáhne jen díky tomu, že mám dneska hodně dobrou náladu.(19.5.2015)

 • Rodriguez
  *

  Podivná nevěsta Serpencie okouzlí pracovitého ševce Prokopa a ten hnedle zapomene na svou milou Verunku. Bohužel tahle pohádka se mi ani trochu nezamlouvala, děj tu tak nějak scházel a o hereckých výkonech nemluvě. 10%(24.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace