poster

Tajemství mumie

 • Francie

  Les aventures extraordinaires d'Adèle Blanc-Sec

 • slovenský

  Tajomstvo múmie

 • anglický

  Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec, The

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Francie, 2010, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PauloZ
  ***

  Náhodně jsem na Tajemství mumie narazil na filmbox extra, když jsem si při snídani zapl telku. Nestihl jsem prvních 15 minut, ale velmi rychle jsem se v nenáročném ději zorientoval :). Mě tahle pohádka ve stylu mumie celkem bavila. Naprosto pohodové fantasy, u kterého si člověk odpočine, užije si pěkné efekty, zasměje se a nemusí řešit žádné složitosti v ději. 3* je naprosto přesná známka. Luc Besson by ale potřeboval natočit nějakou pecku, kde jsou časi Leona a Páteho elementu?!(5.12.2011)

 • IQ Tiqe
  ***

  Je to "víc fantasy" než třeba Mumie nebo Indiana Jones, se kterými mám tendenci to srovnávat, protože jde o hodně podobný žánr a o očekával jsem i podobné prostředí. Tohle je spíš parodie, která je sama o sobě dostačující. Ale když čekáte dobrodružný film, je to málo. Kromě několika vtipných scén a vcelku stravitelného děje je hlavní oporou tohoto filmu Louise Bourgoin (setkávám se s ní poprvé) a její role poněkud nekonvenční romanopisky/archeoložky (atd.), která se v touze "uzdravit" svou sestru, snaží oživit faraonova lékaře. Provedení, chování postav a hlavně jejich líčení má působit komicky a bavit, ale oproti tomu stojí dost povrchní děj - neměl bych se bát? Cítit napětí? Vzrušení? Tady jsem spíš dějem proplul a moc mě nepoznamenal. Ale aspoň že film působí pozitivně. 50%(8.1.2011)

 • ConanVJ
  *****

  Skvělá dobrodružná komedie, která mě vždy pobaví. Adéla je svérázná, užvaněná a je s ní i sranda. Ostatní postavy sjou také vtipné, každá svým způsobem. Mumie jsou pěkně udělené a i celková výprava má své kouzlo. Pro mě skvělý film. 100% :)(26.1.2016)

 • dopitak
  ***

  Až na zřejmou nevyhraněnost ve vztahu k cílové divácké skupině je to dobré. Půvab Louise Bourgoin a její lehký striptýz, k tomu hláška "ty hanebný kreténe" - vyloučeni jsou děti. Ovšem scény s mumiemi jsou zase příliš infantilní pro dospělého. Co z toho vychází - dospělák se srdcem a duší dítěte, chytá se i milovník retro filmů.(10.1.2011)

 • Skip
  *

  Mělo to být dobrodružné a vtipné, ale většinou to spíš bylo nudné a nudnější. A přitom je Besson schopný režisér - já to prostě nechápu.(27.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace