Tajemství mumie

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

Tajomstvo múmie

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Francie, 2010, 107 min

Z počátku mě to nebavilo, ale nakonec se z toho vyklubalo docela vtipné dobrodružství. Sice se někteří aktéři chovali jak blbci, ale divák to musí překlenout a dostat se k jádru příběhu. A kdo vydrží až do titulků, najde v nich i příběh, který se odehrával v době, kdy Adéla zachraňovala sestru. CITÁT - Ty Ramses na druhou, už pět tisíc let tu chrápeš.................. Natočeno podle stejnojmenného komiksu Jacquese TARDIho.(4.6.2011)

Luc Besson konečně natočil něco na co se dá aspoň trošku dívat. Tajemství mumie je hodně zvláštní film a ani nevím co si mám myslet. Ale vůbec by mi nevadilo pokračování, protože konec skončil hodně dobře a zajímalo by mě jakým směrem se to bude ubírat. Akorát nechápu proč má Besson ve svých filmech tak tragické trikové efekty. To zavání až trapností.(29.9.2010)

Tak hrozná blbost, až to částmi bylo vtipné...A líbilo se mi to!(10.1.2011)

• Politik

Film kde ožívají mumie, kde holka žije 5 let s tyčí v hlavě a kde mají všichni velké francouzské uši no... Trochu srandy tam bylo, ale asi jen pro Frantíky, skoro snad horší jak novodobej Růžovej panter. 2 hvězdičky 40%(16.1.2011)

To se zas páni překladači předvedli. Kdyby se to jmenovalo v češtině třeba "Mumie v Paříži" nebylo by to daleko od pravdy. Celkově je to docela nuda, Adèle ejkejej Indiana Jones s kozama se snaží oživit faraonova lékaře, aby zachránila svou sestru, která je díky jejím profi tenisovým zkušenostem tuhá. Místo "akční" bych možná dal spíš "komedie", protože pasáže s mumiemi mne opravdu ze srdce rozesmály a neměly chybu.(14.2.2013)

• - Natáčení probíhalo v Egyptě ve městě Káhira a ve Francii v Paříži. (Terva)

• - Pôvodný komiks, na základe ktorého vznikol aj film, bol v roku 1976 súčasťou obrázkovej prílohy novín SudQuest. O pár mesiacov sa z diela vykľul samostatný hodnotný komiks. (Greenpeacak)