Tajemství mumie

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

Tajomstvo múmie

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Francie, 2010, 107 min

Adèle Blanc-Sec mi připomněla jinou Adélu. A to rakousko-uherskou Adélu co ještě nevečeřela. Adèle Blanc-Sec měla o proti rostlince s apetitem půvab a francouzský šarm. Mohla by být jen trochu víc dějově barvitější a humornější(což možná zase nechybělo české Adéle). Po pravdě jsou slabší 4 hvězdičky.(6.2.2011)

Až na zřejmou nevyhraněnost ve vztahu k cílové divácké skupině je to dobré. Půvab Louise Bourgoin a její lehký striptýz, k tomu hláška "ty hanebný kreténe" - vyloučeni jsou děti. Ovšem scény s mumiemi jsou zase příliš infantilní pro dospělého. Co z toho vychází - dospělák se srdcem a duší dítěte, chytá se i milovník retro filmů.(10.1.2011)

Rozpočet €25miliónovTržby Celosvetovo $34,522,487║ Taký fajn úlet, ktorý mal byť jednoznačne svižnejší, občas to brzdia zbytočne napchané scénky s tým opilcom a nudným detektívom. Louise Bourgoin bola príjemná Adele, akcia, triky a vtípky ušli. /55%/(8.7.2010)

Náhodně jsem na Tajemství mumie narazil na filmbox extra, když jsem si při snídani zapl telku. Nestihl jsem prvních 15 minut, ale velmi rychle jsem se v nenáročném ději zorientoval :). Mě tahle pohádka ve stylu mumie celkem bavila. Naprosto pohodové fantasy, u kterého si člověk odpočine, užije si pěkné efekty, zasměje se a nemusí řešit žádné složitosti v ději. 3* je naprosto přesná známka. Luc Besson by ale potřeboval natočit nějakou pecku, kde jsou časi Leona a Páteho elementu?!(5.12.2011)

• dyfur

možno som kúpil vadné DVD-čko,ale začalo to..skok iná téma...a tak dokola - zmes mumie + jurský park v tej najhoršej kombinácii.Viac vám nepoviem, neviem o čom to malo byť ani ako to skončilo -najlepší bol názov filmu....(17.1.2013)