Tajemství mumie

Tajomstvo múmie

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Francie, 2010, 107 min

• Slarque

Dobrodružná komedie nutně nepotřebuje příběh, který by dával smysl. Tahle stránka věci by nevadila. Ale film tohoto druhu rozhodně nesmí nudit. Zde je ovšem hlavní kámen úrazu. Je s podivem, jak režijně bezinvenční filmy je schopen flákat Luc Besson. Čest jeho památce.(24.10.2014)

• Skip

Mělo to být dobrodružné a vtipné, ale většinou to spíš bylo nudné a nudnější. A přitom je Besson schopný režisér - já to prostě nechápu.(27.10.2012)

No trailer to prezentoval jak nejakou super jizdu ve stylu Mumie, ale bohuzel opak je pravdou. V Egypte se dej zdrzi jen chvily a rozhodne se to pocita mezi ty lepsi casti. Vetsinou se tak dej jen line sune dopredu nekde v Parizi, spousta jak magori vypadajicich postav, ktery v podstate v pribehu nemaj vubec zadnej vyznam, neustale samy kecy a sem tam nejakej ten trikovej zaber, kterej sice neurazi, ale k paradnim trikum to ma daleko. Nicmene precejen to je natoceny docela slusne, sem tam nejaka ta akce je docela povedena a nejaka velka nuda nehrozi. Bourgoin v hlavni roli to sice slusi, ale zaroven je tak trochu protivna a tak nejak mi jeji problemy byly ukradeny. Proste jsem cekal vic, ale ne proto, ze to natocil Besson, ten uz je hezkejch par let v hajzlu, ale proste z traileru jsem byl natesenej na akcni jizdu a vysledek je takovejhle utahanej.(12.1.2011)

• honajz

To se Luc Besson definitivně zbláznil. Vtipné to tedy nebylo ani trochu, i když se to snažilo o crazy, akční taky ne, napínavé vůbec, dobrodružné nic moc, ale ukecané, to jo, to zas jo.(28.10.2010)

Je to trochu výstřední historka plná poněkud bláznivých situací v nichž se ocitá svérázná Adéle na spletité cestě za uzdravením své milované sestry. Těžko říct, jestli se ještě někdy Luc Besson dokáže přiblížit kvalitě svých nejlepších snímků, ale tohle je žel bohu "pouze" místy celkem nápaditá variace na dobrodružství Indiana Jonese s velmi pěknou hudební složkou a špetkou francouzského humoru. 55%(22.9.2010)