Tajemství mumie

Tajomstvo múmie

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Francie, 2010, 107 min

• zlabus

Indiana Jones v sukních se opravdu rozhodně nekoná a Besson se pravděpodobně zbláznil.. Po dlouhé době jsem u filmu nějakého slavnějšího režiséra přemýšlel o čistokrevném odpadu. Nakonec jsem se rozhodl, že by to nebylo úplně fér a za odhalenou Louise Bourgoin a asi tři vtipné repliky, které shodou okolností pronese digitální mumie, uděluji slabší 1*. Příště budu více rozmýšlet, zda koukat no nové filmy od Bessona. 25%(8.1.2011)

Rozpočet €25miliónovTržby Celosvetovo $34,522,487║ Taký fajn úlet, ktorý mal byť jednoznačne svižnejší, občas to brzdia zbytočne napchané scénky s tým opilcom a nudným detektívom. Louise Bourgoin bola príjemná Adele, akcia, triky a vtípky ušli. /55%/(8.7.2010)

• verbal

Je to jako Verneova nejhorší noční můra osazená četnictvem ze Saint Tropez. Kdyby Verne ještě jules a neudávil se při pohledu na takovou dementní taškařici croissantem, umlátil by zajisté pana Bessona vázaným výtiskem Patnáctiletého kapitána a pak mu šel s gustem na Funes.(19.11.2010)

• predators

Tak nevím, kdo vybíral rádoby herce, ale evidentně si na tom záležet nedal! Jo, to za prvé a nebo za druhé, že chovat se jako idioti a ještě tak vypadat dostali za úkol! No, takže jak po herecké stránce, tak po každé další je to hrozná ptákovina a teď nemám na mysli ptakoještěra, o kterém je třetina filmu. Ubohý příběh statečně završuje scéna v přístavu...what the fuck?! 20%(16.11.2010)

Z počátku mě to nebavilo, ale nakonec se z toho vyklubalo docela vtipné dobrodružství. Sice se někteří aktéři chovali jak blbci, ale divák to musí překlenout a dostat se k jádru příběhu. A kdo vydrží až do titulků, najde v nich i příběh, který se odehrával v době, kdy Adéla zachraňovala sestru. CITÁT - Ty Ramses na druhou, už pět tisíc let tu chrápeš.................. Natočeno podle stejnojmenného komiksu Jacquese TARDIho.(4.6.2011)