poster

Pohanský rituál

 • Irsko

  Wake Wood

 • Velká Británie

  Wake Wood

Drama / Horor / Thriller

Irsko / Velká Británie, 2009, 86 min

Režie:

David Keating

Kamera:

Chris Maris

Producenti:

Brendan McCarthy

Střih:

Dermot Diskin

Scénografie:

John Hand

Kostýmy:

Louise Stanton
(další profese)
 • hous.enka
  ***

  Film o rodicovske lasce, ktera saha az za hrob. Chvilemi docela nechutne, ale jinak podareny horor, ktery dela cest svemu zanru. Odted mam respektk vetrnym elektrarnam :D(5.6.2011)

 • Ded@M@tes
  ***

  Atmosféra zapůsobila a vtáhla do děje, i když se jedná o menší slátaninu, ale na druhou stranu dost překvapila. Tajemný rituální horor, jenž se odehrává v jedné malé vesničce. ( Hodnocení: 5/10 )(21.4.2013)

 • Bloody13
  ***

  Zpočátku jsem byl dost skeptický, trailer moc nezafungoval a cover byl samozřejmě přestřelen až hanba. Ale nakonec to nebylo vůbec špatný. Zajímavý příběh ala Hřbitov domácích zvířat, nějaký to krvavý násilí na dětech a zvířatech, docela dobrá hudba. Toť jest klady. K průšvihům bych pak zařadil obsazení a nulový napětí, ale jinak nic, co by mě vysloveně sralo. K obrozenému studiu Hammer bych si však představoval jinou podívanou. Hrad a jeho tajemné komnaty, hřbitov, mlhu, silný vítr za okny... kdo ví, třeba se té gotiky časem taky dočkáme :)(4.4.2011)

 • berusche
  **

  Lež má krátké nohy! O tom se hlavní hrdina přesvědčí docela rychle. Musím se přiznat, že jsem si do třičtvrtě filmu myslela, že si z nás dělají tvůrci bžundu. Povězme si totiž upřímně, celé je to postavené na takových vratkých, hooooodně vratkých nožičkách -->scénář, prostředí, začarovaný kruh i bludný kámen. Dokonce to perfektně vysosalo z těch před ním, nejvíc potěší snaha o zapojení starého dobrého Hřbitovu domácích zvířat, ale otřepaná teze (taťka uvěří jako první, mamka se strašně zdráhá) málokoho překvapí. Bylo by to možná ale i dobré, krve je tam dost (překvapivě), body nahoru za naturalistické probodávání, jen kdyby to tak nekazily výkony herců a pochybný námět, který ani díky kopírce nemá takový šmrnc.(14.5.2011)

 • darkrobyk
  ***

  Během sledování se vybaví Řbitov zviřátek. Proboha, co pak ti manželé neznají S.Kinga? Kdyby ano, pak by se do hrátek se záhrobím nepouštěli. Atmosféra je příjemně ponurá, kamera snímá uplakanou podzimní krajinu a teskná hudba je stálou předzvěstí, že něco není vpořádku. Pokud bychom film přehoupli o století, dvě či tři zpátky, je z toho klasický gotický horror. Nu, asi dnes po Hammeru těžko žádat, aby oprášil staré hrady a zatuchlé kobky. Dnešní horror se spíše ubírá civilními kingovskými cestami, kdy děsivé je to, ce se může stát každému, tedy i mně. Středověk je tak vyhražen historickým filmům a možná i fantasy. Napadení dívky psem bylo opravdu brutální a pouštěl bych je dokola všem majitelům domácích mazlíčků. Konec očekávaný, v závěru samotném překvapující.(22.5.2011)

 • Ella Connolly

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace