Zvláštní vztahy (TV film)

The Special Relationship

Historický / Drama

Velká Británie / USA, 2010, 88 min

Peter Morgan

Christine Langan

Melanie Oliver

Kostýmy:

Consolata Boyle

Miluju politická dramata. Tenhle film sice rozhodně nedosahuje kvalit např. Duelu Frost vs. Nixon, ale i tak se jedná o velmi dobře napsanou i zahranou věc.(24.2.2011)

• MartinezZ

29.1.2011 ~ Aneb jak to bylo na politické scéně mezi Billem Clintonem a Tony Blairem... ~ ...byla to nuda. Bill měl královské sklony, on byl ten chytrý a mocný a zanedlouho mu nějaká kurvička z Bílého domu tuhle představu vykouřila nejen z hlavy, a Tony byl uťápnutý anglický pudlík, co si za Billem chodil pro rady a lezl mu do zadku tak dlouho, až to Billa přestalo bavit, což Tonyho nakrklo a "po politicku" podrazil Billovi nohy. ~ Upřimně, politika mě nezajímá, stačí ji sledovat chvíli a je vám k pláči i na zvracení zároveň. A to mluvím o té naší politice, ta zahraniční je na tom ještě hůř, hlavně co se mého zájmu týče. Díky tomu tak vlastně film pro mě o ničem nebyl, pouhé dlouhé žvástání o vztazích k tomu a onomu a tamtomu a tak a jinak a vyšlo z toho, že jestli je tohle alespoň trochu podle pravdy, je na tom planeta a hlavně Británie s USA ještě hůř, než si mnozí myslí. ~ Tony si tu snaží udělat politické jméno na pomoci Balkánu, ačkoliv ho to zas tak moc nezajímá, ale sám to nezvládne, potřebuje Billa a to za každou cenu. A tak pokud se nezajímáte o politiku, nemarněte tímhle čas.(28.4.2013)

"Chci znát rozdíl mezi právně odpovídajícím a zasranou lží.."(6.5.2015)

Občas není znát, kdy je to brané s nadsázkou, a kdy sklouzává skoro k parodii, ale díky tomu je to výborně koukatelné. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/zvlastni-vztahy.html(9.2.2011)

Je příjemné vidět politický film v takové přijatelné stopáži. Zbytečně neroztahované, rychlý spád, ničím extra nešponované. Jako mě moc neříkající žánr se mi toto dílko i líbilo a jako o politiku se nezajímající člověk jsem si udělal větší představu o tom jak to před pár lety v tý Americe skutečně vypadalo... - 29. 8. 2012 - 60%(29.8.2012)