Zvláštní vztahy (TV film)

The Special Relationship

Historický / Drama

Velká Británie / USA, 2010, 88 min

Konverzačná dráma stojaca na dialógoch a hereckých výkonoch víťazí hlavne zaujímavým vývojom vzťahu ústrednej dvojice a jeho ešte zaujímavejším zavŕšením. Pekne pri zemi sa tu všetci držali a stvorili film, ktorý nie je len o priateľstve dvoch vodcov, ale aj o priateľstve všeobecne. Čo je fajn!(3.3.2011)

Miluju politická dramata. Tenhle film sice rozhodně nedosahuje kvalit např. Duelu Frost vs. Nixon, ale i tak se jedná o velmi dobře napsanou i zahranou věc.(24.2.2011)

Především se mě nelíbilo celkový vyzněný obou státníků, Clintona jsem nikdy neměl moc v lásce, ostatně jako každýho demokrata a jediný co jsem mu zde věřil bylo to arogatní chování, jinak nějaký rady a vize co tam poskytoval Tony Blairovi, no nevím, na mě Tony Blair působil už od začátku jako 100x vyzrálejší politik než Clinton po jednom volebním období ve funkci prezidenta. Druhá věc, že by Tony Blair byl tak vysranej z Clintona prakticky z pár jeho blábolů ? Samotný děj nabývá na dramatičnosti až ve své druhé půlce, když se začne řešit válka v bývalé Jugoslávii, do tý doby to bylo jenom takový brindání mlíčka.(13.10.2011)

Občas není znát, kdy je to brané s nadsázkou, a kdy sklouzává skoro k parodii, ale díky tomu je to výborně koukatelné. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/zvlastni-vztahy.html(9.2.2011)

• MartinezZ

29.1.2011 ~ Aneb jak to bylo na politické scéně mezi Billem Clintonem a Tony Blairem... ~ ...byla to nuda. Bill měl královské sklony, on byl ten chytrý a mocný a zanedlouho mu nějaká kurvička z Bílého domu tuhle představu vykouřila nejen z hlavy, a Tony byl uťápnutý anglický pudlík, co si za Billem chodil pro rady a lezl mu do zadku tak dlouho, až to Billa přestalo bavit, což Tonyho nakrklo a "po politicku" podrazil Billovi nohy. ~ Upřimně, politika mě nezajímá, stačí ji sledovat chvíli a je vám k pláči i na zvracení zároveň. A to mluvím o té naší politice, ta zahraniční je na tom ještě hůř, hlavně co se mého zájmu týče. Díky tomu tak vlastně film pro mě o ničem nebyl, pouhé dlouhé žvástání o vztazích k tomu a onomu a tamtomu a tak a jinak a vyšlo z toho, že jestli je tohle alespoň trochu podle pravdy, je na tom planeta a hlavně Británie s USA ještě hůř, než si mnozí myslí. ~ Tony si tu snaží udělat politické jméno na pomoci Balkánu, ačkoliv ho to zas tak moc nezajímá, ale sám to nezvládne, potřebuje Billa a to za každou cenu. A tak pokud se nezajímáte o politiku, nemarněte tímhle čas.(28.4.2013)

• - Michael Sheen hraje potřetí bývalého ministra Tonyho Blaira. Předtím se objevil ve filmech Královna (2006) a The Deal (2003). (Elwanelyn)

• - Julianne Moore byla první volbou pro postavu Hillary Clintonové, po odřeknutí ji nahradila Hope Davis. (Elwanelyn)