• Česko

• Francie

• Německo

Drama / Sci-Fi / Psychologický

Dánsko / Švédsko / Francie / Německo, 2011, 130 min

Naše planeta je opět v ohrožení a tentokrát nám snímek o blížící se hrozbě není servírován ani v megalomanském stylu Rolanda Emmericha ani ve formě monumentálních orgasmických explozí Michaela Baye. Nyní přichází na scénu Lars Von Trier, kontroverzní minimalista se zálibou v depresích, ultra zpomalených záběrech, ztrhaných tvářích svých hrdinů a také především ve fenomenálním hudebním doprovodu. Země opět (ne)bude zničena a to v tak vybroušeném stylu, jak se na mistra Triera patří. Závěr snímku je uchvacující.(28.7.2013)

Víc jak dvouhodinová oslava zvuku a obrazu. Nad některejma záběrema jsem fakt vykvet jak růže po dešti. Všechny filmový složky, které já jako divák jsem schopen vnímat, tady do sebe neuvěřitelně zapadly a vytvořily celek od který se prostě nedá odtrhnout.(13.8.2013)

Opus, který nelze popsat slovy ani zobrazit na obrazovém plátně. Melancholia je něco jako hypnotický obraz, který se před námi pohybuje - na začátku pohybu všechno dává smysl a i když víme jaký bude výsledek v polovině se obraz roztříští na malé kousky, které se snažíme dát opět dohromady - nesmírný rozsah. Během celého projektu se v nás otevírá spoustu hlubokých emocí a temných melancholií, které po skončení nejdou zavřít. Ve výsledku bude Melancholie divácky rozdělena jako Kubrickova ODYSSEA - myšlenková meditace během celého projektu. Temný most, 19. jamka, temná postava Justine, nebo audiovizuální orgasmus. Nejlepší scénou pro mě zůstává noc před půlnocí a závěrečný *******.(12.11.2013)

• bestlama

Komentář ani náhodou neodrazuje od filmu. Nedoporučuje, ani neodrazuje. O filmu nevypovídá a klidně ho ani nečtěte. Kdybych teda nebyl debil a nezkusil Triera znovu a nedoufal, že to tentokrát zvládne, tak nemusím mrdat odpad! Mám slabost pro Larsíka, vždycky mu ten odpad dám! Před filmem jsem si nečetl žádné komenty, jen od Verbala viděl Odpad! Říkám si, že to beztak přehání a na odpad to nebude. Chyba lávky, kurevská chyba! Dokonale vystihuje komentářem film. Já teda nejsem jeden z těch, co musí objíždět prestižní fesťáky, dělat ze sebe pozéra, masturbovat nad Trierem a cítit se jako něco víc. Co vám budu povídat, tenhle film se mi nelíbil a Triera nepobírám jako umělce! A né, že nelíbil jakože nelíbil, ale nelíbil! Abych předešel případnému ťukání na čelo a že jsem hloupý, tak jsem film pochopil. Vím, co chtěl básník říct o socializaci a komunikaci mezi vrstvami, o tom, jak se lidé nemohou mezi sebou pořádně dorozumět a přerod nesamostatné Kirsten v duševně silnou jedinkyni (To je výraz!), ale to je tak blbě podané až jsem se málem ukousal Trierem. Pokud se budu chtít opravdu příště dívat na tak dlouhou kravinu, kdy by se dala shrnout do 30 minut, tak si pustím zase Triera. Odteď konec veškerých aktivit na jeho filmech! S výjimkou Nymfomanky. Tam ještě nezkusím zlomit hůl. Pokud mě to vytočí a nasere a bude to jen další masturbačka pro čerstvě vystudované yntelygenty, tak dám ruce od Triera pryč. Asi i navždy. Nebudu sem chodit a záměrně vám kurvit hodnocení. Vidíte jak jsem hodný a milý? No nic, milá Dáji, děkuji ti, že jsi mi tenhle film ukázala, bude se mi zase o něco lépe spát!! A příští týden teda beru tu kameru a uděláme film z naší svatební hostiny a večerní noci. Honiči si nad tím vylámou zuby, protože nepochopí smysl toho, co se tam bude dít. PS:. Jedno velké díky náckovi Larsovi za to, že SS stará o mou životosprávu. Za film jsem se byl 6x napít, abych nechcípl nudou!(8.12.2013)

Ale že to musela bejt šlupka. .. S odstupem ve mně ten film roste, takže moje první setkání s Trierem dopadlo dobře. A možná jsem si nemohl vybrat líp, vizuálně místy hypnotické (při úvodu jsem měl pocit, že mi pouští nějaký nový Kubrickův film). Jo a taky zvukově nejsilnější zážitek od Boylova Sunshine, Světozor vibroval, fakt(31.5.2011)