Cedar Rapids

Cedar Rapids

Bláznivá služobka

Komedie

USA, 2011, 83 min

Cedar Rapids z části sází na humor Johna C. Reillyho, což fungovalo snad jen v rockerovi Coxovi nebo v Cyrusovi. Ed Helms film utáhnout může, ale musel by dostat do rukou opravdu vtipný scénář, snaží se seč může, ale z vod průměru Cedar Rapids nevytáhnul. Film se tak zařazuje mezi průměrné americké nezávisláky, které nejsou ani komedií, ani dramatem, ale balancují někde na hraně, přičemž se jim výběr strany do závěrečných titulků nepodaří.(17.10.2011)

Ed Helms ve filmu od ,kterého jsem čekal nějakou ulítlou komedii ( nemůžete se divit po pařbě ve Vegas),ale naopak jsem viděl snímek milý ,snímek o jednom pojišťováky co přijde na to,že ne každý je tak poctivý a dobrý jak se tváří.Pár vtipných momentu se tu najde,ale určitě bych neřekl ,že je to čistě komedie.Navíc potěšila chvilková účast Sigourney Weaver.Za mě tedy celkově 55% a tři hvězdy.(5.11.2015)

• wohna

Nikdy víc. Ed Helms mi prostě vadí. Snad jedině v The Office ho dokážu tolerovat, jinak ne. Tenhle film není vyjímkou.(15.12.2012)

• honajz

Po úspěchu Pařby ve Vegas se podobných filmů natočilo nějak moc. A jak to tak bývá, jsou dělány pro prachy a humor v něm nenajdete. Zvlášť když jde o pojišťováky! Ed Helm zde skutečně hraje malého, zaprdlého pojišťováka, který má vztah se svou bývalou učitelkou ze základky (Sigourny Weaver). Dokonce jí nabídne zásnubní prsten. Pak však musí odjet nahonem na sraz pojišťováků v jakési díře jménem Cedar Rapids a dobře reprezentovat firmu. Jenže narazí zde na cvoka v podání Johna C. Reillyho a od té doby začnou vymetat večírky, pařby, drogové dýchánky, pozvou se na lesbickou svatbu... Aby pak pochopil, jak má zareagovat, aby nebyl za firemního idiota, a dojde i na morální ponaučení. Zatímco Pařba ve Vegas měla přesnou vyprávěcí strukturu skoro až detektivního ražení, kde do sebe jednotlivé dílky a odhalení, co se včera dělo, zapadaly, tady jde prostě o jízdu po večírcích a vtipné má být asi to, že se plachý pojišťovák odváže, až se koupe nahý v hotelovém bazénu. Ale vtipné to není. Herecky jde o mimořádný trapas a i na Sigourney Weaver je vidět, že absolutně netuší, proč tuto roli vzala. Samotný Ed Helm se sem jako hlavní postava zoufale nehodí, jeho připitomělý úsměv by se uplatnil možná v nějaké parodii, ale tady působí rovněž trapně. Chybí i jakékoliv pointování scén, vtipy jsou jen hrubozrnné a sexistické, navíc jsou odvyprávěny bez potřebného frázování a napínání před pointou - jen tak prošumí kolem a jde se zase dál.(30.12.2011)

• Fr

CO SE V CEDAR RAPIDS STANE, TO TAM TAKY ZŮSTANE..... /// Když se oběsí Roger, dalším na řadě je Tim. Ne na lano…, ale zastoupit šéfa na pojišťovácký konferenci. Jeho úkol (rozkaz) zní jasně: ,,Získat nejvyšší ocenění!“. Letošní ročník prej bude brutální, ale to jsou jen (úvodní) pojišťovácký keci. Brutální tu není nic (snad jen fakt, že S.Weaver se už u sexu nesvlíká – což je dobře…). Tim je debil – tedy nepravděpodobnej chlápek – tedy pojišťovák a bude vás srát, nebo bavit. Děj je triviální, pojišťovácký polohumor, vtipy vulgární, sexuální a trapný. ,,Drsná“ zápletka a nečekaný rozuzlení, způsobí, že zvlhne nejedno pojišťovácký oko. Než to vidět znovu, tak to se radši nechám pojistit. (Na všechno!) Ale možná jsem jen alergickej na…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) U nás doma všichni něco prodáváme – šuk, drogy, (ale hlavně!) pojištění. 2.) Můj hrdina není Ken (ani Barbie!), ale pojišťovák. 3.) Láká mě zkusit tu plavbu gayů s Rosie O'Donnell. 4.) Thx za titule Bastard(44). /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(12.7.2011)

• - V meste Cedar Rapids sa narodil napríklad Elijah Wood, známy ako Frodo z trilógie Pán Prsteňov. (Johnny.ARN)