poster

Vendeta

 • USA

  Seeking Justice

 • slovenský

  Neľútostná pomsta

 • anglický

  Justice

Drama / Thriller / Akční / Krimi

USA, 2011, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korbitch22
  ***

  Hladový Nicolas skáče.....z filmu do filmu a divák jen žasne,nad tím ubíjejícím počtem bezvýznamných béček.Seeking Justice je film na provařené téma samozvaných ´´ochránců´´ spravedlnosti,akorát pojaté spíše z té negativní stránky této organizace.Začátek filmu má co říct a je napínavý,Nicolas si hraje svoji stravitelnou rutinu,problém je ovšem že film je strašně obyčejný a zoufale průměrný a jak moc je průměrný,snaží se rádoby efektivními zvraty v příběhu vymanit z té škatulky a pokoušet o vysoce napínavý áčkový thriller.Tahle snaha schazuje film ještě o třídu níž,jelikož ty momentky a zvraty sou průhledné jak plexisklo a vytváří tak prostor pro tuny dialogového pekla,nelogických scénáristických chyb a tuny klišé.V několika komentářích sem četl,že Guye Pearce je na takové filmy škoda,ne není.Tenhle australský vomastek se přesně do takových průměrných filmů a vedlejších roliček hodí,za to Nikkiho je víc než škoda.Protože ve filmu několikrát dokazuje ( když zrovna neběhá :D ) že hrá pořád umí výborně.Další mínus je nulové herecké napětí mezi Caegovou postavou a jeho ženou.Když kdysi Nicolas zabil 3 tejpky aby ochránil milovanou ženu v Con Air,tak jste mu až skoro věřili že tu herečku šuká i ve skutečnosti,jenže tady ňufikuje nějakou bezvýznamnou komparzistku a evidentně si to s ní Nikky nerozdal ani na záchodě,protože spolu na plátně vytvářejí dokonalý herecký blok.Víc už se asi rozepisovat nemá cenu,ve všech ohledech průměrný film,který se zoufale snažil být něčím větším a režisér se pokusil natočit veliké konspirační drámo.Natočil ale jen hodně obyčejnou vykradačskou kriminálku se zajímavými menšími či většími roličkami pro známějších tváří.New Orleans je navíc příšerná lokace na točení filmů,když máte totiž o trošku víc peněz v produkci,aby ste všichni nemuseli letět točit do Bulharska nebo Rumunska,jedete točit právě do Orleans :) Další bezvýznamný zářez do Cageovi filmografie,který na hoďku a půl zabaví,neurazí, ani nenadche a za týden si vzpomenete leda,že v tom hrála Dextrova sestra :D o trochu lepší než Nicův poslední Tresspass. 55%(23.2.2012)

 • Morholt
  **

  Opět spravedlnost v nepovolaných rukou, ale tentokráte se nejedná o osamělého mstitele, ale vše je zastřešeno jakousi organizací. Možná nic nového, ale přesto se z toho něco vytřískat dalo. To by to ovšem nesměl mít na hrbu Cage, který se z béček nezadržitelně řítí do ještě větší hloubky. Pearce, který snese jako jediný přísnější měřítko, to sám táhnout nemohl vzhledem k prostoru, který dostal. 30%(8.3.2012)

 • castor
  **

  Přátelé, bojme se, Nicolas Cage už vážně netuší, jaký scénář má raději odmítnout. Divák tomu nějakou dobu dává i docela slušné šance, ale všechno jednou musí skončit. Zápletka je, no, minimálně zvláštní. Znásilní a brutálně zmlátí jeho milovanou manželku (January Jones je ve skutečnosti o 14 let mladší, ale co, láska kvete v každém věku), v nemocnici jeho roztřesený výraz zužitkuje/zneužije Guy Pearce, který stojí v čele organizace, která zákon chápe po svém. Jenže odkrouhnutí viníka nebude tak úplně zadarmo. Z těch „nečekaných zvratů“ bude ale divák spíš toužit po záchodovém prkénku. Na něm by měl pár dní zpytovat svědomí i scénárista. Překvapí také fádní režie jinak docela ostříleného Rogera Donaldsona. Vyděšený Cagův výraz by fungoval, ale to by musel kdysi uznávaný herec v další scéně nabídnout nějakou cool sekvenci á la bouchačka a Stanley Goodspeed.. sakra, kde ty časy jsou?(2.9.2012)

 • kOCOUR
  **

  Běh Nicolase Cage začíná notně připomínat běh Ashtona Kutchera! A k tomu pár kouzelných off topic hlášek (Take a leak... buy a hot dog!). Bohužel to není guilty pleasure, ale jen nuzná scenáristická pakárna. Pearce je pro takové filmy škoda, Cage na vyšší metu už asi nedosáhne.(27.1.2012)

 • 7up
  ***

  Jeden z dalších filmů, ve kterém hraje Nicolas Cage, který kdyby měl po svém boku hvězdnějšího režiséra, tak prostě z takového filmu musíte udělat akční biják. Takhle je ten film málo výrazný a vlastně je hned jasné, že to nebude nic velkolepého, ale že jen budete strhávat kladné body. Škoda, už chci vidět film s Nicolasem, který bude režírovat nějaké velké jméno a bude to stát za to, prosím.(10.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace