Vendeta

Neľútostná pomsta

Justice

Drama / Thriller / Akční / Krimi

USA, 2011, 101 min

A opět nebudu souhlasit s většinou z vás. Vendeta má na kontě 58% a všude samá silná kritika. Nevím, jestli začínají být uživatelé čsfd náročnější, ale pak si nedokážu vysvětlit, když hodnotí povedený thriller dvěma, max. třema hvězdičkama. Vždyť toto byl velmi napínavý a překvapující film s populárních Cageem. Co víc si přát? Nebo také je to ve skutečnosti tak, že film je pakárna a já byl při sledování velmi shovívavý a nenáročný. Každopádně mě film oslovil a po celou dobu jsem byl napnutý a vcítěný do Cageovi role. Sám jsem si říkal, jak bych se na jeho místě choval já. Brzy vyjde film s CZ dabingem (pan Mahdal se opět ujal hlavní role), takže kdo ví, třeba si brzy dám repete. 75%(7.5.2012)

NO co si budeme povídat. Žádná sláva.. ale ani nijak extrémní propadák. Kdo je zvyklej na Cageho a jeho "mývalí oči" nebude překvapenej. Ani zbytek herců ze sebe moc nevydá. Ale nápad a zápletka je docela solidní, štávu to taky mělo. Navíc je dobrý vědět že až pojedete do Ameriky tak je potřeba se vyhnout New Orleans, protože je to tam samá ryba co skáče a velkej bratr vás vidí. Snadno tam z vás natotata udělájí nekrofilního pedofila a to jsou v New Orleansu v podstatě chodící mrtvoly. Za mě 60%(13.8.2012)

CITÁT - New Orleans, město, které kráčí do Pekla........... Klasický scénář o šťastné rodině které to štěstí nevydrží moc dlouho. Něco se stane a ten druhý má hned důvod k pomstě. Jenže tady je to trochu složitější. Někdo chce pomstu udělat za něj, ale požaduje nějakou zpětnou službu. No a člověk plný nenávisti a emocí mnohdy svolí. Jenže když přijde na "odplatu" může být i trošku tvrdší, než by člověk čekal. Příběh, který jsme v trochu změněné podstatě na filmovém plátně viděli již stokrát. Akorát tu figurují jiní herci a děj je trochu předělaný. Vlastně jsem na to koukal hlavně díky Nicolasi Cagemu. Mám toho herce rád, tak proč se nepodívat, jak se z touto rolí vypořádá. CITÁT - Líná ryba skáče........ Hned od začátku je jasné schéma. Něco jako hra Letadlo, jenže místo peněz se jedná o vykonané skutky. Samozřejmě, že v pozadí jsou peníze, ale to není to podstatné. Příběh se ale celkem vleče a má málo akce, připočtu-li povedenou hudbu, můžu napsat, že se jedná o průměrný film.(24.8.2012)

PRŮMĚRNÝ.......stačilo by vlastně napsat jenom to. Jako je PRŮMĚRNÝ student, na kterého učitelé do dvou let zapomenou, tohle je PRŮMĚRNĚ natočený, zrežírovaný, nasnímaný i zahraný a hlavně PRŮMĚRNĚ napsaný film. Cage možná slyšel na jméno Rogera Donaldsona, ale tomu akce nikdy nešla. Myslím, že se ale stačí podívat na zdejší PRŮMĚRNÉ hodnocení a (pozor!) skutečně podPRŮMĚRNÝ "pistolový" plakát a víte, do čeho jdete.(23.2.2012)

Rozpočet $17miliónovTržby USA $411,746Tržby Celosvetovo $14,216,000Tržby za predaj DVD v USA $4,354,721 //počet predaných kusov 278,685║ šikovne natočený thriller, pri ktorom sa ani chvíľu nenudíte, príbeh nadmieru dobre prešpikovaný, akcia slušná, nechýba napätie a Nicolas Cage to tento krát opäť slušne uhrá /60%/(8.10.2012)

• - Natáčení probíhalo ve městě New Orleans v ulici Superdome - 1500 Poydras Street a ve francouzské čtvrti. (willy1)