Vendeta

Neľútostná pomsta

Justice

Drama / Thriller / Akční / Krimi

USA, 2011, 101 min

Jasně, chybí tu akce. Nějaká se tu najde, ale v tomto filmu jde spíš o poutavý příběh a jedinečnou napínavost. Nápad, kde existuje určitá organizace, která pozdějc lidi vydírá je skvělý. Nicolas Cage mě opět přesvědčil jak umí hrát. Tím zachraňuje nejvíc film. Výhodou je i nepředvídatelnost. Takže nakonec hodnotím slušných 80% = ****(6.10.2012)

CITÁT - New Orleans, město, které kráčí do Pekla........... Klasický scénář o šťastné rodině které to štěstí nevydrží moc dlouho. Něco se stane a ten druhý má hned důvod k pomstě. Jenže tady je to trochu složitější. Někdo chce pomstu udělat za něj, ale požaduje nějakou zpětnou službu. No a člověk plný nenávisti a emocí mnohdy svolí. Jenže když přijde na "odplatu" může být i trošku tvrdší, než by člověk čekal. Příběh, který jsme v trochu změněné podstatě na filmovém plátně viděli již stokrát. Akorát tu figurují jiní herci a děj je trochu předělaný. Vlastně jsem na to koukal hlavně díky Nicolasi Cagemu. Mám toho herce rád, tak proč se nepodívat, jak se z touto rolí vypořádá. CITÁT - Líná ryba skáče........ Hned od začátku je jasné schéma. Něco jako hra Letadlo, jenže místo peněz se jedná o vykonané skutky. Samozřejmě, že v pozadí jsou peníze, ale to není to podstatné. Příběh se ale celkem vleče a má málo akce, připočtu-li povedenou hudbu, můžu napsat, že se jedná o průměrný film.(24.8.2012)

• Beastmaster4

Nicolas Cage je pro mě dneska známkou propadáku, každý z jeho posledních filmů byla jedna šílenost za druhou. Postupně mě přesvědčuje o tom, že vůbec neumí hrát. Je absurdní, že většinou to u herců bývá naopak. SEEKING JUSTICE je průměrný thriller, který nemá absolutně co nabídnout. Všechno tu už bylo 100x a mnohdy o dost lepší. Podobný filmy by se měly dávat dopoledne v TV místo seriálů. Z námětu bych byl překvapený tak před 15 lety a herecky to bylo taky kus pod laťkou průměrnosti.(11.2.2012)

• Chrustyn

Nic Cage jako nevinný občan, který se zaplete do vysoké hry, ve chvíli, kdy se někdo rozhodne, že jeho krásná žena už nebude tak krásná a trochu jí srovná fasádu. Překvapivě Nic není tak mizerný jako dříve ale stále to není ten Nic, kterému jsem před lety fandil. Tentokrát je na vině i fádní režie Rogera Donaldsona, který nikdy nebyl dobrým řemeslníkem a občasné světlé chvilky v jeho kariéře, byly pouhou náhodou. "Seeking Justice" není ničím jiným, než snadno přehlédnutelným thrillerem, který nestojí za pozornost ani z nudy.(8.4.2012)

Když Nicolasi Cageovi surově zmlátí a znásilní jeho sličnou filmovou manželku January Jones, je třeba zjednat jednou provždy nápravu. A tak se zrovna hodí, že za ním v zoufalé chvíli zajde seriozně vyhlížející chlápek Simon z tajné organizace s tváří Guy Pearce zaručující mu sjednání spravedlnosti, když právní systém selže. Od toho okamžiku se život učitele angličtiny Willa Gerarda změní v jednu noční můru. Obrátit se na policii je prašť jako uhoď, protože věřit se nedá nikomu. A zbavit se maniakálního chlápka a jeho nohsledů, kteří považují jeho angažování za nezrušitelný závazek, je zhola nemožné. Hlavního hrdinu čeká obvinění z vraždy, psychické vyčerpání a sáhnutí si až na dno, ale kdo mohl tušit, že to takhle dopadne. V žánru thrilleru přišli tvůrci zase jednou s něčím originálním a napínavým. Zkušený Roger Donaldson natočil spletitý thriller, ve kterém se nelze dobrat absolutního rozuzlení, a i když se nakonec ani nedozvíme, co je přesným posláním tajné organizace, nevadí to, protože nemusí být vše dořečeno a dovysvětleno. Film staví na tajemném, pozvolna se rozbíhajícím příběhu, který se možná inspiroval v jiných thrillerech, ale to základní zůstalo původní. Cage hraje skvěle, ale mám pocit, že i kdyby se přetrhl a hrál Hamleta, jakože ho hrát nebude, tak ho stejně nikdo nepochválí a jenom sklidí smích. Jeho protivník Guy Pearce byl dobře vybraný a svůj part si odehrál s chutným maniakálním výrazem ve tváři až do konce. Konec je asi takový standardní, možná tak úplně nezapadl do kontextu s tím předchozím postupným odhalováním tajemné organizace, ale takové finále se dalo čekat. Hlavně je to solidní napínák a neřeším, jestli to všechno bylo propracované, logické nebo jakkoliv inteligentně podané. Mě film zaujal, ani na chvíli neznudil. A víc neřeším. Hlavně si budu dávat pozor na větu "hladový králík skáče", ale po tomhle filmu už budu vědět, že dotyčný je v jisté tajné organizaci. 90%(6.2.2012)