Vendeta

Justice

Drama / Thriller / Akční / Krimi

USA, 2011, 101 min

• Xmilden

Smiluju se a dávám známku 2, ale je to už nahraně. Cage se řítí do těžkých problémů a až díky tomuhle filmu jsem pochopil, že se z bláta již nezvedne. A tak nás bude vyhlížet v horších a ještě horších filmech. Je to docela škoda, protože tento herec kdysi něco znamenal. Samozřejmě lecos signalizuje že se jedná asi o jeho 5. letošní film. To samo o sobě nevěstí nic dobrého ani do budoucna. Vendeta je filmem, který upadne v zapomnění a nic na tom nezmění i docela zajímavější zápletka. 30%(26.4.2012)

• milka

Nicolas Cage tentokrát překvapivě fajn, žádný vyložený exces nepředvádí. A to je možná bohužel i škoda, jelikož by byl film aspoň trochu zábavný. Vendeta je totiž naprostá scénáristická šeď vyděná nejméně stokrát, u které si herci a režisér šli jenom vydělat na nájem. Film vás totiž nemá naprosto čím překvapit, režie je podprůměrná a Guy Pearce tu vyloženě trpí.(21.8.2012)

• Morholt

Opět spravedlnost v nepovolaných rukou, ale tentokráte se nejedná o osamělého mstitele, ale vše je zastřešeno jakousi organizací. Možná nic nového, ale přesto se z toho něco vytřískat dalo. To by to ovšem nesměl mít na hrbu Cage, který se z béček nezadržitelně řítí do ještě větší hloubky. Pearce, který snese jako jediný přísnější měřítko, to sám táhnout nemohl vzhledem k prostoru, který dostal. 30%(8.3.2012)

• Roman.Ticka

Nicolasi Nicolasi už se neptám, kde máš vlasy, ale inspiraci... Líná ryba skáče, to víš že jo, leda tak zdechne, bo ji zežere větší pracovitá macatice. A opět January v létě, to už tu jednou bylo, vršek ujde, ale ten spodek je stejně děravý a křivý jako scénář k filmu. Mocně zvedám palec a kývám jím ze strany na stranu - ty ty ty Nicu, vypadá to, že nejvíc pasivně líný jsi Ty a tomu nějak pořád nechci uvěřit.(8.7.2013)

Tak nějak si myslím, že i kdyby byl v poslední době Nicolas nominovaný na Oscara, většina by jeho výkon odsoudila. 90% komentářů co tady totiž čtu už nemají s objektivnosti naprosto nic společného. Seeking Justice má poměrně zajímavý námět, nedá se však říci, že je to nějaká novinka, spíše směřuje ke klišé. Celkově to zní sice pěkně, ale celý běh filmu je pak už stejný, jako ve většině akčních filmů. Hudba je perfektní, a atmosféra se rozhodně nedá považovat za špatnou. Nic předvádí slušný výkon, a nemám k němu výtky. Ostatní herci jdou v jeho šlápějích, a vidíme zde jak více známe, tak i známe tváře. Verdikt? Seeking Justice je průměrná, 60% záležitost, která měla na to, být mnohem lepší. Měla k tomu zázemí, ale chybělo tomu více akčnosti.(12.2.2012)

• - Natáčení probíhalo ve městě New Orleans v ulici Superdome - 1500 Poydras Street a ve francouzské čtvrti. (willy1)