Vendeta

Neľútostná pomsta

Justice

Drama / Thriller / Akční / Krimi

USA, 2011, 101 min

Uznávám, že má tahle organizace pár chybiček. I tak ale tajně doufám, že vážně existuje a trestá všechny hajzly, které zase jiní hajzlové osvobozují. Kdyby mi někdo sáhnul na takový poklad, jakým je January Jones, nemusel bych se ani jmenovat Cage a bylo by zle!(14.8.2013)

Slušná žánrová jednohubka, která sice díru do světa neudělá, ale neurazí a nenudí. Odsýpá to, nechybí tomu napětí, použitá klišé zase tak moc nepřekáží. Jediný zásadní problém je zápletka, na které je celý příběh vystavěn. V Soudcově noci fungovala a možná by fungovala i tady, kdyby se nezvrhla v nesmyslnou megakonspiraci, která se vymkla kontrole zdravého rozumu před kamerou i za ní.(16.3.2014)

Perfektní akčňák s Nicolasem Cagem! Od zažátku vypadá jakoromantický film, ale pak se stane jeden okamžik, který změní Nickovi Gerard (Nicolas Cage) život! A začína boj o spravedlnost! "Hungry rabbit jumps" 100%(11.2.2012)

• Xmilden

Smiluju se a dávám známku 2, ale je to už nahraně. Cage se řítí do těžkých problémů a až díky tomuhle filmu jsem pochopil, že se z bláta již nezvedne. A tak nás bude vyhlížet v horších a ještě horších filmech. Je to docela škoda, protože tento herec kdysi něco znamenal. Samozřejmě lecos signalizuje že se jedná asi o jeho 5. letošní film. To samo o sobě nevěstí nic dobrého ani do budoucna. Vendeta je filmem, který upadne v zapomnění a nic na tom nezmění i docela zajímavější zápletka. 30%(26.4.2012)

• verbal

Kde nic není, ani zmrd nebere. Co naplat, že má nejnovější Mikulášovy patálie v rukou ostřílený režisér, když ten matlal, který to "napsal", měl asi zrovna rozhašenou kopírku, a tak nezvládl ani pořádně zprznit klasiku. Plagiátorský scénář hodný jemného, třívrstvého Kleenexu posunul Mikuláše zase o krok blíž k žumpě zapomnění a i vzhledem k "obřímu" rozpočtu můžeme očekávat, že jeho příští film bude produkovat Bulharsko-Rumunská drogová mafie, která již drahnou dobu pere prachy v "blockbusterech" Štefana Segala.(26.1.2012)

• - Natáčení probíhalo ve městě New Orleans v ulici Superdome - 1500 Poydras Street a ve francouzské čtvrti. (willy1)