Vendeta

Justice

Drama / Thriller / Akční / Krimi

USA, 2011, 101 min

• Fr

,,HLADOVÝ KRÁLÍK SKÁČE“..... /// Bohužel Willova žena nepochopila, že v noci jsou americký ulice stejně nebezpečný jako ty ve Varnsdorfu. ,,Neboj, policajti ho najdou“..... ale možná by bylo lepší se obrátit na organizaci, která srovnává účty trochu jinak... Dobrej nápad (s tím příběhem...) Bohužel zůstalo jen u nápadu, protože následný paranoidní hrátky se začnou postupně vymykat ze všech (ano i z tvejch rejžo!) rukou. Podivný určování priorit, co je či není důležitý k zobrazení, nepravděpodobnej vývoj postav a kretén Will, kterej sere už jen svým chováním (jakože vzbuzuje NEGATIVNÍ EMOCE!). Hledáte-li důkaz, že sebelepší myšlenka ,,dojede“ na lidskou dementnost máte dvojnásobnou šanci. Jak v příběhu, tak ve filmařině. Scénář od autora (zřejmě) dětskejch leporel, kterej vylepšil rejža nedokonalou (jedinou větší) akční scénou. A tak mě na konci napadá jediný slovo: ,,čuráci“! (Pardon.) A k jejich organizaci se fakt přidat nechcu. Na to su málo dementní (a nežiju v New Orleans). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem (jen) občan hledající spravedlnost, kterej má rád svoji vlast a nelíbí se mu její úpadek. 2.) Miluju IDIOTY!. 3.) Thx za titule ,,Ferry“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(8.2.2012)

• verbal

Kde nic není, ani zmrd nebere. Co naplat, že má nejnovější Mikulášovy patálie v rukou ostřílený režisér, když ten matlal, který to "napsal", měl asi zrovna rozhašenou kopírku, a tak nezvládl ani pořádně zprznit klasiku. Plagiátorský scénář hodný jemného, třívrstvého Kleenexu posunul Mikuláše zase o krok blíž k žumpě zapomnění a i vzhledem k "obřímu" rozpočtu můžeme očekávat, že jeho příští film bude produkovat Bulharsko-Rumunská drogová mafie, která již drahnou dobu pere prachy v "blockbusterech" Štefana Segala.(26.1.2012)

Cage to ve své roli Nicka Gerarda nechce udělat, ale je sakra nas*anej (kdo by nebyl!), takže k tomu přeci jen svolí a nechá to udělat! Ovšem pak to zase musí udělat on a je oheň na střeše, pochopitelně! Takže to tak nějak je celé, že se nechce a pak zase jo, ale abych neplácal hlody ... Seeking Justice nevytrhlo, ale lehce překvapilo. Nápad je zajímavý, ovšem potenciál mohl byl daleko větší! Na večer je to ideální koukatelná "naháněčka"!(18.2.2012)

Když už scénař stojí za ho*no, tak je tak už nějak jasné, že i film bude na nic. Tohle jsou přesně filmy už dělané pro Nicolase Cage. Guye Pearce je v takových nudných paskvilech škoda. Má na víc.(17.2.2012)

Tak nějak si myslím, že i kdyby byl v poslední době Nicolas nominovaný na Oscara, většina by jeho výkon odsoudila. 90% komentářů co tady totiž čtu už nemají s objektivnosti naprosto nic společného. Seeking Justice má poměrně zajímavý námět, nedá se však říci, že je to nějaká novinka, spíše směřuje ke klišé. Celkově to zní sice pěkně, ale celý běh filmu je pak už stejný, jako ve většině akčních filmů. Hudba je perfektní, a atmosféra se rozhodně nedá považovat za špatnou. Nic předvádí slušný výkon, a nemám k němu výtky. Ostatní herci jdou v jeho šlápějích, a vidíme zde jak více známe, tak i známe tváře. Verdikt? Seeking Justice je průměrná, 60% záležitost, která měla na to, být mnohem lepší. Měla k tomu zázemí, ale chybělo tomu více akčnosti.(12.2.2012)