poster

Opravdová kuráž

 • USA

  True Grit

 • Slovensko

  Skutočná guráž

 • Velká Británie

  True Grit

Western / Drama / Dobrodružný

USA, 2010, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tetsuo
  *****

  Instant classic. A obzvlášť dobré na tom je, že se to líbí i konzervativním milovníkům westernů, i těm, co považují western za přežitý žánr. ___________ Na tento film by také měly povinně chodit všechny náctileté milovnice Twilightu, aby si konečně utvořily nějaký dobrý životní vzor.(26.1.2011)

 • Cervenak
  *****

  "Zem je zamrznutá. Keď chceli slušný pohreb, mali sa nechať zastreliť v lete." Cogburn Jeffa Bridgesa by Cogburna Johna Waynea prestrelil chrchlom. To jeho kopanie do retardovaných indiánskych detí ako do prašivých psov je len jedna z vecí, ktoré inak staromilskej kovbojke dávajú drsnejší "mccarthyovský" (teda dobovo verný) feeling. Skvelý film so špičkovými hereckými výkonmi, vybrúsenými dialógmi a prekvapivo krvavými prestrelkami, ale stará verzia mala napínavejšie finále. - - - Po druhom zhliadnutí musím dať plné hodnotenie, ten film je až na pár zbytočne dlhých dialógov v úvode dokonalá zábava.(4.1.2011)

 • Marigold
  *****

  Jedna velká westernová poezie páchnoucí po střelném prachu, po fazolích a po slzách. Film, který se v coenovském rodokmenu asi nejvíce blíží No Country For Old Men, ale svou pokorou vůči žánrovým konvencím a naprosto brilantní práci s ústředním trojúhelníkem vytváří v bratrském univerzu velmi příjemné a vřelé místo nostalgie a melancholie po starých zaprášených časech hrdinství.(15.2.2011)

 • ORIN
  *****

  Originál Henryho Hathawaye jsem neviděl a po zhlédnutí Coenovic remaku už ani nepotřebuju. (Politicky) nekorektní film, jehož námětem si představuju nenapsaný román Cormaca McCarthyho (evidentně to nenapadlo jen mě :), v čele s brilantním Jeffem Bridgesem a neskutečnou (pro mě oscarovou) Hailee Steinfeld.(20.2.2011)

 • woody
  *****

  Znáte ten krásný pocit, kdy si jako malé dítě užíváte každou minutu s čirou a bezelstnou radostí? Mně se to doposud poštěstilo jen u malého počtu filmů ... True Grit patří mezi ně. Famózní ve všech ohledech, nejlepší western od Hodného, zlého a ošklivého a jeden z nejlepších filmů za posledních 20 let. Dokonalý kontrapunkt mezi naivistickou šestákovou předlohou (pistolníci se chovají k vyspělé slečně jako gentlemani) a modernistickým McCarthyho pojetím amerického národního žánru (rasismus, všudypřítomná špína a bizarní postavičky - zde zubař! - projíždějící krajinou). Je mi líto všech, kdo to považují za nudnou selanku, protože přicházejí o krásný zážitek. (A k hejtu na Damonovu osobu se nepřidávám, protože jeho jižanský hejsek s cingrlátkama na obleku je famózní vedlejší postava, takovou by "herecké dřevo" zahrát nedovedlo)(18.2.2011)

 • - Na konci filmu, po čtvrt století, dospělá Mattie Rossová drží leták na Wild West Show s datem 1903. Děj filmu se tedy odehrává v zimě roku 1878. (Chuppa)

 • - Aby docílil co nejlepšího ztvárnění hlasu poté, co si ukousne jazyk, použil Matt Damon sponku do vlasů. (HellFire)

 • - Snímek je adaptací románu Charlese Portise, který už byl zfilmován v roce 1969. (MeanWhile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace