• Česko

• Maďarsko

Londoni küldetés

Komedie

Bulharsko / Maďarsko / Velká Británie / Makedonie / Švédsko, 2010, 107 min

Kšeftíky, bordýlek, kachny s čipem, PR agentura pochybné pověsti a umanutá paní prezidentová, která chce dostat na recepci na bulharském velvyslanectví v Londýně anglickou královnu. Zaúkoluje tudíž "svého" nového velvyslance, který přijíždí do Londýna udělat pořádek na ambasádě a zorganizovat celou akci. Nebohý Varadin se chopí úkolu s profesionalitou sobě vlastní, nepostřehne ovšem, že doporučená PR agentura Famous Connections (v jejímž čele opět s nezapomenutelnou dikcí exceluje skvělý Alan Ford) a její konexe v těch nejvyšších společenských kruzích jsou jaksi "jiného" rázu. V kolotoči absurdit a humorných nedorozumění se tak každý aktér a každá ze zúčastněných stran snaží dosáhnout svého, což se většině nakonec podaří (recepce s královnou proběhne, agentura vydělá balík peněz a kuchař se zbaví "horkého zboží")... No, svým způsobem;) K tomu lze připočíst skvěle vybranou a načasovanou hudbu, místy rychlejší střih (ale užívaný vhodně a ne klipovitě) a notnou dávku sebekritického bulharského humoru. PS: Potenciálně stokrát vhodnější záležitost do večerního vysílání ČT1 než všechny ty připitomnělé estrády a soutěže, ale všichni víme, jak to je... 70%(13.2.2011)

"...what is this world coming to? Wanking on the scale like this?!"(5.6.2014)

Evropský humor je mi prostě bližší. Pěkné momenty, občas hluchá místa, ale bavila jsem se.(14.11.2016)

Bohužel Bulharsko-Makedonsko-Maďarský humor nedokážeme nějak vztřebat. Já tedy ne.(1.4.2013)

* skvelá komédia * priehršť gagov, vtipov a úsmevných situácií * ironický pohľad na vysokú politiku a diplomaciu * Ana Papadopulu & Julian Vergov *(15.11.2010)

• - Film se natáčel v Sofii v Bulharsku a v Londýně ve Velké Británii. (rafix)