poster

The Divide

 • Německo

  The Divide – Die Hölle sind die anderen

 • USA

  The Divide

 • Kanada

  The Divide

 • Francie

  The Divide

Sci-Fi / Thriller / Horor / Psychologický

Německo / USA / Kanada / Francie, 2011, 122 min

Režie:

Xavier Gens

Kamera:

Laurent Barès

Producenti:

Ross M. Dinerstein

Střih:

Carlo Rizzo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Po příchodu debilních futuristických vojáků jsem si říkal, co to bude za sračku. Naštěstí byli pro děj naprosto irelevantní a film se soustředil na to, co se stane, když jste zavřený v bunkru s debilama. Fakt jsem nečekal, že to na konci bude až tak zvrácený, ale díky tomu mě to bavilo.(27.9.2014)

 • Zeck
  ****

  V žilách mi koluje směsice nadšení a zklamání. Zklamání převážně z toho, do jaké dějové linie se film po polovině stopáže stočil. Psychologických filmů, které mapují ponorkovou nemoc a zdemolování lidských charakterů po pár týdnech v izolaci, jsem viděl nepočítaně, kvalitních apokalyptických sci-fi už tolik ne. Právě tento film měl jako jeden z mála za posledních deset let moc, předvést to druhé. Nejvíce zřejmě mrzí zajímavá zápletka o konci světa, která musela ustoupit ději o dvou ocasech, co znásilňují ženy a jsou opojení vlastní mocí, kterou nedokázali vstřebat civilizovaně. Díky scénáristo, raději bych viděl to, co se dělo venku. Apokalyptický svět, ve kterém hlavní slovo přebírají skvěle vypadající futurističtí vojáci s nejcoolovější technikou od dob vojáků v Aliens, co dělají pokusy na lidech, to mi přece jen přišlo o krapek zajímavější. Nevyužití tohoto potenciálu mi přijde skandálně plýtvající, zvláště když veškeré rekvizity byly vyrobeny a použity jen v pěti minutách filmu. Přesto vítězí dobrý pocit z kvalitních hereckých výkonů a solidního zpracování. Kdybych nebyl navnaděn na lepší příběh než ten, který jsem zrovna sledoval, zřejmě bych musel dát pět hvězd a posrat se nadšením. 69%(1.4.2012)

 • psy.cho
  ****

  Sci-Fi nieje moja parketa, ale keďže sa jedná o Sci-Fi-Horor, tak som The Divide šancu dal. Prvá polovica bola perfektná, ale neskôr som sa začal mierne nudiť, a cítil som mierny dejový úpadok. Nič to ale nemení na mojom hodnotení dávam 3,5*.(23.4.2012)

 • Flipper
  **

  Kto si chce urobiť miesto a čas na sado kúsky (tak aby ho nikto nevyrušoval), zámienky si nájde. Spadla trebárz dáka atomovka, nič sa jasne nevysvetlí a ľudia musia byť v jednej miestnosti (ak by pochyboval treba ho o tom presviedčať až to nudí). Logika preto musí ísť bokom. Od rôznorodého zloženia skupiny, ktorá nepozná vlastného majiteľa bytovky (len tak sa nááhodou vyskytla v jednom dome), po teatrálne biele tunely, ktoré sa stavali len preto aby sme všetkých zazvárali do suterénu. A poďme tomu dať ešte psychológickú masku, ktorá dokopy nič prevratné neodhalí, len sa prizerá kúskovaniu tiel. A navyše vymetený Amíci sú nesympatický na prvé počutie a nikoho netrápi kto a kde zomrie. Všetká tá zástera kvôli sado-maso onanií je hrozne priesvitná a predsa za ňu málokto dovidí.(31.3.2012)

 • cukorek
  ***

  Keď som v úvodných titulkoch zbadal tvorcov s francúzskymi menami tak ma napadlo " to zas bude koloniálny nepodarok", ale opak bol pravdou. Tvorcovia ponúkli vcelku dobré a úspešné búšenie na katastrofickú bránu, pri ktorom sa otriasali psychické základy ľudského myslenia a zdravej morálky, niekedy až do takej miery, že ma to prekvapilo, len škoda, že to búchanie nebolo dosť intenzívne, miestami nepresné a tak sa pocit napätia občas ponoril pod okraj bežného hororu či thrilleru. Tento kolísavý priebeh bol z môjho pohľadu ešte deformovaný občasným vložením hudby do scén, v ktorých by som uvítal skôr tichý priebeh, aby došlo k silnejšiemu prežitiu napätých situácii. Musím povedať, že práca s kamerou ma potešila a aj herci ktorých mi mená nič nehovoria, sa tiež dobre zakúsili do svojej pracovnej náplne z ktorej vznikol strhujúci, ale dejovo kulhajúci "plnokrvník".60%(18.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace