poster

The Divide

 • Německo

  The Divide – Die Hölle sind die anderen

 • USA

  The Divide

 • Kanada

  The Divide

 • Francie

  The Divide

Sci-Fi / Thriller / Horor / Psychologický

Německo / USA / Kanada / Francie, 2011, 122 min

Režie:

Xavier Gens

Kamera:

Laurent Barès

Producenti:

Ross M. Dinerstein

Střih:

Carlo Rizzo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Filmově postapokalyptické zamyšlení nad důvody, proč potřebujeme civilizaci...(6.4.2012)

 • Ruut
  ***

  Xavier Gens je prasák a sebe(svých herců)mrskač. Myslím, že ted konečně vím, kdo točí ty germánské fekál porna. No ay ted teda seriozně k věci: jo jo The Divine je určitě zajímavá společenská satira, kritika lidské malosti, sonda do vzniku lidských konfliktů bla bla bla ... Jestli se omladina bude dívat raději na tohle a vezme si z toho nějakou přeceděnou výchovnou myšlenku, tak stále líp než aby zírala na Cesko-Slovensko hledá hlas či Twilight. Amen...(29.3.2012)

 • Gilmour93
  ***

  Tak táta Johna Connora se na válku se stroji připravil opravdu pečlivě.. Pošlapaná důstojnost, rozklad osobnosti, na povrch vyplouvající stinné stránky duše a návrat k zvířecím instinktům, což neskončí jen u kadění na podlahu. Deprimující v jednotlivostech, utahané v celku, přičemž Gens se nebojí přitlačit na pilu v explicitě animálního chování, aby jí současně povrchní psychologií postav a kulhající logikou vylámal pár zubů.. A až jednou budou rakety křižovat nebe a porostou veliké ohnivé hřiby, začnou se podobná reality show odehrávat doopravdy. Vítejte v soutěži Atomový bunkr! Vypadnete-li první nebo poslední, je to jedno - vítězem není nikdo.. Mimochodem, když jsme u těch soutěží - kdyby se někteří uživatelé ocitli ve Faktoru strachu, tak by si evidentně nechali na obličej položit raději švába obecného, než toho Rosanne Arquette..(16.4.2012)

 • Botič
  ****

  This is madness! Rozporuplné, rutinní nebo prvoplánově nechutné, ale na druhou stranu to šílenství vyobrazené a vygradované během druhé hodiny je tak dech beroucí, že jeho hrany ani líbivý soundtrack nedokáže obrousit a každé další okénko se zařezává do kůže a trhá tkáň jak víčko od konzervy s fazolemi. Film o lidských zvířatech zahnaných do kouta se závěrečnou pětiminutovkou vyloženě za odměnu pro všechny ty, kdo vydrží celé to martýrium v bunkru až do konce. Just Breathe!(28.7.2012)

 • kulyk
  *****

  Pro mě se nejedná o divy dé, anóbrž o divy á. Tak sympatickou skupinku plantážníků jsem již dlouho neviděl. Protože ke shlédnutí filmu došlo shodou trapných okolností v Curichu, hlavním městě zemičky, která se chvástá faktem, že má pro každého ovčana místo v krytu, strávil jsem příjemnou hodinku sledováním místních nagelovaných slušnáků (ček) z okna hotelu a představami, kam by je asi tak dovedla několikadenní mordovačka ve sklepení. V okamžiku, kdy jsem si do daného prostředí promítl i svou osobu, zděsila mě varianta, že bych snad i mohl být za hodného...Tož to nee! Slibuji že zavítám častěji do pražské mhd potrénovat nevraživost vůči bližním, abych je, až přijde ,,tvrdý na tvrdý", dokázal porcovat sekerkou bez uzardění.(24.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace