• Německo

Ross M. Dinerstein

Carlo Rizzo

Kostýmy:

Mary Hyde-Kerr

Filmově postapokalyptické zamyšlení nad důvody, proč potřebujeme civilizaci...(6.4.2012)

Gensův psychologický teror na prahu světové apokalypsy s oblibou neguje vše pozitivní; otázkou je, zda nabízí něco více. Závěr je prvotřídní. Celá má recenze zde.(14.5.2012)

Peklo nad zemí a velmi brzy peklo i pod ní!! Suterén newyorského činžáku se nedobrovolně stane útočištěm několika mladých lidí. Zatímco venku se děje neznámé zlo, uvnitř se začínají naplno projevovat odlišné charaktery přeživších. Klaustrofobní prostředí, únava, stres, ponorka, ztenčující se zásoby jídla a pití, psychická nepohoda a důstojnost v trapu. Lidské pudy už klepou na neprostupné zdi a tahle skupinka si rozhodně nebude hrát na gentlemany. Jenže tahle story ani zdaleka nedrží na pevných základech. Režisérovu Hranici smrti jsem neviděl, ale co pamatuju z některých recenzí, tak se francouzský tvůrce vedle vraždění, deprese a ponižování pokoušel i o nějakou tu myšlenku. O tu se zřejmě snažil i tady, jenže marně. Jeho látka neumně přechází mezi jednotlivými stavy ztenčujícího se počtu postav, jeho mixážní pult mě prostě nepřesvědčil o tom, co se na plátnu děje. I když se to děje pod rukama řemeslně schopného tvůrce. Tenhle výlet skrz násilí a lidskou (ne)důstojnost se tak prostě zastavil v půli cesty, vpravo urval kus samoúčelného násilí, vlevo umělé psychologie a došel asi tam, kam dorazí jeho hlavní hrdinka. Prakticky nikam. Místy trochu uspěchaná, jindy hodně nafouknutá bublina!! Jo, a dýchali z čeho?(22.7.2012)

Tak táta Johna Connora se na válku se stroji připravil opravdu pečlivě.. Pošlapaná důstojnost, rozklad osobnosti, na povrch vyplouvající stinné stránky duše a návrat k zvířecím instinktům, což neskončí jen u kadění na podlahu. Deprimující v jednotlivostech, utahané v celku, přičemž Gens se nebojí přitlačit na pilu v explicitě animálního chování, aby jí současně povrchní psychologií postav a kulhající logikou vylámal pár zubů.. A až jednou budou rakety křižovat nebe a porostou veliké ohnivé hřiby, začnou se podobná reality show odehrávat doopravdy. Vítejte v soutěži Atomový bunkr! Vypadnete-li první nebo poslední, je to jedno - vítězem není nikdo.. Mimochodem, když jsme u těch soutěží - kdyby se někteří uživatelé ocitli ve Faktoru strachu, tak by si evidentně nechali na obličej položit raději švába obecného, než toho Rosanne Arquette..(16.4.2012)

Film věrohodně ukazuje, kam až dokáže vyhnít lidská důstojnost, když vás zavaří v atomovém krytu. To, že se všichni změní v dekadentní, smradlavé trosky, které se v té ponorce týrají, šikanují a vraždí, se dá vcelku pochopit. Ale vlézt ze zoufalství na Rosannu Arquette a k tomu všemu dva měsíce nemytou, to už je těžký exploitation a totální dno humanity. Je mi z toho zle a mám deprese!!(2.4.2012)

• - Fotografia Mickeyho manželky je reálnou fotografiou herca M. Biehna a jeho manželky Jennifer Blanc. (MikaelSVK)

• - Původně se spekulovalo, že film je adaptací počítačové hry Fallout. Zvěsti však byly okamžitě vyvráceny. (S.U.E.S.)

• - Mickey (Michael Biehn) vo filme mylne uvedie, že nukleárna bomba zhodená Američanmi počas 2. sv. vojny na japonské mesto Nagasaki niesla pomenovanie "Little Boy". Tento názov však mala prvá bomba zhodená 3 dni predtým na mesto Hirošima. Bomba zhodená na Nagasaki sa volala "Fat Man". (MikaelSVK)