Tanec ohnivých draků

Fire of Conscience

Fire Dragon

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi

Hong Kong, 2010, 106 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,070,000(2.8.2010)

Skvělý soundtrack, který věrně využívá všech bedniček sestavy domácího kina a několik zajímavýc, technicky zdařilých efektů během akčních pasáží a tzv. freeze mode jsou hlavními lákadly této Hong Kongské kriminálky. Bohužel, příběh je místy čitelný a neucelený. 67%(16.5.2010)

V kine s kvalitnym ozvucenim su akcne sceny tohto filmu maximalne intenzivnym zazitkom. Oproti Beast Stalker vsak zial aj tym takmer osamotenym kladom, co film ponuka. Stoja vo filme totiz sebaopojne sami pre seba a nedari sa im vclenit sa do pribehu.(25.4.2010)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// PLUS: akční scény, přestřelky, výborná kamera, která střídá klidnější záběry s těmi roztřesenými při běhu, má to slušný i když trošku komplikovaný příběh, zvláště pří akci zní dobrá hudba a zvuky MÍNUS: mimo akčnější sekvence je děj trochu slabší, místy složitější a taky mi dalo práci najít motivaci některých postav, v závěru už je však vše jasnější, ohledně emocí, které najdeme téměř v každém asijském filmu, tentokrát mě tolik nezasáhli***(Celkem 68%)***Tanec ohnivých draků nijak nevybočuje ze zažité šablony akčních hongkongkých kriminálek. Kdo tedy má nakoukáno toho moc nepřekvapí. Přesto stojí za vidění pro svoji zběsilou a dobře natočenou akci a nemálo krve, výbuchů a přestřelek ./// PS: Divák má po takovém filmu pocit že Hong Kong není zrovna bezpečné místo, asi by si to chtělo příště pustit nějakou romantickou komedii.(14.9.2012)

Jestli upevnilo něco mou víru a naději, že v Hong Kongu a potažmo čínském prostoru nenastal konec výborným a zajímavým filmům je to nejen http://www.csfd.cz/film/273439-yit-lat-lat/ , ale hlavně Fire Of Conscience. Dante Lam vzdává velkou poctu akčním thrillerům, kterými Hong Kong kdysi uchvátil svět. Zároveň režisér používá nové postupy a vychytávky, které jsou běžné až po roce 2000. Výborné akční scény, které se drží docela v mezích (polo)realismu. Příběh není pouhá bezmyšlenkovitá vata a přináší dechberoucí konfrontaci Leona Laie (už druhý film, kde má image váguse) a Richie Rena(Breaking News, Exiled, Seoul Raiders). Oba jsou narozeni v roce draka, a mají svérazné metody řešení problémů. Vizuálně je to bomba jak přechody z černobíla do barvy, tak nádhernými efekty při průvodu ohňostrojů, nebo zabírání scenérií města. Dále je tu tzv. free mode převzatý z pc her. Solidní hudba, která sedí ke každé sécně, byť je tu útržkovitě, než že by to byl ucelený soundtrack, tak to funguje. Celkově výborný film, který si zaslouží ke čtyřem hvězdám ještě polovinu jedné.(23.5.2010)