Tanec ohnivých draků

For lung

Fire of Conscience

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi

Hong Kong, 2010, 106 min

Jestli upevnilo něco mou víru a naději, že v Hong Kongu a potažmo čínském prostoru nenastal konec výborným a zajímavým filmům je to nejen http://www.csfd.cz/film/273439-yit-lat-lat/ , ale hlavně Fire Of Conscience. Dante Lam vzdává velkou poctu akčním thrillerům, kterými Hong Kong kdysi uchvátil svět. Zároveň režisér používá nové postupy a vychytávky, které jsou běžné až po roce 2000. Výborné akční scény, které se drží docela v mezích (polo)realismu. Příběh není pouhá bezmyšlenkovitá vata a přináší dechberoucí konfrontaci Leona Laie (už druhý film, kde má image váguse) a Richie Rena(Breaking News, Exiled, Seoul Raiders). Oba jsou narozeni v roce draka, a mají svérazné metody řešení problémů. Vizuálně je to bomba jak přechody z černobíla do barvy, tak nádhernými efekty při průvodu ohňostrojů, nebo zabírání scenérií města. Dále je tu tzv. free mode převzatý z pc her. Solidní hudba, která sedí ke každé sécně, byť je tu útržkovitě, než že by to byl ucelený soundtrack, tak to funguje. Celkově výborný film, který si zaslouží ke čtyřem hvězdám ještě polovinu jedné.(23.5.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,070,000(2.8.2010)

Skvělý soundtrack, který věrně využívá všech bedniček sestavy domácího kina a několik zajímavýc, technicky zdařilých efektů během akčních pasáží a tzv. freeze mode jsou hlavními lákadly této Hong Kongské kriminálky. Bohužel, příběh je místy čitelný a neucelený. 67%(16.5.2010)

Slušný akční film od Dante lama, ale čekal jsem více. Akce se skládá pouze ze stříleček, byť jsou hezky ozvučené, hezky brutální, cool nasnímané, divák přesto očekává nějaký fight a rychlejší tempo. Dějově mě to nezaujalo téměř vůbec. 60%(7.2.2015)

V kine s kvalitnym ozvucenim su akcne sceny tohto filmu maximalne intenzivnym zazitkom. Oproti Beast Stalker vsak zial aj tym takmer osamotenym kladom, co film ponuka. Stoja vo filme totiz sebaopojne sami pre seba a nedari sa im vclenit sa do pribehu.(25.4.2010)