Tanec ohnivých draků

For lung

Fire of Conscience

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi

Hong Kong, 2010, 106 min

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// PLUS: akční scény, přestřelky, výborná kamera, která střídá klidnější záběry s těmi roztřesenými při běhu, má to slušný i když trošku komplikovaný příběh, zvláště pří akci zní dobrá hudba a zvuky MÍNUS: mimo akčnější sekvence je děj trochu slabší, místy složitější a taky mi dalo práci najít motivaci některých postav, v závěru už je však vše jasnější, ohledně emocí, které najdeme téměř v každém asijském filmu, tentokrát mě tolik nezasáhli***(Celkem 68%)***Tanec ohnivých draků nijak nevybočuje ze zažité šablony akčních hongkongkých kriminálek. Kdo tedy má nakoukáno toho moc nepřekvapí. Přesto stojí za vidění pro svoji zběsilou a dobře natočenou akci a nemálo krve, výbuchů a přestřelek ./// PS: Divák má po takovém filmu pocit že Hong Kong není zrovna bezpečné místo, asi by si to chtělo příště pustit nějakou romantickou komedii.(14.9.2012)

Větší a mohutnější akce, povrchnější postavy a naivnější splétání příběhu. V jistém smyslu trpí syndromem pokračování (jako návazání na úspěch snímku The Beast Stalker), protože všeho je tu víc a je to i víc vyhrocené, jenže zároveň i značně nekoherentní.(23.5.2010)

Oplatí sa vidieť. Lietajú tam mozgy, je to zručne natočené, priehľadné, nestrácal som sa v deji a ani v tých šikmookých držkách a policajtka v bielom sa mi veťmi páčila. Doporučujem!(9.4.2012)

Skvělý soundtrack, který věrně využívá všech bedniček sestavy domácího kina a několik zajímavýc, technicky zdařilých efektů během akčních pasáží a tzv. freeze mode jsou hlavními lákadly této Hong Kongské kriminálky. Bohužel, příběh je místy čitelný a neucelený. 67%(16.5.2010)

Každý má svojí stinnou stránku a nikdy nevíš, jestli tě plně ovládne..... Špatně se bojuje se zločinem, když máte zrádce ve vlastních řadách. To je v policejních krimi - thrillerech známá věc. Aby děj přinesl nějaké novinky, na to má asijská kinematografie svoje fígle. Drsnější poldové, nevšední vyšetřovací praktiky, krysy jsou zrádnější a zločinci schopní házet granáty v přeplněné restauraci. Každého jistě upoutá sázka na zajímavé zvukové efekty, díky nimž je DTS lepší než obvykle. Zajímavý příběh uspokojí příznivce Hongkongských filmů nejen zvukem a konzumací Johnnieho Wolkera, ale také dosytností akce, která je však takovou policejní klasikou, doplněnou o východní temperament./ P.S.: 3*a ½! Ať mám čistý svědomí! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem polda bez svědomí. 2.) Mám rád filmy o policajtech. 3.) Chci vidět reakci člověka opásaného výbušninou po vypadnutí pojistky. 4.) Mám solidní kino a už mě ty filmy v divixu neberou. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(28.7.2010)