Návrat Chen Zhena (festivalový název)

• čínština

Akční / Drama / Historický

Hong Kong / Čína, 2010, 105 min

Wai-keung Lau

Man-Ching Ng

Začátek trochu jako čínský Nepřátel před branami. Pak se to obrátí v Zeleného sršně a nakonec typická čínská mlátička. Škoda, že nedokázala udržet kvalitu začátku po celý film.(20.2.2011)

• verbal

Hm, tak se nám Žen-Šen vrátil! Pan Yen si evidentně zřídil živnost na osvobozování okupované Číny od Japonců. Divím se, že mu od IP-mana ještě nějací k mlácení zbyli! Pokračuje však sveřepě vytýčeným směrem! Poté, co zde nejprve předvede naprosto "uvěřitelnou" panáčkovanou v křížové palbě těžkých kulometů, pomocí dvou nožíků na dopisy vyřídí celou německou divizi a způsobí tak na Západní frontě klid, vrátí se zpět do Číny, aby kompletně zboxoval japonskou okupační armádu včetně příkladně sadistického generála! Divím se, že když už byl v tom, nevylodil se hned poté na Honšú a neobsadil Tokio! Tak nějak se obávám, že tím pádem je zde velké nebezpečí dvojky - "Žen-Šen Salvation" !(18.1.2011)

Zdaleka nedosahuje kvalit Fist of Legend s Jetem Li, ač se Donnie snaží seč mu síly stačí. Bitky dobré ale omáčka dosti nudná, kdežto ve Fist of Legend byla i omáčka zajímavá, hlavně díky všem představitelům.(29.6.2011)

To už je několikátej film v řadě, kde si Donnie Yen hraje ne velkýho zachránce lidu a opět se to odehrává v minulosti, opět jsou do toho začleněný Japonci a Donnie je tady opět velkej mstitel, jenže už to jaksi nefunguje, příběh mě prakticky nezajímal a většinu času jsem se nudil a dalo by se říct, že jsem se vždycky pronudil od jedný akce k druhý, přičemž těch akcí tu teda moc nebylo, takže jsem se vlastně nudil skoro furt, nicméně, pokud se přece jenom Donnie Yen konečně pochlapí a začne tam jak smyslů zbavenej všechny tlouct, někdy se pokouší všechny dokonce utlouct a mnohdy nezůstanou ušetřený ani soupeřovy koule, tak film vylítne o 500% nahoru, skoro až do oblak, film je najednou extra zábavnej a extra skvělej, ale pak zase padne na prdel a na dlouho nic. Prostě a jednoduše samotná akce skvělá, nabušená a Donnie Yen neuvěřitelnej a potvrzuje, že je momentálně, po odchodu Tonyho Jaa, nejlepší, ale zbytek dobrej na uspání místo večerníčku.(10.10.2010)

Na můj vkus až moc velký miš maš historického propagandistického filmu s hrdinským patosem hrdiny, který trošku nestíhá zachraňovat, proložený akčními řezačkami, mnohdy, hlavně v úvodní válečné scéně, dost přehnanými. Silně nesourodé, nepříjemně okaté a nabubřelé. Donnie Yen mě baví, ale tady toho více nakecal než namlátil. V paměti mi chvíli zůstanou snad jen ty rvačky a hodně, hodně dlouho Qi Shu coby Kiki. 2,5*(11.5.2015)