Návrat Chen Zhena (festivalový název)

• čínština

Akční / Drama / Historický

Hong Kong / Čína, 2010, 105 min

Wai-keung Lau

Man-Ching Ng

Začátek trochu jako čínský Nepřátel před branami. Pak se to obrátí v Zeleného sršně a nakonec typická čínská mlátička. Škoda, že nedokázala udržet kvalitu začátku po celý film.(20.2.2011)

Ďalší príbeh s Chen Zhenom, tentoraz s tvárou Donnieho Yena. Národný veľkofilm zaujímavo rozohráva nie len súboje ale aj pozadie japonsko-čínskeho konfliktu, ale práve to je možno problém - film totiž neobsahuje ani jednu famóznu scénu, ani jeden fakt nesmrteľný súboj. Hromadná mlátička má svoje čaro, ale boli tu už aj lepšie (FIST OF LEGEND, DRUNKEN MASTER 2). Inak vpohode akčňák so zaujímavým obsadením...(23.12.2011)

Zdaleka nedosahuje kvalit Fist of Legend s Jetem Li, ač se Donnie snaží seč mu síly stačí. Bitky dobré ale omáčka dosti nudná, kdežto ve Fist of Legend byla i omáčka zajímavá, hlavně díky všem představitelům.(29.6.2011)

Co se především nepovedlo, byl mnohdy zběsilý střih při soubojích! Díky tomu z Donnieho dostáváme jen polovinu, co umí a to je v jeho a našem případě škoda. 60%(9.2.2012)

Rozpité a rozevláté, tak tak se držící těch tří hvězdiček. Donnie změnil solárko (je podivně vyžlutěný - a nezkoušejte mě brát za slovo, jen popisuju odstín :) a neměl Wilsona Yipa, který by ho držel na uzdě. Skoro to vypadá, že ten film odrežíroval sám - rozhodně by tomu napovídalo divoké skákání nejen postav, ale i děje, charakteristicky bezuzdná choreografie (včetně Donnieho pověstných nabíjecích úderů (to když před pravým hákem párkrát naprázdno máchne)). Průšvih je, že zápletkově ani charakterově tenhle film auru Chen Zhena nijak neobohacuje. Kulisy působí lacině, Chena byste si spletli s Katem a bez masky naopak působí jako asijský klon Clarka Gablea. Záchranou by mohla být finální dojo scéna, jenže při ní nevíte, jestli se snaží vykrádat (skládat poctu) verzi s Brucem Lee nebo Jetem. Výsledkem je guláš, v němž Donnie namlátí víc molekulám vzduchu než protivníkům. A když se dostane k japonskému generálovi, je to odzívaný duel, ve kterém chybí charisma i nápady. Je to smutné, především proto, že se naplno ukazuje, jak moc Donnieho úspěchy stojí na Yipovi a jak málo na jeho vlastní "know-how". Nebo to mám brát jako vynucený přešlap, protože z těch lidových postav už musí Donniemu hrabat? Dost možná není sám. Co takhle nějakou detektivku, hmm?(3.11.2010)