Lidská bestie

• Francie

Human Zoo

Francie, 2009, 110 min

Rie Rasmussen je určitě zajímavá osobnost, na ženu je to místy dost drsná výpověď, pokud to není záměrně tlačeno na efekt. Vzhledem k tématu traumat balkánské války ve filmu, přes které mám docela přehled, je nesnadné "Human Zoo" hodnotit, protože film jako celek je velmi nevyrovnaný, ale snad jsem spravedlivá.(23.6.2010)

• mourinho

Ty dvě hvězdičky jsou vyjádřením především toho, že se mi film nezaryl pod kůži tak, jak bych si u podobných snímků představoval. Ano, je to místy takové říznější, na nějakou cenzuru se tady v řadě scén z vysoka kašle, ale to nestačí, neboť jinak je LIDSKÁ BESTIE filmem v podstatě o hovně. Celé to na mě působilo tak nějak zmateně, nezajímavě, postavy nejsou příliš sympatické a vůbec jsem se nedokázal vžít do jejich pocitů, do toho co prožívaly, vytvořit si k nim nějaký vztah. Post válečná traumata jsou přitom poměrně vděčné téma, tady se toho ale opravdu na sto deseti minutovou stopáž udá pramálo a ani prolínání dvou časových linek tohle dílo na vyšší level nevytáhne.(16.2.2013)

Nádherná Rie Rasmussen má nepochybne talent a aj odvahu,keď sa rozhodla sama natočiť aj zahrať si hlavnú úlohu v tak náročnom filme akým podla mna osobne Ľudská beštia je!Lenže jej postava sa chová viac ako neprirodzene(v prvej polovici plachá a mlčanlivá aby v tej druhej vyvraždila polku nevestinca),téma Balkánskeho konfliktu je vo filme zachytená síce naturalisticky ale zasa nie až úplne presvedčivo a divná Love story medzi Adriou a jej ochráncom tiež filmu moc nepridáva.Ešteže to striedanie a vysvetlovanie deja(súčastnosť/minulosť) malo nejakú prirodzenú následnosť a dosť sa toho ku koncu vysvetlilo ale aj tak mám stále divný pocit že sa to celé(vzhladom k námetu) dalo natočiť ovela presvedčivejšie.(11.4.2010)

Nevidel som naše vydanie tohoto filmu, ale iba srbskú verziu , a tá sa mi zdala miestami dosť brutálna.(4.6.2010)

Zobrazení srbsko-kosovského konfliktu ve filmu je sice povrchní a celkem zavádějící, to ale nic nemění na faktu, že je to opravdu velmi dobrý film.... Klobouk dolů před odvahou i všestranným talentem R.R.(10.11.2011)