poster

Lupič (festivalový název)

 • Německo

  Der Räuber

 • anglický

  The Robber

Životopisný / Krimi / Drama / Sportovní

Německo / Rakousko, 2010, 90 min (Director's cut: 101 min)

Předloha:

Martin Prinz (kniha)

Hudba:

Lorenz Dangel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • UncleG
  ****

  Příběh člověka, jehož jedinou životní motivací je útěk. Obrazně i doslova naplňuje Lupič Johan Rettenberger význam slova "prchat" ve všech myslitelných významech. Když k tomu ještě připočteme skutečnost, že nikdo nedokáže natočit emocionálně prázdný, chladný a až mrazivě odtažitý film, tak jako naši sousedi z Německa, vychází mi Raüber jako jeden z nejlepších odosobněných kousků.(12.2.2014)

 • smith22
  ****

  Snímek hodný pozornosti.Ty, co papkají předepsanou americkou stravu typu Transformers apod. to zřejmě nezasytí ale mě to i přes určité nedostatky zaujalo.Příběh, který nijak zbytečně neodbočuje od tématu a je přímočaře zaměřen na hlavního protagonistu.Ten svou roli zvládá a pomaloučku si přetáhne diváka na svou stranu.Konec , který trochu uvadl je spíše tím, že tvůrci asi nechtěli měnit fakta jen aby film udělali zajímavějším.(6.12.2011)

 • sator
  **

  Hm...(2.4.2017)

 • DonBraso
  ***

  Na rovinu musim říct,že jsem čekal něco hodně slibnýho,ale přišlo nemilé zklamání.Prvně musim říct,film mě vůbec nevtáhnul do děje a hlavní hrdina už vůbec ne.Za prvé to bude tím,že se zde skoro vůbec nemluví a tak přichází mimika,režisérské nuance,kamera a tohle všechno okolo,když není z čeho brát a to je pro mě trochu málo.Ono,že si někdo veme něco z knihy a ještě to má docela švih,že někdo loupí banky a hrozně rád u toho běhá je fajn,což se i snímek první půlky drží zuby nehty a do toho narve jednu kočku,která má chuť na sex a on nemluví a koná je dejme tomu taky cajk,ale jak to všechno probíhá zdlouhavě už není moc košér a vážně to žádný vídeňský řízeček není.Po pravdě musim říct,že konec je super a trochu jsem si vzpoměl na japonský horor,který končil dlouhou projížďkou autem a byl konec,to snad byl plus jenom pro mě.Nejhorší je,že z postav nevíme nic,jestli tedy Johann jenom rád pro zábavu kradl,aby si vyzkoušel jestli běží rychleji jak Bolt,tak nechápu proč vůbec někdo tohle točil, jakoby to vyšlo ze Sportovních novin.Zas na druhou stranu ty nemluvící některý pasáže byly kořením a mělo to tu evropskou příchuť něčeho si jinýho,ale přesto je více zajímavých snímků,než tenhle pro mě někde před cílovou páskou.(17.7.2012)

 • mala_kea
  ****

  Emocionálně napětový film, který sází na perfketního hlavního hrdinu. Úvodních pár minut je sice těžce situováno do jeho soukromého života. Ne každý si však tomu přijde na chuť. Zbytek filmu je už slast pro oči, kde malý člověk dokáže "velké" věci, ať je to i třeba přes jeho hrdost.(10.8.2012)

 • - Film je natočen podle skutečné události, mezi lety 1985 a 1988 opravdu došlo k těmto loupežím. (morgos)

 • - Pachatel banky přepadal v masce amerického prezidenta Ronalda Reagana. (morgos)

 • - Film byl natočen podle knihy Martina Prinze. (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace