poster

Lupič (festivalový název)

 • Německo

  Der Räuber

 • anglický

  The Robber

Životopisný / Krimi / Drama / Sportovní

Německo / Rakousko, 2010, 90 min (Director's cut: 101 min)

Předloha:

Martin Prinz (kniha)

Hudba:

Lorenz Dangel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  ,,,,TEŠÍTE SE, ŽE PŮJDETE VEN? A NA CO SE TĚŠÍTE?“ ... ,,ŽE NEBUDU MUSET BĚHAT V KRUHU....“ /// To, že běháním se nedělaj vydělat pořádný prachy, je kravina. To Johann Kastanberger věděl už v osmdesátejch letech. Běhat, loupit – no jasně, ale zajímá mě životopis? (znava opakuju – životopisy nééé!) Furt čekám, že to bude mít nějakej dramatickej náboj, něco.... prostě něco. Nastěhuje se k pipce,... jdou do kina... sex (aha, tak ne...ale jo...vlastně teda ne...). Kurva pojďme! (jako s filmem, píchání si nechte na pak...). Po 40ti minutách konečně(!) adrenalínek při akcičce. Hmm a co dál? Vobčas je to tak blbý, že se to fakt muselo opravdu stát. Film o uprchlíkovi, kterej (po vzoru Loly) běží o život je na svou dýlku často nuda. Slaboučký emoční sblížení a málo překvapivýho děje. Nechápu, proč(?) se každej snaží točit eposy, když má matroš na údernou povídku. Přesto dám filmu o osamělosti maratonskýho běžce (která nekončí na vězeňským dvorku, ale...) hvězdy 3. Za snahu (za výdrž rozhodně ne!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Der Räuber“, kterou napsal Martin Prinz v roce 2002 číst nebudu. 2.) Zrovna doma řešíme dilema běhat – neběhat nebo jestli loupit - neloupit. 3.) Thx za titule ,,smith22“ a ,,jvps“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(1.7.2012)

 • DonBraso
  ***

  Na rovinu musim říct,že jsem čekal něco hodně slibnýho,ale přišlo nemilé zklamání.Prvně musim říct,film mě vůbec nevtáhnul do děje a hlavní hrdina už vůbec ne.Za prvé to bude tím,že se zde skoro vůbec nemluví a tak přichází mimika,režisérské nuance,kamera a tohle všechno okolo,když není z čeho brát a to je pro mě trochu málo.Ono,že si někdo veme něco z knihy a ještě to má docela švih,že někdo loupí banky a hrozně rád u toho běhá je fajn,což se i snímek první půlky drží zuby nehty a do toho narve jednu kočku,která má chuť na sex a on nemluví a koná je dejme tomu taky cajk,ale jak to všechno probíhá zdlouhavě už není moc košér a vážně to žádný vídeňský řízeček není.Po pravdě musim říct,že konec je super a trochu jsem si vzpoměl na japonský horor,který končil dlouhou projížďkou autem a byl konec,to snad byl plus jenom pro mě.Nejhorší je,že z postav nevíme nic,jestli tedy Johann jenom rád pro zábavu kradl,aby si vyzkoušel jestli běží rychleji jak Bolt,tak nechápu proč vůbec někdo tohle točil, jakoby to vyšlo ze Sportovních novin.Zas na druhou stranu ty nemluvící některý pasáže byly kořením a mělo to tu evropskou příchuť něčeho si jinýho,ale přesto je více zajímavých snímků,než tenhle pro mě někde před cílovou páskou.(17.7.2012)

 • TopGuy
  ***

  Nadějně rozběhnutý film ztrácí pomalu dech až ho ztratí úplně. Chybí hlubší charakteristika jednotlivých postav a to filmu velmi škodí. + * za: Co myslíte? Měla je tam :-)(17.10.2010)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(20.2.2010)

 • UncleG
  ****

  Příběh člověka, jehož jedinou životní motivací je útěk. Obrazně i doslova naplňuje Lupič Johan Rettenberger význam slova "prchat" ve všech myslitelných významech. Když k tomu ještě připočteme skutečnost, že nikdo nedokáže natočit emocionálně prázdný, chladný a až mrazivě odtažitý film, tak jako naši sousedi z Německa, vychází mi Raüber jako jeden z nejlepších odosobněných kousků.(12.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace