poster

Lupič (festivalový název)

 • Německo

  Der Räuber

 • anglický

  The Robber

Životopisný / Krimi / Drama / Sportovní

Německo / Rakousko, 2010, 90 min (Director's cut: 101 min)

Předloha:

Martin Prinz (kniha)

Hudba:

Lorenz Dangel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mala_kea
  ****

  Emocionálně napětový film, který sází na perfketního hlavního hrdinu. Úvodních pár minut je sice těžce situováno do jeho soukromého života. Ne každý si však tomu přijde na chuť. Zbytek filmu je už slast pro oči, kde malý člověk dokáže "velké" věci, ať je to i třeba přes jeho hrdost.(10.8.2012)

 • Fr
  ***

  ,,,,TEŠÍTE SE, ŽE PŮJDETE VEN? A NA CO SE TĚŠÍTE?“ ... ,,ŽE NEBUDU MUSET BĚHAT V KRUHU....“ /// To, že běháním se nedělaj vydělat pořádný prachy, je kravina. To Johann Kastanberger věděl už v osmdesátejch letech. Běhat, loupit – no jasně, ale zajímá mě životopis? (znava opakuju – životopisy nééé!) Furt čekám, že to bude mít nějakej dramatickej náboj, něco.... prostě něco. Nastěhuje se k pipce,... jdou do kina... sex (aha, tak ne...ale jo...vlastně teda ne...). Kurva pojďme! (jako s filmem, píchání si nechte na pak...). Po 40ti minutách konečně(!) adrenalínek při akcičce. Hmm a co dál? Vobčas je to tak blbý, že se to fakt muselo opravdu stát. Film o uprchlíkovi, kterej (po vzoru Loly) běží o život je na svou dýlku často nuda. Slaboučký emoční sblížení a málo překvapivýho děje. Nechápu, proč(?) se každej snaží točit eposy, když má matroš na údernou povídku. Přesto dám filmu o osamělosti maratonskýho běžce (která nekončí na vězeňským dvorku, ale...) hvězdy 3. Za snahu (za výdrž rozhodně ne!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Der Räuber“, kterou napsal Martin Prinz v roce 2002 číst nebudu. 2.) Zrovna doma řešíme dilema běhat – neběhat nebo jestli loupit - neloupit. 3.) Thx za titule ,,smith22“ a ,,jvps“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(1.7.2012)

 • warrenur
  ***

  Napriek sportovo-akcnemu nametu sa jedna o takmer komorny az kludny snimok. Andreas Lust je vsak vyborny a skvelo film taha. V jeho podani je vsetko hodne autenticke. Nie kazdeho vsak tento styl filmu dokaze uputat, ci zabavit.(3.12.2012)

 • onlavu
  ***

  Bývalý recidivista, který rád běhá, místo aby vydělával peníze sportem, se dá zase na dráhu zločince. Film docela dobře odsejpá, takže to není zas až taková nuda. Hudby se ve filmu téměř nedočkáme, takže celkem často němé chvilky. Ale jako jednohubka na večer dobrý, nic víc od toho nelze čekat.(5.1.2013)

 • TopGuy
  ***

  Nadějně rozběhnutý film ztrácí pomalu dech až ho ztratí úplně. Chybí hlubší charakteristika jednotlivých postav a to filmu velmi škodí. + * za: Co myslíte? Měla je tam :-)(17.10.2010)

 • - Pachatel banky přepadal v masce amerického prezidenta Ronalda Reagana. (morgos)

 • - Film je natočen podle skutečné události, mezi lety 1985 a 1988 opravdu došlo k těmto loupežím. (morgos)

 • - Film byl natočen podle knihy Martina Prinze. (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace