Georgia O'Keeffeová (TV film)

Georgia O'Keeffe

Scénografie:

Stephen Altman

Kostýmy:

Michael Dennison

Georgia O'Keefová pro mě nepředstavuje ne jen úžasnou malířku, je pro mě i idolem ženské svobody, snahy a odvahy. Její obrazy Vyprávějí ížasné příběhy o bolesti a lásce. Stejně takový je i příběh tohoto nenápadného televizního filmu. Pro mě ovšem znamenal mnohem více. Bylo to jako se dozvědět něco víc o svém idolu. Navíc v takovéto nádherném snímku o krátké pasáži jejího dlouhého života. Pokud byla alespoň trochu taková jaký charakter ji dali ve filmu, jistě to musela být neskutečně zajímavá osobnost, a určitě zvláštní žena. Musím říct že ne se všemi jejími názory nebo činy souhlasím, přesto však je pro mě neskutečně velkou osobností a umělkyní. Joan Allen ji zahrála moc pěkně, a Jeremy Irons jako Stieglitz byl ještě úchvatnější. Celý ten pohled na jejich vztah, na jejich tvoření, byl pro mě neskutečným zážitkem. Zvláštní že zrovna takový malý televizní snímek pro mě tak hodně znamená. Na konci jsem měla slzy v očích, a celé mě to naplnilo velmi příjemným dojmem. Je to film na který určitě nikdy nezapomenu.(13.4.2012)

Povedené tradičně natočené životopisné drama o malířce, o níž jsem až doposud nikdy nic neslyšel a kterou Američané prohlásili za největší malířku všech dob. Každopádně film nabízí zajímavý vhled nejen do tvůrčích kruhů, ale i do amerického byznysu s uměním.(24.7.2011)

Poměrně slušný životopisný snímek. Zmítá se mezi nadprůměrem a podprůměrem.(20.5.2014)

Příjemný film a k tomu nádherné záběry Nového Mexika.(17.3.2012)

• danecek24

67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - nominace (3) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Joan Allen, Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Jeremy Irons(25.12.2009)