Georgia O'Keeffeová (TV film)

Georgia O'Keeffe

Stephen Altman

Kostýmy:

Michael Dennison
  • danecek24

67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - nominace (3) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Joan Allen, Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Jeremy Irons(25.12.2009)

Povedené tradičně natočené životopisné drama o malířce, o níž jsem až doposud nikdy nic neslyšel a kterou Američané prohlásili za největší malířku všech dob. Každopádně film nabízí zajímavý vhled nejen do tvůrčích kruhů, ale i do amerického byznysu s uměním.(24.7.2011)

Úvodní intro vypadá úžasně a vytvoří dojem, že se film bude skládat zejména z obrazů, jejichž poskládání vytvoří nějaký dojem o malířce samotné. Bohužel, film je ukecaný až to bolí, o vizuálním využívání filmového jazyka se moc mluvit nedá, vše je prostě natvrdo řečeno. Naštěstí jsou v titulních rolích dobří herci (jejichž výkon je tedy v českém dabingu poněkud schozen, v originále to zní o dost lépe), lokace, zejména ty exteriérové jsou též působivé. Co se týče hlavní zápletky je podána dosti sterilně, ale ke konci dokáže vytvořit i nějaké emoce, ale to spíše díky silnému námětu a slušné hudbě. Dosti matoucí jsou věkové rozdíly postav, neboť matka Alfreda vypadá skoro stejně stará jako on. Spoustě postav chybí řádná expozice. *** Ve zkratce: Malířka malující kytičky, o které se na konci dozvíte, že když umřela, tak byla nejslavnější malířkou na světě.(22.7.2011)

Životopis malířky, o které jsem nikdy neslyšela, ale přesto se na film moc pěkně dívalo, ale upřímně hudba byla ještě krásnější, než samotný děj, ale jinak nemám co vytknout, osudové láska malířky, která se musela vydat sama na svou cestu, aby poznala sebe sama a mohla malovat podle svých představ a tužeb tak jak vždycky chtěla. a upřímně, obrazy byli moc pěkné, i když umění moc nerozumím,(8.1.2013)

Příjemný film a k tomu nádherné záběry Nového Mexika.(17.3.2012)