Hubble 3D: Kosmický dalekohled

Kanada, 2010, 42 min

Toni Myers

Toni Myers

Leonardo DiCaprio (vyp.)

Oprava Hubbleova teleskopu, o které měl být tento dokument především, je paradoxně tím nejméně zajímavým aspektem celého díla. Naproti tomu průlety vesmírem, kdy vás míjejí hvězdy nebo kdy uprostřed nebuly pozorujete zrod hvězdy, jsou v IMAXu a ve 3D naprosto úchvatné.(31.1.2014)

Oprava Hubblova teleskopu jako nepříliš zajímavá záminka k informačně chudému, ale pokud jde o 3D záběry dalekého vesmíru, vizuálně úchvatnému dokumentu.V TV ztrácí smysl.(31.12.2016)

Nebudem vyčítať filmu s týmto názvom, že sa viac venuje oprave teleskopu, ako vesmíru. Ale stále mám pocit, že tých záberov z hĺbky vesmíru je dostatočné množstvo a najmä takto koncipované zábery dokážu predstavu o veľkosti vesmíru podať jednoducho tak, aby sme si tie vzdialenosti dokázali uvedomiť. Ono sa to totiž len tak v hlave predstaviť nedá. 3D je fantastické, občas ale dosť mätie. Film akoby usekol opravu stroja a v závere prejde k záberom galaxií. Tie však nie sú samoúčelné, pretože nám ukazujú presne to, čo môžeme vidieť vďaka Hubbleovi. Zvládol by som aj väčšiu dĺžku. 90%(1.9.2015)

Úžasné záběry z opravy Hubbleova teleskopu a nádherné animace vytvořené na základě jeho snímků. Informační hodnota snímku zdaleka není na 5*, umělecká ale rozhodně ano.(16.9.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $20,468,924Tržby Celosvetovo $21,218,899 (17.1.2011)