Hubbleův teleskop 3D

Kanada, 2010, 42 min

Toni Myers

Toni Myers

Leonardo DiCaprio (vyp.)

Úžasné záběry z opravy Hubbleova teleskopu a nádherné animace vytvořené na základě jeho snímků. Informační hodnota snímku zdaleka není na 5*, umělecká ale rozhodně ano.(16.9.2010)

Chtělo to víc filmového materiálu věnovat volnému vesmíru (záběrům které doposud teleskop sesbíral), oprava samotného teleskopu nebyla moc zajímavá, start raketoplánu nebyl taky špatný.(25.5.2011)

• FFilipCZ

Při mé víkendové návštěvě Technického muzea Sinsheim jsem si jakožto filmový fanda nenechal ujít příležitost navštívit IMAX 3D kino s plátnem o velikosti 22 x 27 metrů. Jelikož mě vždy fascinoval vesmír a hvězdy, volba programu byla jasná. Bohužel jsem se totiž mylně domníval, že mě čeká nezapomenutelná cesta vesmírem ve 3D. Místo toho jsem to po 10 minutách nudy a stavby teleskopu doprovázené otravnou němčinou raději zalomil do pohodlné sedačky a odpočinul jsem si po celodenním chození po halách muzea.(12.4.2015)

Vizuálně hezký dokument, který ale vlastně o ničem není. Chybělo trochu zasvěcení lajků do terminologie Vesmíru a trochu více obrázků z teleskopu. Dokument se převážnou část stopáže zabývá jen opravou teleskopu a záběry posádky, což je dost nudné. 60%(7.6.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $20,468,924Tržby Celosvetovo $21,218,899 (17.1.2011)