poster

Hubbleův teleskop 3D

 • Kanada

  IMAX: Hubble 3D

 • slovenský

  Hubblov teleskop 3D

Dokumentární / IMAX

Kanada, 2010, 42 min

Režie:

Toni Myers

Scénář:

Toni Myers

Hrají:

Leonardo DiCaprio (vyp.)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rominator
  ***

  Chtělo to víc filmového materiálu věnovat volnému vesmíru (záběrům které doposud teleskop sesbíral), oprava samotného teleskopu nebyla moc zajímavá, start raketoplánu nebyl taky špatný.(25.5.2011)

 • Terva
  ****

  Natočeno ve Vesmíru při servisních letech astronautů. CITÁT - Může být v té černé díře ještě místo pro někoho jiného?........... Žije ve Vesmíru ještě někdo jako lidé?.......... Jak se formují Planety?......... Jak vznikl Vesmír?.......... Odkud jsme přišly?........ Kde se vzaly chemické prvky?........... To vše Hubbble. V Kosmu jsou stamiliony Galaxií ze stamilionů hvězd. Najdem někdy tu podobnou naší Zemi? Abych napsal pravdu, čekal jsem víc pohledů do Vesmíru a méně keců. Ale i ta malá část záběrů ve 3D je fantastická.(9.4.2013)

 • ConanVJ
  *****

  Parádní dokument, který nenudí. 90% :)(5.5.2016)

 • Aidan
  ****

  V televizi by to byl průměrný dokument s nízkou informační hodnotou a americky nadšeneckým laděním, ale na velkém plátně s 3D brýlemi je to místy zážitek bezmála duchovní. Mnohokrát jsem se v posledních letech u filmů smál, dojímal se, vrtěl se napětím, ale už dlouho jsem tak NEŽASL. Snad by snímku neuškodilo více ticha, více pohledů do hlubokého vesmíru a méně dramatických scén o opravě teleskopu. Nicméně ty obrazy kosmických dálek se do mě zaryly a v návaznosti na ten zážitek stále v duchu slyším slova žalmu 8: "Co je člověk, že na něho myslíš, co je smrtelník, že se o něho staráš?"(3.10.2010)

 • FFilipCZ
  **

  Při mé víkendové návštěvě Technického muzea Sinsheim jsem si jakožto filmový fanda nenechal ujít příležitost navštívit IMAX 3D kino s plátnem o velikosti 22 x 27 metrů. Jelikož mě vždy fascinoval vesmír a hvězdy, volba programu byla jasná. Bohužel jsem se totiž mylně domníval, že mě čeká nezapomenutelná cesta vesmírem ve 3D. Místo toho jsem to po 10 minutách nudy a stavby teleskopu doprovázené otravnou němčinou raději zalomil do pohodlné sedačky a odpočinul jsem si po celodenním chození po halách muzea.(12.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace