Život (TV seriál)

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie / Řecko, 2009, 10x55 min

Paul Spillenger

Tim Coope

Viem si veľmi dobre predstaviť, že by môj život plynul bez najmenším problémov aj potom, čo by som netušila o vtáčom dvorení, že by som nemala potuchy o tom, ako sa istá žabka ide pretrhnúť, aby zabezpečila svoje potomstvo. K samotnej existencii sú to veci nepotrebné, ale k vytvoreniu pohody a úsmevu na tvári sú ako stvorené. Obľúbená epizóda: Plants(12.5.2012)

Dejte dohromady nejlepší techniku současnosti, gigantický rozpočet, stovky lidí a Davida Attenborougha a nemůže z toho vzniknout nic špatného! I když byla Planeta Země možná o chloupek lepší, nic to neubírá na pětihvězdičkovosti Života!(25.3.2012)

Další majstrštyk od BBC a s voice-overem Davida Attenborougha.(22.2.2013)

Za pomoci nejnovejších snímacích makro-technologií jsem se například dozvědel, že stromová žabička, v reálu menší než lidský nehet, má na nose víc černých pórů než moje přítelkyně. Ó, jaké to zjištění! Celkově: dokument velice pěkný, z každé sekundy doslova crčí ty obrovský prachy, co se do toho nalily. Technicky vybroušené, umělecky dokonalé...ovšem hudební doprovod posouvá některé "dojemné" pasáže za hranici kýče.(4.9.2010)

Spojením BBC a jména David Attenborough snad ani nic “obyčejného” jednoduše nemůže vzniknout. Evoluce. Je obdivuhodné, čím vším příroda obdařila jednotlivé živočišné druhy, aby jim ulehčila (nejen) boj o holé přežití. Je tak nesmírným zážitkem sledovat např. Varany Komodské (řečené draci) při jejich útoku a následném dlouhém čekání na smrt mnohem většího (v podobě buvola) protivníka než jsou dotyční, nebo běh " sprintera " baziliška zeleného po vodní hladině, vedle kterého by i nejrychlejší sprinter světa a věčný šprýmař jamajčan Usain Bolt, vypadal jako hodně zpomalený film a mám pocit, že by to nebyl výjmečně on, kdo by se z cílové pásky s úměvem od ucha k uchu otáčel dozadu, aby si prohlédl své (poražené) protivníky, či útěk kozorožce nubijského po skalním převisu před liškou, organizovaný útok gepardů na pštrosa, ladný útěk (nad hladinou) plachtících “létajících” ryb před predátory, popř. (pro divákovo pobavení) roztomilá mláďata surikat usínající vysílením ve stoje v odpoledním žáru. A při inteligentním naháněcím (delfíním) lovu ryb při floridském pobřeží, plně pochopíte význam fráze: létání pečených holubů přímo do huby. Tohle se mi jednoduše NIKDY neomrzí.(11.9.2010)