Země kůlů

Stake Land

(festivalový název)

Horor

USA, 2010, 98 min

Je jedno, zda se to jmenuje The Road, Book of Elli, Crazies či právě Stake Land ... je to totiž pořád to samé, jen trochu jinak výtvarně pojaté. Pokaždé slušný potenciál, ucházející rozpočet a zmatenost režiséra, který z toho nedokáže dostat všechno. le ty masky jsou fakt super.(1.6.2011)

Můj šálek kapčína to zcela není, no musím uznat, že mě to neotravovalo a to je co říct... Putovní rozprava o konci světa, kde vládnou bezduší a hloupí upíři, no pozor až na jednoho a ten mi to celé pokazil. Důkaz toho, že vysvětlení náboženství je irelevantní nejenom pro celkový chod děje, který blije na všechny dosavadní "podstaty", no taky proto, žee... proto. 6/10 Jo a lepší než Transposers...(2.7.2011)

Velmi slušně depresivní atmosféra odumírajícího světa se zatraceně rychlými upíry (mně tedy přišli spíš jako zombíci), klasická skladba přeživších - ti hodní a ti zmetci, co i z téhle mizérie chtějí vytěžit co nejvíc pro sebe (chce se mi vždycky křičet, že tomu nevěřím, že zbylí lidé by se tak určitě nechovali!) a zajímavé hlavní postavy. Mně to ke štěstí docela stačí.(11.7.2011)

Docela pěkný film, jen mě mrzí, že ve všem zachází na půl cesty. Ve vykreslení vztahu hrdinů, v záporácích, zápletce. Hrozná škoda, protože nakročeno ke všem těm věcem rozhodně bylo.(8.7.2012)

Upíři, zfanatizované kudlanky, upíří zfanatizované kudlanky a všichni děsně žerou nepostižené sapientní Homouše. Další zdařilá chuťovka, predikující, že se globálního oteplování, Íránu a Mayského kalendáře rozhodně bát nemusíme, protože dojedem na Drákuloviny a Vatikánský firemní manuál. I za drobky ze stolu megalomanských židovských producentů se dá zmáknout naprosto dokonalý "cestovní film", který s přehledem spláchne do hajzlu všechny ty předražené Bayovské vize, že nám jednou pustí žilou nejbližší vrakoviště a jedinou obrannou baštou bude Transka LaBlaf a Bárbie Lišková!(27.6.2011)