poster

Země kůlů

 • USA

  Stake Land

 • Slovensko

  Stake Land

  (festivalový název)

Horor

USA, 2010, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  ****

  Čekal jsem další zářez do velmi početné sbírky bezduchých zoombie úchyláren, překvapivě se mi dostalo sympatické (inteligentní) apokalyptické „upíří“ road movie (označení horor v tomto případě opravdu není na místě) o jedné (ne)konečné cestě s cílovou stanicí New Eden, kdy (pro „ukrácení volné chvíle“) si hlavní dvojice tu pohraje se Santa Clausem, tu naservíruje „upírum“ chutný pamlsek v podobě „nácka“, popř. „zarybaří“. Ale pozor, aby nedošlo k omylu, tohle není žádná Woodyho nezvladatelná touha po buchtičkách, ale (překvapivě pro mě) brnkání na mnohem vážnější strunu mající DALEKO blíže k McCarthyho/ Hillcoatovi The road. Přičemž, (téměř po celou dobu stopáže) se to daří J. Mickle(mu) držet v „uvěřitelné“ (racionální) poloze a nesklouzává v samoúčelná vyvražďovací jatka. To vše navíc s jasně čitelným přesahem. Tenhle snímek si totiž (i přes všechny ty mrtvoly) zachovává to nejdůležitější a to sice VELMI silnou přítomnost lidskosti (humánnosti) a určité naděje, která sice po chvíli bere za své, ale vzápětí je nahrazena novou. Stake land, to je především tísnivá všudypřítomná atmosféra (bez)naděje, sympatické herecké duo, „téměř“ neB-čkový vizuál a velmi povedený tklivý soundtrack J. Grace(ho). P.s. Lawrencova I am legend potřebuje miliony dolarů na vytvoření „potřebné“ apokalyptické atmosféry (vylidnění ulic New Yorku...) zde se toho daří dosahovat v každém třetím záběru s minimálními prostředky a neméně zdařilým výsledkem (ba právě naopak!). p.p.s. v Magnolii P.T. Andersona „prší“ z nebe žáby, tady „padají z nebe upíři“. ANO, i takové věci se jednoduše dějí. 80%(4.10.2011)

 • Flipnic
  **

  Hrozný!! Teda takhle nasranej na nějakou novinku jsem nebyl ani nepamatuju!! Jako mě osobně nevadí vykrádání, remakování, opakování klišé atd. Ale co je moc, to je moc i na mě. A tady tohle je opravdu příliš!!! Pomalej utahanej děj o ničem. Postavy nesympatický, nezajímavý a otřesně zahraný. Akční scény hrozný, trapný, špatná choreografie a je jich málo. Přemrštěná stopáž, která mě úplně týrala nudou. Film se ubírá od ničeho nikam. Jeho trapná klišovitost, všechno zde už 100 x bylo, prostě nééé!! Takhle NE!!! To že někdo zaměnil "zombáky a nakažený" za upíry je snad ještě větší výsměch postapokalyptickým akčním dramatům než celej trapnej zbytek filmu... Tohle teda mi fakt nesedlo, je to kravina, nemá to žádnou hodnotu, v ničem!! Maximálně v maskách upírů ...(1.6.2011)

 • xxmartinxx
  ***

  Docela pěkný film, jen mě mrzí, že ve všem zachází na půl cesty. Ve vykreslení vztahu hrdinů, v záporácích, zápletce. Hrozná škoda, protože nakročeno ke všem těm věcem rozhodně bylo.(8.7.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Cesta s akcí, Zombieland bez humoru, The Walking Dead s upíry ve filmu, který působí jako sestříhaný z mnohem rozsáhlejší a ještě lepší látky.(25.6.2011)

 • ricci.s
  *****

  Teda... nečakal som, že to bude taká pecka. Po 30 Days of Night je to podľa môjho názoru najlepšia novodobá upírina, a aj taký Daybreakers, ktorý ináč považujem za veľmi kvalitný horor, je oproti tomuto slabota. Čo sa týka samotného výzoru upírov, tak tu sa hodí prívlastok "stopercentná dokonalosť". Aj ja som vycítil veľkú podobnosť s The Road, príp. 28 Days Later, a táto kombinácia sa mi páčila. Dvaja hlavní hrdinovia putujú z miesta A do miesta B, občas k nim niekto pribudne, občas žiaľ odbudne. Samozrejme nesmiem zabudnúť na výbornú atmosféru (zdevastovaná krajina, všade naokolo spálené či obesené mŕtvoly), trefnú melancholickú hudbu, sympatických hercov, množstvo krvi a pekných súbojov. Tešil som sa na každý západ slnka!(31.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace