Země kůlů

Stake Land

(festivalový název)

Horor

USA, 2010, 98 min

Teda... nečakal som, že to bude taká pecka. Po 30 Days of Night je to podľa môjho názoru najlepšia novodobá upírina, a aj taký Daybreakers, ktorý ináč považujem za veľmi kvalitný horor, je oproti tomuto slabota. Čo sa týka samotného výzoru upírov, tak tu sa hodí prívlastok "stopercentná dokonalosť". Aj ja som vycítil veľkú podobnosť s The Road, príp. 28 Days Later, a táto kombinácia sa mi páčila. Dvaja hlavní hrdinovia putujú z miesta A do miesta B, občas k nim niekto pribudne, občas žiaľ odbudne. Samozrejme nesmiem zabudnúť na výbornú atmosféru (zdevastovaná krajina, všade naokolo spálené či obesené mŕtvoly), trefnú melancholickú hudbu, sympatických hercov, množstvo krvi a pekných súbojov. Tešil som sa na každý západ slnka!(31.5.2011)

Trochu iná Cesta. Chvíľkami lepšia, chvíľkami horšia. 70%(21.11.2011)

Stake Land je hodně slušný béčkový horor. Už dlouho jsem neviděl kvalitní snímek o zombie. I když tady nejde o zombie, ale o upíry, tak mě sedí spíše zombie. Skvělý děj, dobrá kamera a zajímavá hudba, která hororovou atmosféru dělala ještě daleko zajímavější a záživnější. Určitě lepší béčkový snímek, který své kvality nezapře. Začátek je luxusní hned se to rozjede na hororovou pecku, ale postupně tempo klesá. Závěrem klesání se z toho stává spíš dramatický thriller, ale jako velký problém bych to neviděl. Pokud má někdo rád kvalitní béčkové horory, tak tento doporučuji... 8/10 = 80%(12.6.2011)

Upíři, zfanatizované kudlanky, upíří zfanatizované kudlanky a všichni děsně žerou nepostižené sapientní Homouše. Další zdařilá chuťovka, predikující, že se globálního oteplování, Íránu a Mayského kalendáře rozhodně bát nemusíme, protože dojedem na Drákuloviny a Vatikánský firemní manuál. I za drobky ze stolu megalomanských židovských producentů se dá zmáknout naprosto dokonalý "cestovní film", který s přehledem spláchne do hajzlu všechny ty předražené Bayovské vize, že nám jednou pustí žilou nejbližší vrakoviště a jedinou obrannou baštou bude Transka LaBlaf a Bárbie Lišková!(27.6.2011)

Pomalé a klidné tempo prokládané zábavnou akcí, temnou atmosférou a uvěřitelným dějem. Dobře zvládnutý film, a můžu říct že za posledních deset let jsem o upírech neviděl žádný lepší, a ani dobrý film. Na to, že stál 4 miliony, herci ani režisér nejsou známí ani přeplácení, tak byli schopní to nepodělat a dovést do zdárného konce. Dobré triky a správně šílení fanatici, zvládnuté hraní, bez přehnaného násilí, ale přesto syrové. Kurva dobře využitý čtyři miliony. Áčkové produkce by se zde měly učit. Tak moc se mi to líbilo, že bych jim klidně poslal peníze za podívání, protože tito tvůrci by je investovali moc dobře a nevyhodili by je oknem jak Hollywood na nějakou blbost...(11.10.2011)

• - Fotbalová helma, kterou si na začátku filmu Martin (Connor Paolo) nasazuje, odkazuje na střední školu režiséra Jima Micklyho. (oje)

• - Dlhý luk, ktorý je vo filme použitý, vyrezal herec Nick Damici z dubového dreva, vo svojom dome. (Marceloo)

• - Zippo zapalovač, který používá Mistr (Nick Damici), je reklamní zapalovač Marlboro. (HectorHagman)