Miláček

• slovenský

Miláčik

Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Itálie, 2012, 98 min

Opravdu nevím, jak se k tomu celému mám vyjádřit. Podle mě se Robert Pattinson nehodí jinam než do romanťáků a už mě ani moc nebaví. Pořád se tváří stejně. Myslím si, že to není dobrý herec. A nechápu co na něm každá ženská vidí - jak je zřejmé i z toho snímku - "miláček" žen, abych to uvedla na pravou míru, spíše milenec nevěrných, hloupých žen. Ani Uma Thurman mě příliš neuchvátila, moc jí nesedí toto dobové zařazení, je spíše na futuristickou dobu. Ovšem Christina Ricci ta bylo jako třešnička na dortu. Je skvělá a jako jediná mě nenudila. Příběh je sice dobrý, ale je zvláštně podaný a snadno předvídatelný. Takže jediné plusy byli: Christina Ricci, Paříž, novinařina a zvrhlé téma. Jsou to takové horší 3 hvězdy.(2.6.2012)

Hvězdné obsazení? No pro mě akorát tak Uma Thurman, které se ve své roli opravdu vyžívala. Co se týče "Miláčka" v podání upířího herce to je už trochu horší. Celý film jsem mu dával šanci se předvést, odpoutat se od své slavné role, kdy způsoboval mokré sny školačkám a svým hereckým umem způsobit mokré sny mnohem dospělejším ženám - ale nějak se mu to nevedlo. Jeho chladnost postavě bezpáteřního pisálka a bohéma jakoby seděla, ale jenom zdánlivě. Je rozdíl mezi chladnou vypočítavostí nemorálního člověka, která se však střídá ale s celou škálou vzorů chování, když je cíle dosaženo, a oněmi třemi výrazy, kterými oplívá a kterými diváka častoval Robert Pattinson. Výraz sexuálního chtíče, běžný výraz nasranosti a v poslední řadě výraz nasraného vzpomínání si na věty ze scénáře. Když tedy opomenu ústřední postavu, tak celkově Miláček až tak nezklamal, zase jednou jsem viděl hezký vhled do Maupassantovy doby. 70%(25.10.2012)

• Snorlax

Já vím, že se Britové příliš dlouho izolovali na svém ostrově a množili se mezi sebou. Následky jsou tragické! Oni si zvykli a oproti zbytku světa se jim posunul i vkus. Ale jak k tomu přijde nebritský divák, když je Pattinson servírován jako francouzský krasavec, který láme srdce a otevírá klíny všech žen mezi pubertou a smrtí? Kdyby se této role zhostil jiný ošklivý muž, který by třebas měl herecký talent, to by mohla být jiná. Naštěstí je tato kostýmní taškařice natolik plytká, že již během závěrečných titulků nebudete vědět, o čem byla. A Declan s Nickem mají velké štěstí, že Guy de už nežije, jinak by je totiž musel umlátit svými sebranými spisy.(4.1.2014)

Velké překvapení co se týká hereckých výkonů, průměr co se týká zápletky a trošku ošoupaný závěr. Váhal jsem mezi 3 a 4, nakonec jsem dal tři hvězdy za místy nevyužitý potenciál. Rozhodně mě překvapil Robert Pattinson, který se doslova proměnil a ukázal, že umí opravdu zahrát. Až na některé pasáže, kde vypadal jako mrtvola a jeho výraz postrádal mimiku bylo vše o.k. Uma Thurman byla mírně nevýrazná, ale to byl věřím i záměr její zapšklé a podivné role. Od ní jsem ale nic extra stejně nečekal. Kdo opět předvedl, že je star, byla Christina Ricci, ta nezklame snad nikdy. Miláček tak stojí na rozhodně propracovaném a zajímavém základu, na dobrých hercích, ale chybí mu šťáva a snaha ukázat maximum. Určitě doporučuji zájemcům o filmy s komplikovanými mileneckými vztahy.(4.8.2012)

Jako když čtete literární klasiku v paperbacku, v triviálním překladu, sice s hezkými obrázky, ale s kupou chyb. Tou největší je tady očekávatelně Pattinson, který opět potvrzuje status nejlíp placeného ochotníka na planetě. Smutné, zvlášť v interakci se skvělou Umou Thurman. 60%(22.3.2012)