Miláček

• slovenský

Miláčik

Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Itálie, 2012, 98 min

Jako když čtete literární klasiku v paperbacku, v triviálním překladu, sice s hezkými obrázky, ale s kupou chyb. Tou největší je tady očekávatelně Pattinson, který opět potvrzuje status nejlíp placeného ochotníka na planetě. Smutné, zvlášť v interakci se skvělou Umou Thurman. 60%(22.3.2012)

• Politik

Hrozná nuda, špatně zvolená doba. Ten Pattinson je dobrej herec, ale nedá se na to dívat. Před polovinou jsem to vypnul a už na to nemám nervy, jestli tohle někoho udržuje v napětí a v očekávání, tak mě ne.(25.6.2012)

Velké překvapení co se týká hereckých výkonů, průměr co se týká zápletky a trošku ošoupaný závěr. Váhal jsem mezi 3 a 4, nakonec jsem dal tři hvězdy za místy nevyužitý potenciál. Rozhodně mě překvapil Robert Pattinson, který se doslova proměnil a ukázal, že umí opravdu zahrát. Až na některé pasáže, kde vypadal jako mrtvola a jeho výraz postrádal mimiku bylo vše o.k. Uma Thurman byla mírně nevýrazná, ale to byl věřím i záměr její zapšklé a podivné role. Od ní jsem ale nic extra stejně nečekal. Kdo opět předvedl, že je star, byla Christina Ricci, ta nezklame snad nikdy. Miláček tak stojí na rozhodně propracovaném a zajímavém základu, na dobrých hercích, ale chybí mu šťáva a snaha ukázat maximum. Určitě doporučuji zájemcům o filmy s komplikovanými mileneckými vztahy.(4.8.2012)

Celkom príjemný satirický román o nevzdelanom karieristovi, ktorý využíva svoje telesné prednosti, aby sa s pomocou žien vyšvihol z biedneho postavenia až do vládnucich kruhov. Robert Pattinson alias Georges Duroy mne osobne 2 × sympatický nebol až som ho miestami neznášala a pri niektorých situáciách som až v duchu nadávala na Duroya za to ako odporne využíval ženy na zlepšenie svojho postavenia.Hlavný hrdina nepatrí k poctivým ľuďom, práve naopak, ale možno istým spôsobom môže tak pôsobiť,už len kvôli svojej prefíkanosti,namyslenosti a uhladenosti.Taká nesympatická postava, taký zhýralec a ignorant k ženským citom a zlatokopka v 1 sa tak ľahko nevidí.(30.11.2014)

• Aknah

Ne! I přes to, že tenhle žánr můžu, se na to nedalo koukat. Čekala jsem více intrik, vtipu, elegance, vlastně čehokoli, jen ne takového bláta! Co jsem dostala, byl vlastně jen sled toho, jak jde od jedné k druhé, což mi přijde jako základ děje fakt smutný. Ovšem nejsmutnější byl Robert Pattinson, nejen že se sem vůbec nehodil, ale že snad neumí ani přirozeně mrkat, jsem fakt netušila. Všude přítomný, nepříjemný a slizký Georges tu byl, ale rozhodně ne BEL AMI! Dvě hvězdy za žánr a herečky,nejlepší byla Christina Ricci.(2.7.2013)

• - Hlavní role byla nabídnuta Nicole Kidman. Ta však musela z časových důvodů odmítnout. (Petra46)

• - Ačkoliv ve filmu sledujeme "Paříž 1890", exteriéry byly natáčeny v Maďarsku, konkrétně v Budapešti. Během filmování bylo rovněž hojně využíváno twickenhamské studio. (Robbi)

• - Jednu z rolí ve filmu odmítla Marion Cotillard. (Freshoun)