Miláček

• slovenský

Miláčik

Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Itálie, 2012, 98 min

Jako když čtete literární klasiku v paperbacku, v triviálním překladu, sice s hezkými obrázky, ale s kupou chyb. Tou největší je tady očekávatelně Pattinson, který opět potvrzuje status nejlíp placeného ochotníka na planetě. Smutné, zvlášť v interakci se skvělou Umou Thurman. 60%(22.3.2012)

• Madsbender

Stručne: vypoklonkovaná rutina. Dodatky: 1. Pattinson mi všeobecne narozdiel od väčšiny nijak výrazne nevadí (Voda pre slony je síce film mnou trochu nadhodnotený, ale jeho herecký prejav tam bol niečo viac než len neurážajúci), avšak tu bol strašný - vlastne jediný, kto sa v prvej polovici filmu pokúša o aký - taký výkon je Uma Thurman, zvyšok sú len pekné tváričky a lacní intrigáni. 2. Kostýmy, do ktorých Umu navliekli sú nehoráznym škandálom. 3. Tak zúfalo nezaujímavé postavy a príbeh som v dobovej snímke (s výnimkou béčkových amerických fantasy a variácií na Harryho Pottera) snáď ešte nevidel. 4. Čo mal znamenať ten koniec? To sa páni režiséri nedokázali ani držať knihy a museli z toho spraviť amorálnu rozprávočku? 35%(13.6.2014)

// Distribútor: Magnolia // Počet premietajúcich kín v USA: 15 // Otvárací Víkend USA: $38,018 //(7.11.2012)

• Malarkey

Tto se takhle nastaví čtyři minuty a během toho Robert Pattinson ve svém křiklavě tradičním britském obleku z devatenáctého století sbalí kočičku na lusknutí prstu. A víte co je na to nejhorší? Že mě to vůbec nepohoršuje, nepřekvapuje a nezajímá.(10.6.2014)

• lillien

Příběh je nakynutá, nepoutavá nuda, ve které se pár slušných hereček usilovně snaží za pomoci pompezních rob a dmoucích ňader udržet jakous takous úroveń, aby to nebyl úplný propadák. K němu film neodvratně tlačí hlavně R. Patinsson, který se ustavičně tváří jako blbě obřezaný, ztopořený úd na starou kurvu. Jeho kombinace snahy s tak nepřirozeným a křečovitým herectvím a čím dál tím odpudivější vizáží přestává být pouhým bizarním zážitkem, ale začíná lézt těžce na nervy. Námět o tom, jak se chudý chlapec s nasazením olympionika hodlá prokurvit do lepší společnosti, zabíjí zbytečně cudné sexuální scény, ze kterých nesálá skutečné jiskření, vše mezitím je nabubřelé krafání o hovně a zbývají tedy jen slušné kostýmy a lopotící se herečky, u kterých o talentu sice nikdo nepochybuje, ale z hovna bič neupleteš.(13.10.2012)

• - Hlavní role byla nabídnuta Nicole Kidman. Ta však musela z časových důvodů odmítnout. (Petra46)

• - Film je inspirovaný stejnomenou knihou francouzského spisovatele Guye de Maupassanta. (leBIGmac)

• - Jednu z rolí ve filmu odmítla Marion Cotillard. (Freshoun)