Ženské oddelenie (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1991, 73 min

Veľmi starí dobrí Radošinci...nikdy ma nesklamali...hlavne Katarína Kolníková.(28.11.2008)

• sator

Děkuji ne..Nvotova poetika se nekonala...(14.6.2012)

"Televize je jako hovno v celofánu." To mě dostalo :D(9.5.2012)

Jestli se mi po rozpadu federace po něčem opravdu stýská, tak jsou to slovenské televizní pondělky v české televizi. Umožňovaly stálý kontakt s trošku odlišnou kulturou a podstatně rozšiřovaly nabídku herců, režisérů a vůbec lidí od kumštu. Navíc umožňovaly právě slovenským tvůrcům uniknout z malého slovenského rybníčku. Měl jsem možnost po letech vidět opět tenhle zajímavý televizní film, na který jsem už pozapomněl. Není to nijak vyjímečná inscenace, dialogy občas poněkud šustí papírem a postavy jsou někde na půli cesty mezi typizovanými figurkami a skutečnými plnokrevnými postavami. Nicméně na řadě míst to zajiskří vtipným bonmotem a některé pasáže, jako je scéna namlouvání taxikářky Ireny s poněkud natvrdlým synem starší pacientky, jsou kouzelné. Navíc to osvědčené prostředí nemocnice jako místa, kde se rozhoduje o životě a smrti, hraje taky svou roli. Celkový dojem: 60 %.(1.11.2010)

Prečo sa ľudia boja smrti viac ako života, pani Kováčová ? Pretože je jedna. Potvora hnusná, nepodarená. A životov je naštastie tysíc. Ten móój, Váš aj Karolov. Je pravda, neni to nič svetové, ale furt je to lepše ako ništ !(3.9.2010)

• - Televizní inscenace vznikla na základě stejnojmenné divadelní hry Stanislava Štepky, kterou napsal pro Radošinské naivné divadlo a která měla premiéru v roce 1987. (skudiblik)