Dům snů

• Irsko

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada, 2011, 88 min

• PetrPan

Paráda, tolik hereckých es v jednom filmu, třeba Mark Wilson ( jako kapitán Conklin), který zazářil jako pilot v 18. epizodě 4. řady Akt X nebo Rachel.G Fox ( jako Chloe Pattersonová), která se dokonce mihla jako dívka č. 2 v 7. epizodě 1. řady Hannah Montany ! A mohl bych pokračovat a pokračovat.. Na režisérskou židli pak usedl zkušený Jim Sheridan vláčeje za sebou např.Svou Levou nohu nebo Jméno svého otce, jenž na něj za tohle zrovna hrdý nebude. Na tohle se dá milý Jime říct jen Zbohatni a chcípni :( Zpočátku klasicky se tvářící thriller (a tohle byla ta poloha, která tomu slušela sakra !) se v jednom okamžiku změní v mysteriózní chujovinku, kterou nezachrání ani herectví obou W natož agent 007 a závěr mne při pohledu na jméno scénáristy - David Loučka, vůbec nepřekvapil, jistě má české kořeny a my máme přece Kriminálku Anděl !(25.2.2013)

Když Ti druzí vykrádali na Prokletém ostrově Šestý sysel, drželi jste všichni huby a solili jednu pětihvězdu za druhou! Je zajímavé, jak rychle jste od té doby dospěli a pokud potřebujete znát svůj názor, už se nebojíte zeptat! Naprosto pohodový a záživně natočený plagiát, ve kterém se našel i ten nejškaredší, ušatý Bond! A možná bys neměl tolik přemýšlet, J*a*k*u*b*e*! Někdy si stačí jen vytáhnout z prdele to pravítko, člověk pak hned vidí věci v úplně jiném světle a nemusí sáhodlouze uvažovat, jak ho uchopit!(12.1.2012)

Nový dům na předměstí, spokojená rodinka, a jedno děsivé tajemství, které tento dům skrývá, a které se postupně stává hybnou a nedílnou součástí děje. To lze najít v tomto thrilleru, který jsem viděl tak nějak mimoděk, aniž bych o něm dopředu něco věděl a aniž bych se na něj nějak dopředu plánoval dívat. Prostě sobota večer, pátral jsem co běží v TV, a za pět minut měl začínat tenhle film na ČT1. Zkusil jsem to a rozhodně nelituji. Zvrat v ději přišel mnohem dříve, než jsem čekal, a to už někde v polovině filmu, a ač jsem tento zvrat ze začátku nepobíral a chvíli jsem nechápal, o co vlastně jde, nakonec jsem se zorientoval a jen se nechal unášet poněkud zvláštní, ale hodně zajímavou hrou tvůrců. Ve výsledku se tak z tohoto filmu stal pro mě docela nevšední a překvapivý zážitek, který mě dokázal zaujmout a trochu též ohromit. Na nějaké případné nelogičnosti bych se vykašlal, prostě jsem si ten film užil a tak to má být. Daniel Craig na mě působil příjemně, Rachel Weisz byla jako vždy atraktivní a Naomi Watts to samé. Celkově si myslím, že se mi tento film jen tak z mysli nevytratí, a i proto mu uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(30.6.2014)

50% - nemám rád psychologické filmy, ale protože ve filmu hráli známí herci, tak se na to dalo dívat :-)(15.1.2012)

• Slarque

O.K., byl tam nečekaný dějový zvrat zhruba v půlce, ale jinak je to jen vršení žánrových klišé. Tenhle pošahaný scenáristický konstrukt snad nemohl fungovat ani čistě teoreticky. Ke konci už jsem se vyloženě bavil, jak je to blbé. A za to nejspíš nemůže jen scénář, ale i režisér, což jsem od Jima Sheridana nečekal. No nic se neděje, za pár dní si na tento film ani nevzpomenu.(2.5.2014)

• - Předtím, než byl obsazen Daniel Craig, byl zvažován pro hlavní roli Christian Bale a Brad Pitt. (Foox)

• - Režisér Jim Sheridan požádal kvůli výslednému sestřihu filmu, do kterého nemohl mluvit, o odstranění svého jména ze závěrečných titulků. (Brousitch)

• - Během natáčení filmu se z herecké dvojice Daniel Craig (Will Atenton) a Rachel Weisz (Libby) stala také dvojice partnerská a ještě tentýž rok dokonce manželská. Proslýchá se, že Rachel kvůli Danielovi opustila Darrena Aronofského. (Kroup4)