Dům snů

• slovenský

Dom hrôzy

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada, 2011, 88 min

Pán a paní Craigovi v zatím nejslabším filmu Jima Sheridana. Sice s kompaktní atmosférou, ale v podstatě je to blamáž, tak co si s tím mám počít? Můj do poloviny 90. let velmi, velmi oblíbený tvůrce se sice stále drží svých témat, ale po odchodu z Irska se sám sobě ztrácí.(4.12.2011)

Začína sa to celé veľmi dobre. Rodinná idylka je narušená tajomným pozorovateľom a cítiť jemné mrazenie, atmosféru z neznámeho. Scéna objavenia teenagerov v pivnici atmosféru rozbije a neskoršie smerovanie deja naberá úplne iný smer aký by divák čakal a možno si aj po dobrom úvode želal. Celú prekvapivú pointu a dokonca aj záver som odhadol už behom polhodiny (stačí len trochu pouvažovať). Ďalej to už teda prekvapivé vôbec nebolo, atmosféra sa vytratila, ale nemožno filmu uprieť, že aj tá iná cesta nebola natočená zle. Priemerný mysteriózny film s dobrými hercami, ktorý neurazil, ale hneď na druhý deň zapadne do zabudnutia.(18.2.2012)

50% - nemám rád psychologické filmy, ale protože ve filmu hráli známí herci, tak se na to dalo dívat :-)(15.1.2012)

Když vidím Daniela Craiga čekám vždy stylový nářez, který mě bude bavit od začátku do konce. Dream House ve svém žánru není špatný, ale je to ohrané téma a není zrovna nijak zvlášť originální. Jsou věci, které mě překvapili, ale jsou i věci, bez kterých bych se obešel. Daniel Craig je samozřejmě sám o sobě obrovský klad, ale dát do takového žánru skvělého herce někdy opravdu nestačí... 6/10 = 60%(15.12.2011)

Nevím, proč to má tak nízký hodnocení. Ono jako duchařina je to vcelku brilantní záležitost, kdy chvilkama nevíte na čem jste, stejně jako hlavní hrdina. Na druhou stranu se jedná i o skvělej thriller. Dohromady to dá pěknou jednohubku se zajímavým námětem, solidním obsazením a nečekanou zápletkou.(21.5.2012)