poster

Dům snů

 • český

  Dream House

 • USA

  Dream House

 • slovenský

  Dreamhouse

 • slovenský

  Dom hrôzy

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada, 2011, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  **

  Už dlouho jsem neviděl nic tak nemastně neslaně napsaného a natočeného. Nesympatické postavy, nudný děj a ani stopy po atmosféře. Zvrat v půlce sice zamíchal kartami a trochu oživil mou pozornost, ale končí to až moc přízemně.(13.4.2014)

 • Gilmour93
  ****

  Dám vám dvě rady. Traileru se vyhněte obloukem a zapomeňte na kutálející se snubní prsteny, či Leova dobrodružství na ostrově doktora Chocholouška - vždyť Dream House má stejně blíže k pojídači neoloupaných banánů z planety K-Pax nebo Cronenbergovu Spiderovi. Sheridan není žádné režisérské ořezávátko, co by neumělo pracovat s herci a i když si možná někde v půlce při dějovém twistu pomyslíte, že si z vás dělá kosočtverec ozdobený ve středu vertikální úsečkou, dotáhne s přehledem svůj thriller o traumatem poznamenané mysli plné netušených zákoutí do srozumitelného konce. Naříkajícím nad logikou doporučuji podívat se znovu na prvních deset minut, které pak možná ve vašem mozku udělají to, co kdysi Edison žárovkou..(16.1.2012)

 • POMO
  **

  Kývnuť Jimovi Sheridanovi je aj pre hereckú špičku samozrejmosťou. Tentoraz ale šliapli vedľa. Dream House je dramaturgicky tak rozbitý a protichodný, až je umením rozoznať, či za to môže viacej scenár alebo réžia. Pravdepodobne ale oboje. Film spája dva myšlienkovo nezlúčiteľné námety, z ktorých každý vyžaduje úplne iný filmársky prístup. Zaujímavá psychlogická schizo-hra s divákom, vychádzajúca zo Scorseseho Prekliateho ostrova, sa obrátením jedného listu scenára, s maximálne nefunkčným a nechceným zvratom, mení v tuctový vražedný thriller z americkeho vidieka. Tieto dve tváre filmu navyše spája diskutabilná (ne)duchárska línia, ktorá ešte viac zvýrazňuje ich nezlúčiteľnosť a sama sa stáva skôr smiešnou, než akou chcela byť, teda romanticky-melancholickou. O čo tvorcom išlo, sa dá z výsledného sladkokyslého gulášu ako tak vydedukovať, ale za horši koniec už to uchopiť nemohli. Mimochodom, spotený, strhaný Daniel Craig s mastným účesom by bol skvelým Hannibalom Lecterom.(6.10.2011)

 • D.Moore
  *****

  Dream House vypadá jako adaptace knihy, kterou mohl klidně (za víkend) spáchat Stephen King. Hlavní hrdina se chystá psát román, se ženou i dětmi si najdou nový dům, jejich zahradou ovšem po nocích kdosi šmejdí, dům má tajemnou minulost, sousedé, kteří by "o tom" mohli něco vědět, zarytě mlčí... A atmosféra houstne a houstne. Tak a teď nastává chvíle, kdy se (případní) diváci rozdělí do skupin "To zní dobře, chci to vidět", "Nezajímá mě to a nechci to vidět" a "Bude to kravina, ale musím ji vidět, abych na ni pak mohl nadávat". Jsem velice rád, že jsem skončil v té první (a může za to jistě i zmíněná "kingovitost" - vsadím se, že scénárista je taky mistrův velký fanda). Kdo čeká krvavý horor plný duchů, bude sice zklamán, ale velice dobré drama s napínavou zápletkou Dream House tedy je. Pokud se vám bude líbit úvodních zhruba 40 minut, tak si myslím, že po zvratu, který přijde v polovině filmu, budete zbytek hltat. Herecké výkony jsou skvělé a na koncert Daniela Craiga je radost se dívat, hraje k tomu pohádkově mrazivý John Debney a režisér Sheridan si s atmosférou doslova tyká a očividně ví, co znamená slovo gradace. Na jednu stranu je mi líto, že je Dream House tak mizerně hodnocený, na stranu druhou jsem ale rád, že jsem si ho tak náramně užil.__P.S. Spoilerůplnému traileru se opravdu vyhněte.__P.P.S. A když budete před filmem poslouchat soundtrack, vyhněte se pro jistotu i názvům skladeb.(2.2.2012)

 • cukorek
  ****

  V jednej z úvodných scén sa objavilo otvorenie šampanského a v takomto duchu sa niesol celý film "chutný, pútavý a s ostrými bublinkami". Chutné bolo snímanie kamery ako aj obsadenie Naomi Watts, pútavý bol dej, ktorý začal "thrillerou klasikou" (rodina si kúpila dom a v ňom dochádza k desivým situáciám), ktorú čoskoro režisér zmietol pod stol a servíroval nové zauzlenie a nový spád udalosti, objasňujúc minulosť a prítomnosť Willa Atentona a nakoniec v podobe bubliniek dobre načasované momenty, keď bez násilia sa vyostrili napäté situácie (keď pri pohľade von oknom odrazu narazila do okna poškodená konštrukcia). Škoda, že tých " bubliniek " bolo len zopár, ale tento jednoduchý, ale pútavý thriller zanechal u mňa dobrý pocit.70%(20.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace