Sice klasická povídka o polepšeném gangsterovi, kterému jednou začne na záda dýchat vlastní minulost, ale klasická (a to je důležité) francouzská povídka. Všechno, proč mám rád filmy s Venturou, Gabinem a dalšími tu je. Chladná nepředvídatelná atmosféra, výborná hlavní postava, rodinné hodnoty vs. ty zločinecké... Jean Reno se mi v hlavní roli líbil moc, Charly Mattei je vlastně jeho první pořádná postava od Hotelu Rwanda z roku 2004 a už ji opravdu potřeboval. Režisér Richard Berry je pro mě zcela neznámý, ale úvodní dvacetiminutovkou, ve které se "to všechno" stane, si mě získal maximálně - přestřelka je efektně krvavá a převoz do nemocnice a pasáž, v níž se všichni o Matteiho rozstřílení postupně dozvídají, je zase nesmírně nápaditě natočená. Jak jsem naznačil, kdyby tenhle film vznikl o nějakých pětatřicet let dříve a hrál v něm Alain Delon nebo Lino Ventura, byla by to dnes bezesporu klasika. Čtyři a půl za Badeltovu hudbu.(11.6.2013)

Filmy o pomste mám rád, navyše Jean Reno je tu v dobrej forme. Zdá sa , že pribúdajúce roky mu iba prospievajú. Krvavý „atentát“ prežil a jeho mafiánskych kolegov čaká pomsta...Postavy, vzťahy i herecké výkony to všetko funguje dobre, film nenudil, ale napriek tomu mu chýba niečo, čo by ma strhlo. Niektoré scény sú fajn , ale ako celok u mňa priemer. 60%.(21.2.2012)

Rozpočet €18miliónovTržby Celosvetovo $21,688,000║ taký dôchodcovský Jean Reno ale v slušnej forme, slušná akcia a napätie /75%/(8.7.2010)

• nascendi

Z času na čas je dobré pozrieť si film, ktorý je určený pre väčšinu a väčšinou býva aj kladne prijatý. Aspoň mám predstavu, kam pokročili tvorcovia v snahe zapáčiť sa peoplemetrovému divákovi. Zažil som filmy, v ktorých nesmelo byť ukázané, že nejaký zločinec unikne spravodlivému trestu, filmy, v ktorých sa v jednom kuse nefuckovalo a ktoré nestierali hranicu medzi erotikou a pornografiou. Dnes som videl jeden z filmov, ktorých tvorcovia prepadnú tichému zúfalstvu, keď uvidia prirodzené hranice, ktoré ich nepustia ďalej. Som rád, že sa s ich produktmi stretávam nanajvýš raz ročne.(17.2.2013)

Ve Francouzských filmech se často projevuje jejich multikulturní život. Jinak tomu není ani zde, z tohohle pohledu je to rozhodně zajímavé. Výprava povedená, atmosféra hutná, herci dobří. Na akční film, je to ale slabé přestože akční scény nevypadají zle. Kamera se občas docela pobláznila, že se na to nedalo dívat a jindy ty nájezdy byly bezva. Badettova hudba mě tentokrát moc neoslovila. A pasáž s prolézáním ostnatých drátů v podstatě zazdila celý film. Má to lepší i slabší části, takže mi z toho ve finále vychází takový lepší průměr. Policie je navíc vyobrazena v příliš komparsním stylu, což ještě více ubírá na uvěřitelnosti filmu. Tedy už jen tu první střeleckou exhibici a přežití nelze moc považovat za možnou, že ano. Film se té nadsázky drží vlastně po většinu dění. Knihu neznám, ale scénáristé předvedli velký smysl pro absurdity, kterých se zde dá najít opravdu mnoho. Čekal jsem to, ale horší a nakonec se docela bavil. Dáli se to tak nazvat. 6/10(22.8.2012)