• JJ.Gibson

No moc mě Jean Reno nepotěšil... 22 Bullets se snaží být extrémně vážným a hlubokým snímkem, kterému měl dát Jean Reno typickou ostrost. Jenže to se tady vůbec nepovedlo!!!!! Je to velmi dlouhý a nikterak záživnou formou podaný film. To, že hlavní hrdina nebude skákat z budovy na budovu za doprovodu kulek, to je z tohoho filmu patrné, to nevadí, ale co vadí a hodně, že vás nebaví ani ta neakční část. Jean Reno se poměrně nelogicky pohybuje mezi jednotlivými scénami a člověk ani neví, proč tomu tak je, všude je absolutně v tu pravou chvíli na své pověstné dvě kulky, jednu do hlavy jednu do srdce. Vrchol všeho je, když se proplétá asi kilometrem ostnatého plotu WTF?? A konec filmu je vážně na 22 výstřelů do režiséra, magnumem nejlépe! Celkové shrnutí: Nudné, zdlouhavé, nezáživné, nepříliš dobrý Jean Reno, nakonec dávám jednu hvězdičku, je mi líto...(18.9.2010)

• Webb

Docela slabota, tento mafiánský snímek by si rozhodně zasloužil větší příběhovou prokreslenost. Místo dobře napsaného scénáře v první půli jen poslepované, předvídatelné a odtažité scény s minimálním vtažením do děje, které ještě umocňuje absolutně nezvládnutá a zmatená stříhací část v akcích. Psychologie postav se tu opět buduje podle už tolikrát okopírované šablony. Na druhé straně mínce se zase skrývá jedna z těch lepších rolí Rena za posledních pár let, větší pocit nudy jsem tu nepociťoval a hudba není násilně do filmu vložena. 50%(22.6.2010)

"VŠICHNI V SOBĚ MÁME ZLO. JE TŘEBA TO PŘIJMOUT." Z poměrně nenápadného snímku o pomstě, který nesliboval prakticky nic jiného než vysoce charismatického Jeana Reno a stokrát viděné vyřizování účtů, se rázem vyklubal možná nejlepší "revenge-film" roku. A pak že jsou gangsterky minulostí... De facto celý film je postaven na naturalistických scénách - ať už jde o stříkající krev či o sešívání ran - a neštítí se ubližovat ani zvířatům, ani dětem. Francouzi vynikají obrovským smyslem pro detail, což je tu vidět opravdu nádherně. Některé scény jsou natolik detailní, že i divák zvyklý na všemožné druhy násilí místy odvrací tvář. Za zmínku stojí také vynikající práce kameramana a zvukaře. Téměř všechny scény, které se ve filmu objeví, mají přesně takovou kameru, jakou potřebují - zpomalené scény jsou skvěle načasované a příjemně potěší, stejně tak ty "roztřesené". Největším pozitivem tohoto nenápadného snímku je však samotný Charly Mattei s tváří Jeana Reno... Na závěr by se hodilo pár negativ, ale ať se snažím sebevíc, nevybavuji si snad žádné slabší (nudnější) místo či chybu v ději. Jedinou věcí, která by se dala filmu přeci jen vytknout, tak zůstává lehká předvídatelnost ohledně otázky kdo je posledním - tedy osmým - střelcem. Ale vzhledem k tomu, že se na tuto záhadu znovu upozorňuje až několik málo minut před koncem, se dá tato drobná chybička snadno odpustit.:-)(9.9.2010)

Filmy o pomste mám rád, navyše Jean Reno je tu v dobrej forme. Zdá sa , že pribúdajúce roky mu iba prospievajú. Krvavý „atentát“ prežil a jeho mafiánskych kolegov čaká pomsta...Postavy, vzťahy i herecké výkony to všetko funguje dobre, film nenudil, ale napriek tomu mu chýba niečo, čo by ma strhlo. Niektoré scény sú fajn , ale ako celok u mňa priemer. 60%.(21.2.2012)

Zase jsem se po jisté době nadchnul pro francouzské krimi. Jeanu Renovi tahle role náramně sedla, u Kada Merada jsem se místy nemohl ubránit pousmání, přece jen je to spíše komik a sympaťák každým coulem, Darroussin je pan herec, jen mě trochu mrzí, že Richard Berry se v tom snímku spíše jen mihnul. Asi měl spoustu práce s režií :-) Nejsilnější scéna je ta úvodní.(18.11.2010)

• - Skutečný Jacques Imbert, jehož příběhem se film inspiroval, opravdu přežil 22 výstřelů a jako památku si odnesl ,,jenom'' paralyzovanou pravou ruku. (Jeremy.jk)

• - Keď je Charly Matteï (Jean Reno) vo vile svojho nepriateľa má doráňanú tvár. V nasledujúcich záberoch však jeho rany miznú a znovu sa objavujú. (Johnny.ARN)

• - Pro režiséra Richarda Berryho a herce Jeana Rena se nejedná o jejich první spolupráci. Setkali se již při natáčení komedie Drž hubu! (2003), tehdy oba coby herci. (vendy63)