• nascendi

Z času na čas je dobré pozrieť si film, ktorý je určený pre väčšinu a väčšinou býva aj kladne prijatý. Aspoň mám predstavu, kam pokročili tvorcovia v snahe zapáčiť sa peoplemetrovému divákovi. Zažil som filmy, v ktorých nesmelo byť ukázané, že nejaký zločinec unikne spravodlivému trestu, filmy, v ktorých sa v jednom kuse nefuckovalo a ktoré nestierali hranicu medzi erotikou a pornografiou. Dnes som videl jeden z filmov, ktorých tvorcovia prepadnú tichému zúfalstvu, keď uvidia prirodzené hranice, ktoré ich nepustia ďalej. Som rád, že sa s ich produktmi stretávam nanajvýš raz ročne.(17.2.2013)

Čekal jsem od spojení Besson - Reno trošku větší nářez. 22 výstřelů sice není špatná kriminálka, ale schází tomu trošku větší tempo a akce. A bohužel Reno už je trošku za svým zenitem a nevěřím, že se dokáže herecky ještě vyrazně prosadit.(5.10.2010)

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Prostředí 8/10/// +scénář, hudba, prvotřídní Jean Reno -na první pohled nevíte do čeho jdete, o to víc vás ale film překvapí/// Směsice těch nejzajímavější prvků (prvotřídní hudební doprovod, mafiáni, akce, příběh, napětí a mého oblíbeného herce dělá z tohoto filmu neskutečně kvalitní překvapení a důkaz že "filmy o pomstě" se mi nikdy neokoukají./// Celkem 91%///(25.7.2011)

• Kryton

Revenge kriminálky se mi celkem líbí. Reno byl příslib jakési verze Belmondovky 21.století. Jak jsem se však zklamal. Atmosféra žádná, akčních scén málo a Reno absolutně nevýrazný.(1.8.2011)

22 výstrelov je predovšetkým film o pomste marseillskeho mafiána na dôchodku a o špinavých praktikách mafie. Sčasti filmom o morálke, priateľstve a rodine. Príbeh nie je ničím nový, občas síce pôsobí trochu nelogicky a mätúco, avšak dej je od začiatku predvídateľný. Striedajúce sa rýchle scény, občas roztrasená kamera, ktorá má umocňovať autentickosť záberov. Zaradil by som ho medzi lepší priemer, ktorý je fajn si pozrieť.(13.12.2012)

• - Keď je Charly Matteï (Jean Reno) vo vile svojho nepriateľa má doráňanú tvár. V nasledujúcich záberoch však jeho rany miznú a znovu sa objavujú. (Johnny.ARN)

• - Skutečný Jacques Imbert, jehož příběhem se film inspiroval, opravdu přežil 22 výstřelů a jako památku si odnesl ,,jenom'' paralyzovanou pravou ruku. (Jeremy.jk)

• - Natáčení probíhalo po dobu 14 týdnů. (oje)