• Malarkey

Adama Sandlera mám rád, ale udělal jsem obrovskou chybu, když jsem se nepodíval, o čem tenhle film má být a hlavně jsem nezkoukl trailer. Šokovalo mě totiž to, co následovalo. Ošetřovatel Kevin James je lůzr a zvířata, o která se stará, se mu rozhodnou pomoct. Jenže to ještě neví, že mluví, což se po chvíli taky dozví. Ono se to tváří blbě, ale je fakt, že i takový filmy občas dokážou fungovat. A tenhle film občas tak i docela funguje, jenže tohle mi přijde, že už od počátku bylo myšleno jenom jako taková ptákovinka pro rodiny s dětmi, což teda nevím, jestli to děti bude lákat. Každopádně Adam Sandler nezklamal a jeho dabing té roztomilé opičky tam potěšil, oproti samotnému filmu.(1.10.2011)

Začátek nic moc, ale sliboval odlehčenou romantickou komedii. A byla jsem i docela smířená s tím, že to dokoukám.........do té doby, než začla mluvit zvířata. To pak bylo to pravé WTF a přemýšlení, jak slušně zmizet. Když jsem ale přijala, že jde spíš o rodinný film, pohodlně jsem se usadila a užívala si pohled na nádhernou Rosario Dawson a pár vtipů (asi 3 byly opravdu vtipné). Pokud máte rádi rodinné filmy s mluvícíma zvířátkama, Ošetřovatel není špatná volba. Já díky Rosarii a scénce s mytím vlka dávám nadmíru štědré hodnocení.(29.1.2012)

Další film s mluvícími zvířaty, navíc v zoo. Jenže nějak tam není nic moc navíc, je to takové průměrné na cokoliv se divák podívá. Humor nemastný neslaný, románek příliš ohraný, zvířata ne moc zábavná. Na druhou stranu všechny působily hodně věrohodně, tím jak vypadaly a mluvily, mimika a netradiční situace. Hodně zajímavé bylo složení herců, kteří v originále namluvili zvířata S. Stallone = lev, A. Sandler = přechytralá opice, Cher = lvice, N. Nolte = gorila. Samotný Kevin James mě dost mile překvapil, docela zírám co on se svým fyzickými proporcemi dokáže absolvovat. Klobouk dolů. Rosario Dawson skvělá, rád bych ji viděl v nějaké opravdu romantické komedii. Umí rozzářit svůj ženský šarm a ten úsměv. Jinak příběhově se mi to moc nelíbilo, některé věci jako výlet do restaurace byly hodně nevěrohodné a ůjeté nápady. Ze zvířat mi byla sympatická žirafa. Na pohodový a nenáročný večer, takový tuctový film. 5/10(25.4.2012)

• Gilmour93

Tlupa mluvících zvířat radí dobrosrdečnému ošetřovateli jak získat srdce anorektické čuby, i když všichni návštěvníci ZOO už od vstupní brány ví, že si svou mrkvičku nechává pro černou gazelu.. Tímto bych chtěl poděkovat panu Sandlerovi, který se od poslední role docela zmenšil a zchlupatěl, že mi domluvil návštěvu doktora Dolittlea s uspávací injekci.. P.S.: Ta malpa kapucínská hraje v poslední době ve více filmech, než Cage a co si budeme nalhávat, lépe než on..(2.6.2015)

Nič viac som od filmu nečakala... taká normálna vtipná komédia s očakávaným koncom na jedno pozretie.(4.1.2013)

• - Chytrá opice, přesněji malpa, není v Hollywoodu žádným nováčkem. Ve skutečnosti se jmenuje Crystal a mohli jsme ji vidět například ve filmech Noc v muzeu (2006) nebo Pařba v Bangkoku (2011). (Prochy38)

• - Ve filmu je možné najít odkaz na slavný americký pořad Faktor strachu (od r. 2001), a to ve scéně, kdy se Griffin (Kevin James) poprvé setká s Galem, jehož představitel Joe Rogen je moderátorem zmíněné reality show. Při rozloučení častuje Gala slovy „Těšilo mě“, načež mu Gale odpoví, že tato slova slýchá často. Stejná slova volí Joe Rogen při loučení se se soutěžícími. (Roby)

• - Natáčení se zúčastnil tým specialistů American Humane Association's Film & Television Unit, který byl přítomen, aby zajistil bezpečí a blaho zvířecích herců během natáčení. Certifikovaná dozorčí Marissa Bellis dohlížela na pracovní podmínky zvířat a na dodržování přísných pravidel, která asociace vyžaduje. (Taninaca)