TACHO

(neoficiální název)

TACHO

Akční / Komedie / Drama / Sportovní

Česko, 2010, 102 min

Chtěl jsem napsat sofistikovaný komentář, v němž by to však lítalo samýma pičema ("Nebe je modrý, Země je kulatá a Weber je piča." "Manchester United absolute best, Chelsea to su piče."), ale prý se už tady nesmí psát sprostě (teda pokud to nejni jakože bžunda, hehe), takže bohužel, piča, teda pardón, komentář nebude... :-)(1.10.2015)

Každý kdo filmu dá jiný hodnocení než odpad, riskuje, že ho zdejší "kinder elite" označí za nácka nebo primitiva, ale ono nemá cenu brát jejich názor příliš vážně. Za chvíli bude mít premiéru nový film od Trošky a zdejší "kinder elite" se přesune tam, aby si postopadesáté sborově zaplivala na Zdeňka Trošku a lidi, kterým se jeho filmy líbí. Pak zase bude novej Míša Bay a tak dále a tak dále, tak to tady jde pořád dokola. Jen nepochopím, když má někdo na Landu alergii, že na se na jeho filmy dívá. Já mám taky alergii na Holubovou, ale řídím se heslem co mě nechutná, nežeru. Na Tacho jsem šel v podstatě jen ze dvou důvodů. Kina jsou tenhle týden za 50Kč a v pořadu Film 2010 jsem viděl s jakým zápalem a nadšením o Tachu mluvila Miriam Landová a tohle nadšení se mě u tvůrců vždycky hrozně líbí. O to víc jsem teď nerad, že budu muset Miriam a Dana trošku zchladit. Největší chybu vidím jednoznačně ve scénáři, přišel mně hrozně odbytý, jakoby psanej z rychlíku. Například dějová linka s těma angličanama byla totálně zbytečná. Daleko víc bych se soustředil na vývoj vztahu mezi Alexem a Luckou a pakliže to mělo být i o rallye, tak bych ocenil dát do filmu mnohem víc adrenalinu a atmosféry, vždyt téma si o divákův tlukot srdce doslava řvalo ! Tohle mě mrzí opravdu nejvíc. Ono to asi není tak lehký tohle režisérsky zvládnout a přihlížím k tomu, že Miriam je teprve na začátku své režisérské kariéry, ale tohle fakt zamrzí. Ještě drobnost, někdy jsem měl pocit, jako kdyby Dan na diváka trošku machroval ohledně těch "rallye" výrazů, my přece víme Dane, že tomu rozumíš :) Ale pozor i přes celkem velké výtky nemůžu říct, že by mně film nějak nebavil nebo nudil ten nadšenecký zápal z toho šel a když sem se dověděl že Dan dal do filmu svoje prachy, tak mám o poctivým přístupu a dobrým úmyslu jasno. Co se herců týče, mám pocit, že Danda by mohl být náš první skutečný akční herec, bojový sporty umí, drsnost mu uvěří snad každej a hláškování mu jde o 106. Teď se jenom domluvit s Péťou Jaklem, sehnat prachy a...........nedodělci budou mít zase o terč víc pro svoje elitářský kecy :)(12.12.2010)

LanDADA film jede. Po Kvasce Mirjam posunuje la=tku ještě víš .. a těším se, že Troška má důstojného nástupce. Takže růžového dinosaura přes velký škaredý tmavý doleva přes dvě veverky ... a frrr za výhrou.(9.12.2010)

Tacho jsem čekal daleko horší odpad, ale náhodou snesitelný průměrný film... 5/10 = 55%(2.6.2011)

• st.ranger

Ploché a emocionálně vyprahlé. Pochopil jsem, o co se autorce jedná, ale nijak mě to nezasáhlo. Občas jsem se pobavil.(12.12.2010)

• - Daniel Landa se rallye věnoval i ve skutečnosti. Mediálně známá je jeho havárie při rychlostní zkoušce na Rallye Šumava v dubnu 2008. (movieband)

• - Daniel Landa a Olga Lounová nevyužili možnosti kaskadérů a vše odjeli sami i v těch nejvyšších rychlostech. (virus10)

• - Tacho v češtině neznamená nic, ale v němčině se používá jako zkrácený ekvivalent ke slovu tachometr. (darek kartac)