TACHO

(neoficiální název)

TACHO

Akční / Komedie / Drama / Sportovní

Česko, 2010, 102 min

Ač necílový dívák musím uznat, že takový průser to vážně není. Hudba solidní (ne, neposlouchám Daniela Landu) a vedlejší postavy baví. Objektivně méně jak pod dvě hvězdy nejdu. Tu třetí dodávám už jen proto, že spousta lidí hodnotila se záští a neobjektivně čistě na základě jména LANDA.(2.12.2010)

Podle prudkých reakcí zdejších komentujících jsem očekávala, že půjde o pěknou s......u. Ale jak už jsem se mohla několikrát přesvědčit, tak úplně nejlepší je udělat si názor na film sama za sebe a nepovažovat některá hodnocení za bernou minci. Daniel Landa se svou drahou polovičkou natočil film o tom, co ho baví a tím je samozřejmě závodění v rychlých vozech. Olga Lounová byla ku podivu docela sympatická, i když to, že má metastáze po celém těle, tak to jsem jí nesežrala.(2.6.2011)

• CageDepp

Mezi hroznými hereckými výkony snad byl nejlepší Olgy Lounový a to je asi jediný co mě zaujalo na filmu. A překvapilo mě, že když se Landa dozví, že má raka tak se tváří, jako kdyby mu řekli, že má rýmu. Tady by toho šlo zkritizovat tolik, že než by to sem člověk napsal tak zničí klávesnici.(9.1.2012)

Hned na úvod, stejně jak spousta dalších, podotknu, že Daniela Landu v oblibě nemám. Nevyhledávám ho, ani neposlouchám (jako hudebníka a aranžéra jej ovšem plně respektuji, jako zpěváka a textaře už méně). Nemám proti němu ale nic, jakožto proti hercovi a TACHO na tom vůbec nic nezmění. Landa je velmi dobrý. Překvapivě dobrá je ale spousta dalších věcí. TACHO jednoznačně trpí naprosto šíleným, neohrabaným scénářem a ne úplně propojeným scénářem, dokáže ale kouzlit velmi funkční humor (rafinovaný černý i prvoplánový situační) a herci jej více méně zvládají prezentovat (ačkoliv platí, že Landu nikdo nepřeskočí). Hudební dramaturgie by potřebovala poladit, hudba samotná je ale dobrá a konec působí přesně tak, jak má. Přidáte-li poměrně solidní technickou stránku (furt to není film, ale není to ani televize a tempo se tomu odepřít nedá), máme tady vlastně překvapivých 6/10. Tak překvapivých, že jsem si zapomněl dát v titulcích pozor na jméno kamarádky, která na filmu dělala a které bylo vlastně jediným závažnějším důvodem, proč jsem na to vlastně šel... Podstatné ale je, že tomuhle filmu se podruhé nebráním...(11.12.2010)

• st.ranger

Ploché a emocionálně vyprahlé. Pochopil jsem, o co se autorce jedná, ale nijak mě to nezasáhlo. Občas jsem se pobavil.(12.12.2010)

• Daniel Landa

• - Podle slov Dana Landy ve slovenské talk-show je název Tacho zkomolenina slova psycho a tachometr. (SonG)

• - Snímek Mirijam Landové při rozpočtu 12 milionů Kč vydělal při prvním týdnu promítání 1,4 milionu. Celkový obrat pak činí 7,8 milionu. (pavlikv)

• - Kaskadér, který dubloval Juliana Pindara ve scéně, kdy postava běží přes střechu, si během natáčení zlomil nohu. Zprvu velká komplikace se ukázala jako štastná, neboť ho nahradil kluk, který byl Julianovi narozdíl od původního kaskadéra až neuvěřitelně podobný. (HArna)