TACHO

TACHO

Akční / Komedie / Drama / Sportovní

Česko, 2010, 102 min

• Mertax

Tacho aneb film, která nenatankoval bezolovnatý scénář. *Spoilery* Landa hraje hlavní roli, složil hudbu, Landová to režíruje, produkuje a společně napsali scénář. Natočili trvalo necelý měsíc. Zkrátka takový rodinný podnik.../// Tacho je scenáristicky naprosto nezvládnuté. Motivace postav jsou nejasné, ba přímo nelogické či dokonce žádné. Řečeno tvrdě analyticky, ve filmu zcela absentuje kauzální řetězec. Např. když se Alex setká s Lucií (sympatická Lounová), která se zčistajasna rozhodne, že s ním pojede nebezpečný závod. Velmi jí totiž na tom cizím, nevrlém a nesympatickém plešounovi záleží. Za pár dní se jako spolujezdkyně naučí navádět řidiče, byť vypadá, že nemá řidičák ani na koloběžku, a Alexovi její neznalosti očividně vůbec nevadí.../// Amatérismus kameramana je do očí bijící a to doslova. Oči postav se nepřirozeně lesknou, kamera se odráží v brýlích… Pokud by to byl studentský počin, neměla bych větších protestů, ale tohle je film, který jde do regulérní kinodistribuce - a to dokonce ve 27 kopiích! Nasvícení scén je zkrátka katastrofické, o zvládnutí řemesla se tu nedá absolutně mluvit./// Landova snaha o herectví je zoufalá asi jako baletka bez nohy./// Tacho má postavu, která se klidně mohla stát kultovní. M. Havelka alias slovenský mafián Jožo, drsný bad-ass, má pár vtipných hlášek a hlavně charisma. Potenciál je však utopený či spíše několikrát přejetý v přehnaných vulgaritách a podivném vývoji postavy./// Dějové linky jsou téměř nesouvisející, Alexův pořád fuckující manažer je děsně předabovaný a u dvojice britských vykuků (snad jediní dobří herci filmu), kteří trénují výměnu auta na čas a my dobrou půl hodinu nevíme, o co jim jde (ta pointa!). Jejich scény jsou doprovázeny stále se opakující písničkou, která je ale tak dobrá, že mi to skoro nevadilo./// Dialogy jsou svou úmornou snahou být vtipnými tak nevtipné, že jsou ve výsledku trapně komické, ale já se tak aspoň několikrát zasmála. Rozhodně ne v místech, kde to bylo míněno:). I když má být film dle slov tvůrců brán do určité míry s nadsázkou, natočený tak není. O fungující černé komedii s tragickou zápletkou si mohou Landovi nechat zdát jako o trabantu předhánějícím lamborghini.../// Akci a adrenalin rallye se příliš nedaří převést na plátno, i když tu je pár slušných záběrů z kamery na autě. Vše je podpořeno dobrou energickou hudbou. Zásadní moment filmu (konec závodu), je totálně zpackaný. Rallye má tu nevýhodu, že každé auto jede samo, zapíše se čas a pak jede další. To příliš napínavých momentů nepřináší, což si asi tvůrci neuvědomili. Finále je dramatické, ale postavy jsou tak nevěrohodné a divné, že budete při srážce spíš fandit lanýžům než jim.(26.11.2010)

Podle prudkých reakcí zdejších komentujících jsem očekávala, že půjde o pěknou s......u. Ale jak už jsem se mohla několikrát přesvědčit, tak úplně nejlepší je udělat si názor na film sama za sebe a nepovažovat některá hodnocení za bernou minci. Daniel Landa se svou drahou polovičkou natočil film o tom, co ho baví a tím je samozřejmě závodění v rychlých vozech. Olga Lounová byla ku podivu docela sympatická, i když to, že má metastáze po celém těle, tak to jsem jí nesežrala.(2.6.2011)

• Marsik

Palace Cinemas Anděl (Film-mánie) - OMG, to bylo něco :)) snůška nesmyslnejch dialogů a spousta filmových klišé. Jeden z nejhorších českých filmů, co jsem snad viděl. Jedinou hvězdičku dávám za hlášky Martina Havelky. Olga Lounová je sice sympatické děvče, ale ani ta nezachránila film před katastrofou. Ještě, že bylo kino za pade :) 29%(14.12.2010)

• Skip

Ten, kdo napsal k tomuto filmu scénář, byl totální trotl. Herci totiž nehrají vyloženě špatně, i když poctivě přiznávám, že z Daniela Landy a Olgy Lounové v hlavních rolích jsem měl víc než obavy. Jenže oni bohužel neměli moc co hrát a smekám před nimi klobouk, že z toho nic, dokázali vyjít s čistým štítem.(19.2.2013)

• st.ranger

Ploché a emocionálně vyprahlé. Pochopil jsem, o co se autorce jedná, ale nijak mě to nezasáhlo. Občas jsem se pobavil.(12.12.2010)