TACHO

TACHO

Akční / Komedie / Drama / Sportovní

Česko, 2010, 102 min

• Terva

.........lanýže = hlízovky = velice ceněné houby. Scénář - Mirjam a Daniel Landa. Hudba - Daniel Landa. Produkce - Mirjam Landa. Režie - Mirjam Landa. CITÁT - Až budu chtít spáchat sebevraždu, tak to udělám jinak. Stejně nic jinýho nedělám. Já končím.......... Příběh dvou lidí Alexe ( Daniel Landa ) a Lucie ( Olga Lounová ), kteří mají nevyléčitelnou nemoc. Přesto se rozhodnou, že pojedou závod v rallie. Dobrý námět, který má skoro neomezené možnosti, ale vzatý za špatný konec. Film se ubírá úplně jiným směrem, než člověk očekává. Hlavní postavy jsou vrženy někam do pozadí a slovo ve filmu o automobilových závodech tak dostávají různí mafiánci a angličtí šašci. A protože v tom má prsty Daniel Landa a v postprodukci Michael Kocáb, očekával jsem taky tvrdou, agresivní a výbušnou hudbu, ale to bych chtěl asi moc. CITÁT - Nemáme co ztratit.......... A i když ten film skoro za nic nestojí, musím přiznat, že konec mě překvapil. Skoro do toho filmu ani nepatřil.(6.9.2011)

Tacho je velice hloupý film, o tom se nikdo přít nebude. Může za to očividně více než hloupý scénář... například jsem nepochopil linku dvou anglánů, kteří chtějí šlouhnout drobné z pokeru.... blbost. Ale jinak jsem se u toho celkem bavil... nejvíc si mě získal mafoš Jožo, který je skvěle infantilní a blbá postava, která (díky "pravidlům" daných scénářem) do tohoto filmu zapadá snad nejlépe ze všech. Takže na závěr jen "rúžový dinosaurus a modrá zebrička" !(28.5.2011)

Tým 2Landa by potřeboval dramaturga jako prase drbání a bylo by dobře. Aktiva jsou solidní, sem tam se objeví slušný nápad, dobrý soundtrack je samozřejmostí. Ale to babylónské zmatení jazyků a nevyjasněnost mnoha dílčích linií, motivů a hypotéz je tristní. Oli Lounová vždy vystajlovaná je hodně problematická, ale nicméně hůl nelámu a bavím se s Liškou Bystrouškou a sem tam absurdní hláškou. "Země je kulatá, nebe je modrý, Weber je píča." #kinobus(23.6.2012)

• Niktorius

TACHO na mě působí přesně tak jako Landova hudební tvorba - objektivně vzato jde o totální šit uklohněný z těch nejhorších ingrediencí (šitózní scénář, amatérská režie, unterkameňákovské fóry, světla, která se v 99% záběrů odráží hercům v očích atd.), ale pohromadě to nějakým záhadným způsobem funguje alespoň to té míry, že jsem schopen to přežít a neodnést si trvalé následky. 30%(23.12.2010)

• Tuax

Na sportovní film je to příliš rozplizlé, na drama málo procítěné, nejvíce to působí jako komedie a pár věcem jsem se opravdu zasmál, ale celkově to je spíše ubíjející podívaná. Herecké obsazení není úplně zlé, ale výkony už jsou špatné a dialogy ještě horší, asi největší průšvih filmu. Je v tom zamixováno několik samostatných příběhových linek, které spojuje pouze finální závod ai proto to není tolik poutavé, nevyznívá to celistvě. Ale slovní barevná zvířátka jako naváděcí symboly, byly fajn. Jinak je to šílený guláš.(13.8.2011)