poster

TACHO

 • Česko

  Dotkni se duhy

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  TACHO

Akční / Komedie / Drama / Sportovní

Česko, 2010, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  odpad!

  hero: Dávám odpad!. Víš jak, už z principu, starej nácek Landa si ani víc nezaslouží. Jdu si pustit duálně Protektor a Habrmannův mlýn. Peace. Ty se mezi tím zamysli nad svým textem z profilu "(5) Herci nesmí podávat výkony hodné mateřské školky, ale hrát přesvědčivě. Odstrašující příklad: Angelina Jolie ve Výměně)" = Co třeba Daniel Landa všude?(28.11.2010)

 • NinadeL
  ***

  Tým 2Landa by potřeboval dramaturga jako prase drbání a bylo by dobře. Aktiva jsou solidní, sem tam se objeví slušný nápad, dobrý soundtrack je samozřejmostí. Ale to babylónské zmatení jazyků a nevyjasněnost mnoha dílčích linií, motivů a hypotéz je tristní. Oli Lounová vždy vystajlovaná je hodně problematická, ale nicméně hůl nelámu a bavím se s Liškou Bystrouškou a sem tam absurdní hláškou. "Země je kulatá, nebe je modrý, Weber je píča." #kinobus(23.6.2012)

 • Skejpr
  ***

  Hned na úvod, stejně jak spousta dalších, podotknu, že Daniela Landu v oblibě nemám. Nevyhledávám ho, ani neposlouchám (jako hudebníka a aranžéra jej ovšem plně respektuji, jako zpěváka a textaře už méně). Nemám proti němu ale nic, jakožto proti hercovi a TACHO na tom vůbec nic nezmění. Landa je velmi dobrý. Překvapivě dobrá je ale spousta dalších věcí. TACHO jednoznačně trpí naprosto šíleným, neohrabaným scénářem a ne úplně propojeným scénářem, dokáže ale kouzlit velmi funkční humor (rafinovaný černý i prvoplánový situační) a herci jej více méně zvládají prezentovat (ačkoliv platí, že Landu nikdo nepřeskočí). Hudební dramaturgie by potřebovala poladit, hudba samotná je ale dobrá a konec působí přesně tak, jak má. Přidáte-li poměrně solidní technickou stránku (furt to není film, ale není to ani televize a tempo se tomu odepřít nedá), máme tady vlastně překvapivých 6/10. Tak překvapivých, že jsem si zapomněl dát v titulcích pozor na jméno kamarádky, která na filmu dělala a které bylo vlastně jediným závažnějším důvodem, proč jsem na to vlastně šel... Podstatné ale je, že tomuhle filmu se podruhé nebráním...(11.12.2010)

 • dopitak
  **

  Landa a Landová moc chtějí, ale ono to prostě nejde. Žánrová šablona, žánrová sračka. Neherečka Lounová se jistě za jí scénářem předepsané repliky musela stydět. Slabě se zasmějete jen přehrávajícímu mafiánovi alias panu Koni z Blbce k večeři v MDB Martina Havelky. Kromě malé lekce parádní britské angličtiny nemá film absolutně žádný přínos, a stupidní závěr a la Bonnie & Clyde zcela po landovsku tomu nasazuje korunu.(11.6.2011)

 • Radek99
  *

  Tacho nabízí plno překvapivých zjištění - třeba, že pan Landa už v ranku drsňáků přerostl veškeré myslitelné kategorie a postavil se po bok samotnému Chucku Norrisovi! Totiž jen on (a pan Dan) porazí i rakovinu! Rakovina je vůbec v očích tvůrců taková lehčí nemoc, člověk s ní může dělat úplně všechno (leda ježdění na rotopedu by mu mohlo činit trochu problémy) a takřka ani nemá žádné obtíže či vedlejší příznaky. Mimochodem, Daniel Landa je také velmi vhodně obsazený herec, neboť se v jeho případě se nemusí řešit problém s padáním vlasů při chemoterapii. Možná ovšem znají scenáristé nějaký jiný nový druh rakoviny, neboť metastázami prolezlá Lucy při chemoterapii má vlasy zcela v pořádku...a nejen vlasy! Rakovina a chemoterapie vůbec dělají sexy těla...alespoň v tomhle originálním snímku... Co se týče jednotlivých složek filmu, leccos funguje, leccos ne, ale proč to řešit, když složka základní, tedy scénář, je k uzoufání vadná. Humor absentuje nebo je velmi podbízivý, ději se nedá věřit, herci (i neherci) pak nemají co hrát. Ve filmu (byť komedii) bych pak čekal alespoň minimální stopu pokusu o psychologickou proměnu postav, nějak se tak závažná nemoc v psychice člověka odrazit přece musí. A taky že ano - pozornému divákovi neunikne zajímavý fakt - komparz tohoto filmu představující diváky kolem tratí rallye je asi ne náhodou složen takřka výhradně ze skutečných pacientů po chemoterapii, neboť (alespoň mužská část) také většinou žádné vlasy nemá...že by tu byli obsazeni za odměnu zpěvákovi nejvěrnější?(15.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace