Méďa Béďa

Yogi Bear

Medveď Yogi

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Nový Zéland, 2010, 77 min

,,Bydlela jsem půl roku v jeskyni s brtníkem!" Vedle psa Filipsa patřil Béďa k mým nejoblíbenějším zahraničním postavičkám v dětství (a jistě měl na tom podíl i geniální Bruderův dabing). Dnes mám raději horrory s medvědy (ale kvalitních se jaksi nedostává). Spíše ze zvědavosti jsem se podíval na nové zpracování. Krásná příroda, pěkná animace (Bubovy grimasy neměly chybu) a asi tři momenty, kdy jsem se zasmál. Jinak klasická agitka o lese, který chce zlikvidovat slizký starosta neštící se žádné špíny a obklopující se bezpáteřními řiťolezy (hned mě napadlo, že je to jako u nás, a pak o co je na tom Amerika lépe) a správci parku, co musí projít zatěžkávací zkouškou, aby se hadovi postavil. A nesmí chybět sladkobolná lovestory. Škoda jen, že méďa se chová po většinu času jako naprostý debil...infantilní, ale snesitelné.(4.4.2014)

Nečekaně se mi Méďa Béďa a jeho malý kamarád Bubu líbil. Největší problém je samozřejmě ve scénáři, který už jsme viděli minimálně desetkrát. Zklamala mě taky Anna Faris, kterou jsem nejdříve ani nepoznala. Souhlasím s tím, že ani Tom Cavanagh nebyl nic moc. Naopak Justin TImberlake válel! Příjemně krátké, pestré a docela i vtipné. Vidím to jako průměrný film na všech frontách.(26.6.2011)

• klerik

Alternativny koniec parafrázujúci JESSEHO JAMESA je tosť dobrý. Pozerať však Yogiho ako 3D model je pre mňa príliš masochitické...(5.2.2011)

• Tommassi3

"Co je v bezpečnostním manuálu, Bubu ??" - "Jen obrázek, jak padáme, Béďo !!" ;)(12.8.2015)

Podhodnecené, šíleně podhodnocené. Většina hodnotících zapomělo, že již nejsou děti a tohle je pro ty nejmenší. Cílová skupina bude velice spokojena.(21.5.2013)

• - Dan Aykroyd se vyvaroval poslechu dabingu Médi Bédi v původním kresleném seriálu. Chtěl klasickou postavu pojmout co nejvíce po svém. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčení probíhalo převážně na Novém Zélandu. (Terva)

• - Film byl nominován na cenu Teen Choice za nejlepší animaci. (Terva)