Film jsem viděl až na potřetí. Dvakrát jsem u toho zaspal a přitom akce byla. Nechápu, asi mne koula mocha CC :-) 14.08.2012 -Konečně jsem si filmové triky vychutnal na BLU RAY a měním hodnocení z 60% na 80%.(30.5.2012)

Pro me hodne prijemny prekvapeni, nic moc jsem necekal a dostal jsem pribehove sice stupidni, ale jinak paradni akcni sci-ficko. Musi se sice pretrpet uvodni pulhodinka, kde neni navic ani moc jasny, jestli to tvurci berou vazne nebo ne, ale po pulhodine se to konecne rozjede. Je trochu skoda, ze emzaci prilitnou jen v peti lodich a hlavni posadka tak nema nejak moc cilu k niceni, takze je to vzdy vicemene o tom, presunout se k dalsi lodi a kratka bitva. Ale ty bitvy jsou naprosto perfektni, vizualni orgie s bezchybnejma trikama a obzvlast akcicka u pobrezi, kdy to do smejdu z vesmiru perou ze vsech kanonu, je naprosto epicka. Konec je sice takovej lehce patetickej az usmevnej, ale nic, co by zkazilo zazitek z filmu. Herci tady slouzi vicemene jen jako doplnek k lodim, drsnackej Neeson moc prostoru nedostane, Kitsch rozhodne neni zadnej hrdina a Rihanna se snazi celou dobu tvarit desne drsne. Ale i kdyz to svy mouchy ma a rozhodne se to neda oznacit za neprerusovanou rezbu, ja se ty dve hodinky skvele bavil.(7.8.2012)

Chci být mariňákem! 70%(27.4.2012)

• Faidra

Moje kolegyně z toho byla u vytržení, ovšem nutno dodat, že dotyčná má za to, že letadlová loď je plavidlo, které může v případě potřeby vzlétnout. Radši se jí neptám, co si představuje pod pojmem kobercový nálet.(10.5.2013)

Definícia uhladenej guilty pleasure pre súčasnú generáciu metrosexuálnych teenagerov. Zároveň to chápem, v tomto prípade by som sa nehádal s nikým, kto filmu naparí odpad, či s vysmiatym svedomím šupne plné hodnotenie. Avšak osobne si myslím, film mohol dopadnúť určite o level lepšie. Berg nie je Bay, i keď od toho nemá ďaleko, chýbal mu poriadny scenár. Na druhú stranu treba povedať, že projekt o formátu Transformerov je len jeden a pravdepodobne sa mu nič nevyrovná a s tým sa treba zmieriť. Bolo treba sa zamerať na iné sféry, možno viac zainvestovať do hercov, než len do CGI, možno by tentokrát pomohol tretí rozmer. Kto vie, každopádne mňa si Berg získal aspoň svojou hravosťou, originalitou v niektorých scénach a citom pre akciu, či hlášky. 60%.(17.11.2014)

• - Počas futbalového zápasu, keď Hopper (Taylor Kitsch) dostane kopačkou do tváre, tak si ľahko môžeme všimnúť, že v jednotlivých záberoch má zakaždým na ústach chvíľu viac krvi a chvíľu menej. V jednom zábere sa dokonca zdá, akoby krv na ústach nemal vôbec. (AxelWers)

• - Ve filmu se objevují záběry z mezinárodního námořního cvičení RIMPAC 2010. (JP84)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí, po jejich skončení následuje ještě jedna scéna. (glumka)