Respekt pro Petera Berga, který ze sebe neváhá udělat idiota před celým světem. Sice zachraňuje co se dá, ale ani to v tomhle neskutečně republikánským bijáku nestačí. Emzáky z Unreal Tournament ještě přežiju, méně pak onu surreálnou linii s důchodci a beznohými veterány. V závěru jsem už čekal jenom na to, kdy nám dá produkce pocítit digitálně restaurovanou verzi Johna Waynea.(24.4.2012)

Rozpočet $209miliónovTržby USA $65,235,400Tržby Celosvetovo $303,984,423Tržby za predaj Blu-ray v USA $17,282,164 //počet predaných kusov 794,371Tržby za predaj DVD v USA $15,850,523 //počet predaných kusov 751,983║ Michael Bay by sa v tomto prípade vizuálne vyžíval a ponúkal nám exkluzívnu akčnú nádielku podanú s nadhľadom a detinskou hravosťou, nuž potenciál letného ohlušujucého popcorňáka to malo, lenže Peter Berg nie je Bay a absolútne na plnej čiare prehráva, všemožne kopíruje Armageddon a Transformers ale je to tak utrápene bolestné že už po prvej polovici mi dochádzala trpezlivosť, lebo dejovo to je balast najhrubšieho zrna, Taylor Kitsch ako vodca prehráva a Rihanna je asi jeden z najväčších kástingových omylov, najlepšie bolo keď sa postavila z jej chatrnou postavou utopenou vo vojenskom úbore za rotačný guľomet. Trikovo slušné ale veď malo byť aj za čo, tresnúť taký rozpočet na takýto výplach, to fakt musia byť producenti moc odvážny. Kitsch a Berg si asi úplne zabuchli dvere za veľkorozpočtovkami. A už sa nečudujem prečo to tak rapídne v USA prepadlo. /40%/(24.8.2012)

Definícia uhladenej guilty pleasure pre súčasnú generáciu metrosexuálnych teenagerov. Zároveň to chápem, v tomto prípade by som sa nehádal s nikým, kto filmu naparí odpad, či s vysmiatym svedomím šupne plné hodnotenie. Avšak osobne si myslím, film mohol dopadnúť určite o level lepšie. Berg nie je Bay, i keď od toho nemá ďaleko, chýbal mu poriadny scenár. Na druhú stranu treba povedať, že projekt o formátu Transformerov je len jeden a pravdepodobne sa mu nič nevyrovná a s tým sa treba zmieriť. Bolo treba sa zamerať na iné sféry, možno viac zainvestovať do hercov, než len do CGI, možno by tentokrát pomohol tretí rozmer. Kto vie, každopádne mňa si Berg získal aspoň svojou hravosťou, originalitou v niektorých scénach a citom pre akciu, či hlášky. 60%.(17.11.2014)

Další pohádka o tom, jak hodní Amíci zachraňují svět před bubu emzáky. Tentokrát si to emeryčaňy ještě vystajlovali tím, že příběh šoupli na Havaj (v rámci trvalého vyrovnávání se s Perlhárbr trautamtem) a nechali hochy z jú es nejvy end kampeny bojovat na moři za takovou divnou záclonou proti přesile bubáků, vyzbrojených krom (ne)konvenčních zbraní i takovýma fajnyma cirkulárkama, které pořezaly fšecko, aji to, co nemusely. Bubáci neměli klasický dizajn emzáků z posledních let (tzn. že tvar jejich těla neevokoval krtečka, pavouka, ještěrku, chobotnici, ba ani křížence těchto čtyř druhů). Vypadali spíše jako něco mezi transformerem a robocopem (to když byli hezky zabalení ve skafáči), no a když se trochu odkopali, připomínali hlavou a xichtem spíše cosi jako zmutovanou trashmetalovou hvězdu s rukama podprůměrného stolaře (aneb O prstíček méně). Story měla teda brutální stopáž, tak ňák mi film přišel delší, než celá nejvy flotila dohromady, ale zase na druhou stranu skoro furt se něco dělo, pyrotechnické efekty, ohňostroje a prckavky tvořili dokupy asi třetinu záběrů, takže člověk skoro ani neregistroval občasné stupidní bláboly a humorné záběry typu "potopení lodě v titanikovském stylu přídí dolů... na útesech 50 metrů od břehu!". Downgrade na 3 hvězdy si film zasloužil i enormním nasazením cca poloviny domova důchodů do akce proti alienům, kdy vetší stařečkové průměrného věku 90+ dokázali kotvící muzeum během páru minut uvést de facto sami do bojové pohotovosti a ani si přitom nemuseli vyměnit pleny za suché. Na to se dá říct jen WOW - kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat! Co dodat k hercům? Noooo... Snad jen, že během natáčení nebyla zabita, zraněna ani znásilněna žádná zvířata, ani ta mimozemská. A ani Rihanna nedošla újmy.(2.3.2014)

Začátek byl perfektní, prostředek docela nuda, ale jakmile naverbuje ty důchodce a tlustej, beznohej, negr mlátí ufona do držky je to bomba. Buď vám bude trapně, nebo si to užijete. Mimochodem ty ufoni mi přišli strašně neagresivní. Kdyby normálně zabíjeli všechny, tak maj po problému, ale ty důležité postavy / plavidla byly vždy nepochopitelně "zelené." To mě docela sralo.(22.4.2012)

• - Jakmile mimozemšťan praští Raikesovou (Rihanna), můžeme si všimnout, že její pusa není od krve, přestože se na dalších záběrech krev objevuje. (dominikciz)

• - Počas futbalového zápasu, keď Hopper (Taylor Kitsch) dostane kopačkou do tváre, tak si ľahko môžeme všimnúť, že v jednotlivých záberoch má zakaždým na ústach chvíľu viac krvi a chvíľu menej. V jednom zábere sa dokonca zdá, akoby krv na ústach nemal vôbec. (AxelWers)

• - Alexe Hoppera (Taylor Kitsch) oslovují jako poručíka, na uniformě má ovšem výložky kapitána. (HectorHagman)