Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TeeAge
  ***

  || Scenár: Jon Hoeber, Eric Hoeber / Based on Battleship by Hasbro | Hudba: Steve Jablonovsky | Produkcia: Peter Berg, Brian Goldner, Duncan Henderson, Bennett Schneir, Scott Stuber | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Battleship Delta Productions, Bluegrass Films, Film 44, Hasbro Studios, Ponysound | Rozpočet: 209 miliónov $ | Tržby: 302,836,260 $ || Tupá megalománia, ktorá sa našťastie sama nebere vážne. Ajkeď Berg neni taký nápaditý obrazovo ako Bay, má ale lepší humor. Potitulková scéna tomu nasvedčuje najviac :)(18.8.2012)

 • Marigold
  ***

  "Soudruzi a soudružky, imperialistický šmejd z vesmíru opět vztahuje své smrduté pařáty po naší matičce vlasti, tentokrát se mu zachtělo cachtat se v našich odborářských letoviscích na Havaji. Na hrdý odpor se mu vedle našich urostlých herců, dlouhonohých národních umělkyň a krásných lodí staví i soudruzi veteráni a soudruzi kriplové. Do kroku nám hrají zasloužilí umělci z AC/DC." Přísahám, že už jsem se v kině dlouho tak upřímně nenasmál. Bitevní loď se sice mariňácká agitka poskládaná z těch nejpitomějších žánrově-ideologických klišé, ale je tak přepálená, že budí jisté pochybnosti nad tím, zda si z vlastenecké zakázky neudělal Berg a jeho scenáristé tak trochu prdel. Neudělali, samozřejmě, v americkém blockbusteru je možné dělat si švandu z židů, katolíků, žen, gayů a vládních úředníků, ale rozhodně NE z mrzáků a důchodců s metály (takže se smiřme s tím, že to, čemu se my nevěřícně smějeme, bere běžný americký divák odkojený přehlídkami a patriotickým výkladem dějin zcela vážně). Základní tabu "kripla ani ufonem nepokosíš a veterána ani kusem děla neuhodíš" tudíž ctí, příběh dotahují k patřičně ráznému vyznění a divák si z kina odnese hřejivý pocit, že u maríny je švanda a dobrá parta, i když horda vousatých ještěrek z Green Lanterna plení přímořská letoviska (a navíc se poblíž Pearl Harboru kamarádí Amík a Japonec a snaží se pochopit Sun-C´ovo Umění války). Berg prostě vzal všechno, co na podobných filmech nesnáším a poskládal to do poměrně přehledného a hravého nesmyslu, který je přesně tak sarkastický, aby člověk pobral i jeho "impérium stále žije" message. Podobně hodnotím nakažlivé vrcholy realismu socialistického, tak proč ostrakizovat žánr agitky v tom kapitalistickém, že?(17.4.2012)

 • genetique
  ***

  Definícia uhladenej guilty pleasure pre súčasnú generáciu metrosexuálnych teenagerov. Zároveň to chápem, v tomto prípade by som sa nehádal s nikým, kto filmu naparí odpad, či s vysmiatym svedomím šupne plné hodnotenie. Avšak osobne si myslím, film mohol dopadnúť určite o level lepšie. Berg nie je Bay, i keď od toho nemá ďaleko, chýbal mu poriadny scenár. Na druhú stranu treba povedať, že projekt o formátu Transformerov je len jeden a pravdepodobne sa mu nič nevyrovná a s tým sa treba zmieriť. Bolo treba sa zamerať na iné sféry, možno viac zainvestovať do hercov, než len do CGI, možno by tentokrát pomohol tretí rozmer. Kto vie, každopádne mňa si Berg získal aspoň svojou hravosťou, originalitou v niektorých scénach a citom pre akciu, či hlášky. 60%.(17.11.2014)

 • ORIN
  ***

  Berg tyhle náborové akce umí celkem dobře. Je tam ale až příliš linií a občas to vypadá, že se mezi nimi jen zběsile "přepíná" bez jakéhokoli hlubšího smyslu či časové kontinuity a kauzální návaznosti. Pokud by si tvůrci se střihem dali větší práci, mohl z toho být opravdu solidní sci-fi biják, takhle film trůní na průměru.(28.1.2016)

 • pan Hnědý
  **

  Milovníci TRANSFORMERS budou spokojeni. Všechno se na nás tváří královsky vizuálně a hned se nostalgicky všechno změní na komerční podprůměrný klišé sci-fi, které nemá absolutně co nabídnout. Všechno co "obsahuje" BATTLESHIP už jsme měli v TRANSFORMERS, VÁLKÁCH SVĚTŮ, nebo v DISTRICT 9. A ještě o třídu výš. Tam kde se v novodobém sci-fi žánru pohybují Spielberg, nebo Bay tam se nemůže pohybovat Berg. Aspoň ne s tímhle scénářem, který je nejslabší za posledních pár let v tomhle žánru. Pokud by BATTLESHIP dostal Spielberg neochutnal bych popcorn, co jsem si objednal v kině, pokud Bay šlo by o velkolepý Hollywoodský sci-fi velkofilm, který všichni milujeme (s nádechem Transformers 4). V BATTLESHIP se všechno táhne strašně pomalu (mučení) + vyumělkované tváře hlavních postav (nevěřil jsem jim to), že musím dát podprůměrné hodnocení. Dvě hvězdičky za vizuální efekty a pro Jesse Plemonsa tvářící se Damonovsky :)) .(4.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace