Úchvatně tupé prvosignálně zábavné dívání v duchu hesla "ty zasr... vědátorský hipísáci zase nepřemejšleli, takže je na nás, hoši vod maríny, abysme s tim šmejdem z vesmíru zatočili tak jak to umíme jenom my". Buďto je pro vás samotný popis filmu dostatečně varující a víte, že by Battleship pro vás byl jen ztracený/protrpěný čas.... anebo víte do čeho jdete a co můžete očekávat, a akceptujete to. Ale i tak budete prskat smíchy, až si to beznohý veterán rozdá na pěsti a titanové protézy s dvouapůlmetrovým emzákem v bitevním exoskeletu, nebo až banda frajerů ponese půltunovou střelu napříč bitevní lodí Missouri (která je jen tak BTW stejně důstojná jako v Přepadení V Pacifiku...kde to vlastně nebyla Missouri, ehm...:)). Battleship má atmosféru (a ukazuje souvislost se svojí stolní/kapesní předlohou), když dojde na ostřelování cílů naslepo, nebo když nad kopci vystřelí první sluneční paprsky a Barrett M82, muhehe:) - bohužel jsou tu ale další skoro dvě hodiny vyplněné jednak neskonale blbou linkou s možná silikonovou (hledal jsem, ale vedou se tom spory;)) blonckou, druhak s fotrovskoadmirálsky hustým Neesonem, a treťjak hlavně s floutkovským divným klonem Timothyho Olyphanta, který je ale horší herec než jeho originál. Ale na druhou stranu, jak chcete v mozek deaktivujícím popcornovém spektáklu vyvrhujícím hektolitry patriotického a militantně politicky korektního patosu se ctí ztvárnit nezodpovědného frajírka, který skrze smrt pár tisíc spolubojovníků a hlavně svého až na půdu skrznaskrz čestného a dokonalého bratra (námořního kapitána) nalezne pravou cestu a sebe sama? Zvlášť když ještě k tomu se svým japonským nově nalezeným partnerem uloví krom několika tisíc tun mimozemského kovu ještě nějakého toho Sum-Ce:) Globálně se dá Battleship shrnout asi jen tak, že buď je Berg takový frajer, že se rozhodl pro jeden z nejdražších sociálních experimentů v historii - a ve výsledku riskoval svoji kariéru natočením věci tak neskutečně blbé a přepálené a absolutně se vysmívající všem armádním agitkám, Transformerům atd. za tak neskutečné prachy... anebo to prostě on nebo někdo v producentském křesle (z kůže pravého, tj. hodnoty za sebou zanechávajícího, pracujícího) nezvládl a ten teror divákových mozkových buněk nejtrapnějšími z trapných béčkových klišé nebyl záměrný. Při nejlepší snaze se nemůžu rozhodnout, co je pravdě bližší. Vím jen, že jediná možnost, že bych se na to podíval ještě jednou, by byla spjata s hodně dlouho do noci trvající párty, která by se zakončovala promítáním nějaké ve své příšernosti zábavné "bayoviny". 60% a díky bohu, že se tenhle strašidelný patriotický slepenec podle posledních čísel ani omylem nemá šanci zaplatit - což jen tak BTW znamená druhý brutální finanční propadák starring Taylor Kitsch:)(9.9.2012)

Respekt pro Petera Berga, který ze sebe neváhá udělat idiota před celým světem. Sice zachraňuje co se dá, ale ani to v tomhle neskutečně republikánským bijáku nestačí. Emzáky z Unreal Tournament ještě přežiju, méně pak onu surreálnou linii s důchodci a beznohými veterány. V závěru jsem už čekal jenom na to, kdy nám dá produkce pocítit digitálně restaurovanou verzi Johna Waynea.(24.4.2012)

Berg to zase dokázal. Zase si bere ty nejklasičtější klišé, ale zase je na sebe kupí chytře, z hlediska dramaturgie správně (dokonale, dalo by se říci) a přitom ta trošku jinak a především baví sebeironií tam, kde by se jiní brali smrtelně vážně. Ohromné překvapení, které originality příliš nepobralo, ale uteklo jako voda a vlastně bych si ho někdy dal klidně s chutí znova..(22.7.2012)

Definícia uhladenej guilty pleasure pre súčasnú generáciu metrosexuálnych teenagerov. Zároveň to chápem, v tomto prípade by som sa nehádal s nikým, kto filmu naparí odpad, či s vysmiatym svedomím šupne plné hodnotenie. Avšak osobne si myslím, film mohol dopadnúť určite o level lepšie. Berg nie je Bay, i keď od toho nemá ďaleko, chýbal mu poriadny scenár. Na druhú stranu treba povedať, že projekt o formátu Transformerov je len jeden a pravdepodobne sa mu nič nevyrovná a s tým sa treba zmieriť. Bolo treba sa zamerať na iné sféry, možno viac zainvestovať do hercov, než len do CGI, možno by tentokrát pomohol tretí rozmer. Kto vie, každopádne mňa si Berg získal aspoň svojou hravosťou, originalitou v niektorých scénach a citom pre akciu, či hlášky. 60%.(17.11.2014)

• BadoXXII

Celá invázia emzákov pôsobí príliš neškodne, neublížia ani muche a práve preto sa proti tým padavkám môžu postaviť dôchodcovia, beznohý černoch, ženské atď. Efekty sú fajn, ale to je snáď za ten megalomanský rozpočet aj povinnosť. Nudilo to, nestrhlo ma nič a vôbec som sa ani nebavil. Málo akcie a keď aj nejaká je, necítiť tam žiadne napätie, či zábavu.(9.1.2013)