Útěk

Hideaway

Francie, 2009, 84 min

François Ozon

François Ozon

Útěku chybí nějaký konflikt, a distributorova věta "útěk před pokryteckou společností" moc nesedí, to bylo jen lehounce naznačeno. Na interrupci taky nikdo nijak zvlášť netrval. Prostě to bylo takové rozehrané, postavy dobře motivované, ale emoce to nevyvolalo.(6.12.2011)

13. FFF(3.12.2010)

Ozon točí z velkých námětů malé filmy, nejinak je tomu v tomto případě. Útěk je jedna pěkná navoněná mýdlová bublina, mihotá se všemi možnými barvami, ale ty problesknou vždy jen na nepatrný okamžik. A než stačíte zachytit vibraci jedné z barev duhy, už je tu jiná, zasvětélkuje a zmizí. A nakonec se rozplyne v jedno zbytečné nic. Zůstane mnoho nevyřčeného, zazní jen kardinální otázka: proč vlastně Útěk vzniknul.(14.4.2013)

Ozon je sice dobrý režisér, ale jeho témata mě zhusta neoslovují. Zatímco on jako gay řeší mateřství, já mohu maximálně ocenit naprosto přesvědčivý ústřední herecký pár. A připadá mi, že to v tomto případě není málo.(19.12.2011)

• A_FISH

Úplná Katka na druhou. Vysmažené "problémy" tentokrát z lepší společnosti. Vypínám.(18.4.2013)

• - Na pohřební hostině tlumeně hraje Měsíční svit od Beethovena. (claudel)

• - Při scéně na diskotéce se z reproduktorů line skladba Summer son od Texas (claudel)

• - Isabelle Carré, která hraje postavu Mousse, byla v šestém měsíci těhotenství, když začalo natáčení filmu. (glitter)