poster

Útěk

 • český

  Mladí, krásní a bohatí

 • Francie

  Le Refuge

 • anglický

  Refuge, The

 • anglický

  Hideaway

Drama

Francie, 2009, 84 min

Režie:

François Ozon

Scénář:

François Ozon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kusper
  ***

  13. FFF(3.12.2010)

 • Anderton
  ***

  Ozonov Útek je asi tak originálny, ako jeho názov. Ozon absolútne rezignoval na festivalové súperenie s omnoho viac in nezávislými tvorcami sociálnych a erotických drám a natočil si akoby len tak pre seba trochu inteligentnejšiu verziu nejakého príbehu Rosamuldy Pilcherovej. Aby to malo umeleckejší nádych, musíme sa pozerať na dlhé smutné pohľady hlavnej postavy, ktorá nemá v živote veľa dôvodov na radosť, ale úplne v prdeli zase tiež nie je. Takmer bezpríbehové a nevyvolávajúce patričné emócie, na druhej strane celkom príjemne plynúci chill. Ale nesmiete začať rozmýšlať nad tým, kto to natočil a čo má na svojom konte z úspešnejších časov.(28.1.2014)

 • Stanislaus
  ****

  Konečně se mi začíná Ozon dostávat filmařsky pod kůži. "Bazén" byl pro mě až příliš rozvleklý a chaotický, "Čas, který zbývá" mohl být zase o něco delší a důslednější a teprve "Pod pískem" mi plně vyhovovalo, stejně jako "Útěk" (respektive "Mladí, krásní a neklidní"). Samotný námět a jeho zpracování mě velmi zaujalo a ve filmu je to pěkně zobrazeno se vším všudy. Máme možnost sledovat osudy dvou utečenců, kteří byli ze společností vyvrženi, aby se setkali (SPOILER!!!) a nakonec i rozešli (KONEC SPOILERU!!!). Zkrátka vskutku dobré drama, kterému nemám z mého pohledu, co vytknout.(30.8.2012)

 • Snorlax
  ***

  Ozon točí z velkých námětů malé filmy, nejinak je tomu v tomto případě. Útěk je jedna pěkná navoněná mýdlová bublina, mihotá se všemi možnými barvami, ale ty problesknou vždy jen na nepatrný okamžik. A než stačíte zachytit vibraci jedné z barev duhy, už je tu jiná, zasvětélkuje a zmizí. A nakonec se rozplyne v jedno zbytečné nic. Zůstane mnoho nevyřčeného, zazní jen kardinální otázka: proč vlastně Útěk vzniknul.(14.4.2013)

 • A_FISH
  odpad!

  Úplná Katka na druhou. Vysmažené "problémy" tentokrát z lepší společnosti. Vypínám.(18.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace