Láska na dva prásky (festivalový název)

• Hong Kong

Komedie / Drama / Romantický

Hong Kong, 2010, 104 min

Ho-Cheung Pang

Jason Kwan

Nečekané "vzplanutí" v oparu cigaretového kouře. "Jedna z najlepších hongkonských romantických komédií za poslední roky?" Může být.(20.4.2014)

Pre mňa príjemné prekvapenie a hlavne v mnohých ohľadoch výborný film. Začína ako duchárčina čo mi prišlo veľmi sympatické, pretože to skvelo fungovalo. A ostatok je konverzačka medzi rôznymi postavami v ktorej popredí stojí hlavná dvojica, ktorá vďaka zákonu o zákazu fajčenia na verejných miestach, má možnosť rozprávať sa, spoznávať sa a zamilovať sa. Film nemá žiadnu typickú dramatizáciu. Film jednoducho plynie a viac ako o akciu a bláznovstvá sa film dotýka konverzačných tém a úsmevov a pohľadoch, ktoré si hlavná dvojica medzi sebou vymieňa. Aj keď aj tu sa nájdu scény pri ktorých som sa schuti zasmial. Do toho sú zapojené scény slúžiace ako interview, kde rôzne postavy rozprávajú o svojich názoroch a namiesto toho aby boli rušivé, posúvajú film do úplne inej roviny. Ho-Cheung Pang spravil romantický film zo súčastnosti a pre mňa je to zoznámenie sa s týmto žánrom na boli Hong Kongského filmu. Výborne zahrané, výborné prevedené a značne presahujúce hranice tohto v mnohých krajinách prvoplánového žánru.(16.9.2012)

Našťastie nie je ázijský film, ako ázijský film, alebo inak povedané je skvelé, že Hong kong nie je Kórea. Pointa samozrejme tkvie v spôsobe spracovania filmov. V tomto prípade romantických. Štýl Lásky na dva šluky (dovolila som si vlastný preklad) mi je tisíckrát sympatickejší, než síce poetická, ale gýčovitá a miestami až kŕčovitá kórejská romantická tvorba. Tu sa žiadnych vzletných ani hlbokomyselných životných múdrostí síce nedočkáte, ale zato tomuto príbehu, keď už nič iné, tak aspoň uveríte. Možno to nie je film úplne na 5 hviezdičiek, ale už len preto, že je to konečne po dlhom čase romantika podľa mojej chuti, rada tú jednu hviezdičku navyše pridávam. A že to má pokračovanie? Hurá, sem s ním!! Videné v rámci Season challange tour. (22.11.2015)

Pripomenulo mi to nápisy, ktoré som v 2007 nachádzala v uliciach HK. Namiesto klasických zákazov fajčenia tabuľky označovali miesta, kde sa fajčiť smie. A to HKongčania sú komíniky že až :). Šarmantné, vtipné. I like.(23.10.2010)

Pang Ho-Cheung v priebehu roka vyborne prostrednictvom zanroveho filmu tematizuje dva spolocenske fenomeny, ktore do zivota obyvatelov HKG prisli priblizne tiez v rovnakom obdobi (2007-2008). Zatial co Dream Home si bral do pozornosti v prostredi thrilleru/slasheru otazku trhu s nehnuteľnosťami (a ich vyrazne cenove fluktuacie ako vysledok nastupujucej hospodarskej krizy v 2007-2008), tak v Love in A Puff je to zas zamezemie romantickej komedie, v ktorom dolezitu ulohu hybatela deja zohrava vyrazne restrikcne opatrenie zo strany HKG vlady voci fajciarom z roku 2007. V podruci uvolnenych a chytlavych taktov hudby s francuzskymn nadychom plynie aj samotny dej velmi nonsalantne a doraz sa kladie hlavne na atmosferu jednotlivych sekvencii. Intimna REDka zachytava zadne a bocne ulicky Hongkongu s citom a ucinne je zdatnym prihravacom pre vyborne napisane dialogy dokreslujuce pocit realnosti v kazdej scene. Az do zaverecnych titulkov to je u mna za plny pocet a jedna z najlepsich romanci tohto roka. Potom vsak pridu dovetky, ktore mi prisli uplne zbytocne a ciastocne nicili predtym tak skvelo vybudovane ziarive momenty. PS: TEn kod v SMSke ma uprimne rozosmial i vdaka tomu, ze mi pripomenul detstvo a vtedajsi nastup "digitaliek". Na ich displeji ste tiez kombinaciou zadania cisiel "71830 15" vytvorili horehlavou urcite slovne spojenie ;-) 8-9/10(25.8.2010)