Láska na dva prásky (festivalový název)

• Hong Kong

Komedie / Drama / Romantický

Hong Kong, 2010, 104 min

Ho-Cheung Pang

Jason Kwan

Pang Ho-Cheung v priebehu roka vyborne prostrednictvom zanroveho filmu tematizuje dva spolocenske fenomeny, ktore do zivota obyvatelov HKG prisli priblizne tiez v rovnakom obdobi (2007-2008). Zatial co Dream Home si bral do pozornosti v prostredi thrilleru/slasheru otazku trhu s nehnuteľnosťami (a ich vyrazne cenove fluktuacie ako vysledok nastupujucej hospodarskej krizy v 2007-2008), tak v Love in A Puff je to zas zamezemie romantickej komedie, v ktorom dolezitu ulohu hybatela deja zohrava vyrazne restrikcne opatrenie zo strany HKG vlady voci fajciarom z roku 2007. V podruci uvolnenych a chytlavych taktov hudby s francuzskymn nadychom plynie aj samotny dej velmi nonsalantne a doraz sa kladie hlavne na atmosferu jednotlivych sekvencii. Intimna REDka zachytava zadne a bocne ulicky Hongkongu s citom a ucinne je zdatnym prihravacom pre vyborne napisane dialogy dokreslujuce pocit realnosti v kazdej scene. Az do zaverecnych titulkov to je u mna za plny pocet a jedna z najlepsich romanci tohto roka. Potom vsak pridu dovetky, ktore mi prisli uplne zbytocne a ciastocne nicili predtym tak skvelo vybudovane ziarive momenty. PS: TEn kod v SMSke ma uprimne rozosmial i vdaka tomu, ze mi pripomenul detstvo a vtedajsi nastup "digitaliek". Na ich displeji ste tiez kombinaciou zadania cisiel "71830 15" vytvorili horehlavou urcite slovne spojenie ;-) 8-9/10(25.8.2010)

Veľmi pohodovo poňatá téma rodiacej sa lásky medzi dvoma ľuďmi, ktorí sa náhodou stretnú počas prestávky na fajčenie. Treba oceniť hlavne skvelé dialógy ústrednej dvojice, avšak ani ich známi nezaostali. Skrátka táto ľahučko pozerateľná romantická komédia stojí prevažne na inteligentných postrehoch zo života. 75/100(7.4.2016)

Pang Ho Cheung opět potvrzuje svůj statut nejvýraznějšího lokálního tvůrce komerčních filmů v Hongkongu. Dřívější osobnosti udávající směr kinematografie jako Johnnie To či Tsui Hark se podřizují lukrativnějším trhům, tvorba jiných filmařů je nekonzistentní (Herman Yau pohybující se mezi lokální atmosférou prodchnutými díly jako "True Women for Sale" a žánrovými parazity "The Legend is Born - Ip Man") nebo nelze přímo mluvit o komerčně profilovaných filmech (Ann Hui). Pang ale dokáže bravurně skloubit cit pro atmosféru dějiště, tematiztování města a originální uchopení divácky atraktivního konceptu. Tentokrát reflektuje zákaz kouření ve veřejných prostorách a skrze to rozvádí okouzlující delikátní romanci zasazenou do postranních uliček a zadních traktů budov, kde se scházejí kuřáci. Ačkoli i režisérovy předchozí snímky následovaly totožný koncept za užití odlišných žánrů a společenských fenoménů, od bravurní "Isabelly" se mu nepodařilo přijít s tak harmonickým spojením obou složek. Skvělé dialogy a charisma hlavních i vedlejších představitelů utváří civilní svět, který ač neukazuje žádné z tradičních dominant bývalé kolonie, dýchá ryze kantonským životem. Je potěšení vidět, že hongkongská kinematografie se nesnaží pouze pochlebovat zahraničnímu trhu ikonickými žánry, ale zachovává si domácí kolorit. Ostatně právě komedie vždy držely tamní průmysl nad vodou, přinášely změny trendů a zachovávaly tradiční kantonskou kulturu při životě.(28.9.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $855,076(6.8.2010)

Nečekané "vzplanutí" v oparu cigaretového kouře. "Jedna z najlepších hongkonských romantických komédií za poslední roky?" Může být.(20.4.2014)