poster

Generál Patton

 • český

  Patton

 • USA

  Patton

 • slovenský

  Generál Patton

Drama / Válečný / Životopisný

USA, 1970, 170 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sepp
  *****

  Ojedinely, vypravny film o jedne z nejvyraznejsich postav historie vojenstvi. Nelze jinak, nez 5*.(14.9.2003)

 • Slasher
  ****

  Špičkový portrét legendárního generála. Starosvětský, narcistický, neomalený, nebojácný, Patton byl opravdový charakter a Scott ho zahrál naprosto bezchybně a charismaticky. Ať už byl generál jakýkoli, kdybych šel v té době do války, bylo by mi ctí nastoupit pod jeho velením. "Compared to war all other forms of human endeavor shrink to insignificance."(22.3.2011)

 • Revanx
  *****

  George S. Patton bol štvorhviezdičkový generál, avšak film o jeho živote si zaslúži o jednu hviezdičku viac. A to hlavne vďaka dokonalému Georgovi C. Scottovi, pre ktorého je Patton životnou úlohou. Masterpiece. Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(14.2.2009)

 • dopitak
  ****

  Můžu jenom napsat, co už tu napsáno je- skvělá hudba, výborný herecký výkon G. C. Scotta, dobře natočený film, který nepoškozuje ani delší stopáž. Obával jsem se nudného a rozvleklého příběhu jednoho veleslavného generála s nádechem dokumentu, ale nic z toho se nekonalo. Milovníkům válečných filmů lze doporučit, i když napětí obvyklé tomuto žánru nečekejte.(30.1.2008)

 • Hejtmy
  ****

  {516/1001} Největší přednosti Generála Pattona je to, že není typickou americkou propagandou, jako 90 % válečných filmů vzniklých ve Spojených státech. Patton není jednoznačný hrdina, není vylíčen ani bíle, ani černě, stejně tak jako celý film. Proto mě docela zaráží některé komentáře o tom, jaká je to americká propaganda. Určitě částečně je, ale to mají Američani točit pronacistické nebo prosovětské filmy? V tomhle je Generál Patton jednoznačně v mezích a zážitek ze samotného filmu není zkažený nějakým velkým moralizováním. Čistě filmařsky je Patton výborný, ačkoliv je stopáž skoro tříhodinová, vůbec jsem se nenudil, pořád se něco děje, střídají se lokace, bojové scény s těmi poklidnějšími. George Scott si zaslouženě došel pro Oscara. O historické přesnosti by se asi dalo diskutovat (viz flanker.27), ale je to film, ne dokument, a navíc laik jako já nic nepozná. Celkově velká spokojenost. 85 %(16.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace