Generál Patton

• slovenský

Generál Patton

Drama / Válečný / Životopisný

USA, 1970, 170 min

válečný film o hrdinovi jak má být! škoda že dnes se takové filmy už netočí... sice velké bojové scény jsou přeskočeny, ale to nevadí... jde o přece o pattona a ne o bitvy(23.9.2010)

NFR 2003, Oscar 7 : Nejlepší film, Režie, Herec HR - George C. Scott, Výprava, Střih, Zvuk, Scénář + 3 nominace: Kamera, Hudba, Speciální vizuální efekty(9.3.2004)

To Avalon820: Ano George Patton někdy byl neuvěřitelně nesympatický, někdy až protivný. Velení s ním mělo velké problémy. On byl jedním z mála kdo věděl, že rudý mor bude problém a asi i jako jediný počítal s tím, že hned jak se spojenci vypořádají s Nácky, půjde se na Rusa... Jaká propaganda? Tenhle generál uměl, byl skvělý stratég, znalec techniky a uměl ji vhodně užívat. Hnal Němce od Itálie až k Plzni. Byl to originál - tak trochu neřízení střela, nosil skutečně kolťák pětačtyřicítku s perletí vykládanou pažbou a vše bral podle staré školy. Ale taky to byl borec, voják a důstojník se vším všudy kterej se nebál. A díky jemu a dalším tu dneska nehajlujeme (pokud bychom už všichni coby Slovani neprolétli komínem hned po Židech jak měl Himmler v plánu) !!! . Je velkou škodou, že se Amíci poslušně zastavili u nás tam, kde bylo určeno dohodou na Jaltě. Třeba jsme na tom teď mohli být úplně jinak. Místo bývalého pomínku v Praze na Kinského náměstí mohl na podstavci místo ruského tanku T34 stát Sherman jako v plzeňské ZOO :-). Ten by asi na růžovo nikdo neměl potřebu přetřít. Vždyť pár lehkých obrněných jednotek amerického průzkumu do Prahy proniklo už v době povstání dávno před příchodem jednotek generála Vlasova.... Ať se to někomu líbí či nikoliv, armádní generál George S. Patton je dnes historickou legendou stejně jako Napoleon. Dokonce byl po něm pojmenován americký tank M60. Tento dvojdílný film tohoto muže důstojně představuje širší veřejnosti. * * * * *(4.10.2012)

Ojedinely, vypravny film o jedne z nejvyraznejsich postav historie vojenstvi. Nelze jinak, nez 5*.(14.9.2003)

"Je jen jeden dobrý způsob, jak může voják umřít. Poslední kulkou v poslední bitvě poslední války." Skvělý Scott.(2.12.2015)