Holky z fildy

Dokumentární

Česko, 2009, 57 min

Zajímavý úhel pohledu na různorodé osudy někdejších spolužaček doplácí na roztříštěnost. Vyjadřování aktérek, které je sestříhané podle tématu, působí nesourodě.(12.11.2009)

...jde o odvahu ukazat svuj zivot a bez prikras se s nim vyporadat... Mily Boze, delam, co muzu...(20.6.2014)

Zajímavý pohled.(14.11.2009)

No ale jaký tvar dostaly ty naše životy, za tu dobu? (Otázka pro ty, pro které je to vzhledem k věku relevantní.) Jsme snad víc za vodou, spokojenější a užitečnější než tyhle vybrané dámy? Zkuste mluvit o výhrách a limitech a prázdných místech vašeho života a to ve chvíli, kdy zdaleka nemáte všechno uzavřené do všemoudrého odstupu vlídného nebo aspoň vtipného starce (stařeny). Myslím, že potenciálně může tenhle dokument provokovat víc, než se zdá, ale to jenom ve chvíli, kdy si člověk otázku po tom, co dříve chtěl, a co dneska žije, vztáhne na sebe.(7.3.2011)

• Vodnářka

Upřímně netuším, co mi tenhle film měl dát. Ano, jsou to zajímavé osudy, příběhy...ale že by to nějak souviselo s vývojem od revoluce, nebo mělo jakoukoliv jinou spojovací myšlenku, to mi vážně nepřišlo..(24.6.2010)