Království zvěrstev

Animal Kingdom

Kráľovstvo zverstiev

Krimi / Drama / Thriller

Austrálie, 2010, 113 min

Scénář: David Michôd .. Kapku velké sousto na debutanta, protože se často v tom pomalém vypravěčském tempu "ze života jedné zločinecké rodinky" dostavuje nuda a apatie. Zkrátka potřebuje vycválat, z pár rozstřelů krve a všemožného snímání pocitů postav se nedají dělat zázraky. Mne tím tedy neohromil. 50%.(23.10.2010)

Velmi zajímavý debut, plný zla a lhostejnosti, který by zasloužil o hvězdičku víc, kdyby neoděli medvěda do lidských šatů a nedali mu hlavní roli, toho chlapce bez výrazu (pardon, s výrazem starého vyhaslého medvěda) jsem nestrávila a jeho postavu bych zařadila mezi desítku nejhorších, které jsou k vidění. Ostatnímu obsazení se nedá nic vytknout, jakož i slídivé a zákeřné číhavosti, vyjadřující všudypřítomný strach, vše podmáznuto sugestivním hudebním doprovodem. NEJLEPŠÍ MOMENT: Plížení zásahovky za zády "J" v jednom záběru - wow!(26.3.2012)

• Xmilden

Mé hodnocení je trošku kruté, ale film se docela vleče, vygradovaných scén je pomálu, Guy Pearce nepředvádí nic oslnivého a hlavní hrdina je normální asociální trouba. Není vůbec žádný důvod abych se na film mrknul někdy znovu. Objektivně si myslím že film není špatný, ale pro mé potřeby by musel mít větší tah na bránu.(25.11.2011)

• - Spoiler: Joel Edgerton získal cenu AFI (australský ekvivalent Oscara) za mužský herecký výkon, ačkoli po 23 minutách filmu zemře. (Othello)

• - Film drží rekord v počtu nominací na ceny Australského filmového institutu. Celkem jich bylo osmnáct. (Othello)

• - Scénárista a režisér David Michôd napsal roli Janine Cody přímo pro Jacki Weaver. (Othello)