Království zvěrstev

Animal Kingdom

Kráľovstvo zverstiev

Krimi / Drama / Thriller

Austrálie, 2010, 113 min

Táhlý film, který to prohrál stylem, co sice byl chtěný, nicméně i akční scény jsou stylizovány do zpomalených případně velice vláčných záběrů, což já beru jako cílený efekt, ale jedním dechem dodávám, že to člověka prakticky nemůže ani při dobré vůli diváka neuspávat....(1.7.2011)

• st.ranger

Nudný film o rodině kriminálníků, která si akorát zaslouží postřílet. Také mi přišlo, že už jsem něco podobného viděl, ale mělo to alespoň svižné tempo. Z hlavního hrdiny jsem měl pocit jako by dokázal v průběhu dialogu usnout. Ani ne v minutě bych dokázal děj shrnout.(17.7.2011)

Pokus o velký kriminální příběh, potýkající se s nedostatkem zajímavé látky a občasným pocitem stání na místě. To nejsou bůh ví jak velké nedostatky, jen díky nim nejde o veledílo, či snad nějaký náběh na kriminální ságu ze světa Melbournského zločinu, ale "jen" o dobrou filmařinu. Pro mě téměř neznámé tváře propůjčily Království zěrstev punc autenticity, z davu vyčníval jen Guy Pearce, který však se svou rolí splynul jako vždy. Debutant David Michod tak dostál svým ambicím jen napůl, což mi v žádném případě nebránilo se do děje ponořit a nechat se "kochat" nepříjemnou atmosférou. Opakovanou projekci nezavrhuji, ale na podobný film musí být to správné rozpoložení.(15.1.2011)

• - Cena: MFF Sundance 2010: Velká cena poroty. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

• - Spoiler: Joel Edgerton získal cenu AFI (australský ekvivalent Oscara) za mužský herecký výkon, ačkoli po 23 minutách filmu zemře. (Othello)

• - Režisér David Michôd byl barvitou kriminální scénou města Melbourne fascinován po dlouhých 9 let, během kterých postupně scénář k filmu připravoval. Materiál pro film začal shromažďovat hned po svém přestěhování a zdrojem mu byly mimo jiné i místní noviny a černé kroniky. (darek kartac)