Království zvěrstev

Kráľovstvo zverstiev

Krimi / Drama / Thriller

Austrálie, 2010, 113 min

• verbal

Máte doma hada, co večer ne a ne usnout a po nocích předstírá, že vám uniká plyn? Pusťte mu tohle před spaním! První půlku možná tak tak vydrží, ale v té druhé vám garantuju, že bude s vyplazeným rozeklaným jazykem ležérně čnícím mezi jedovými zuby chrápat na celý obývák. Za tyto trampoty šestnáctiletého, nesympatického retarda, který má ve scénáři "tupě zírat, tvářit se jako debil a své dvě repliky pronést tak, aby se to nemuselo přetáčet" (prý minimalistické herectví) by se zajisté nestyděl ani milovaný uspávač hadů Terence Malick! Z obsahu je zřejmé, že holky z letní filmové školy opět nádherně upletly z hovna bič a nějaký úžasný teoretik, co ví víc, než sám autor, jim dokonale vsugeroval, co si mají myslet a mohou tak svorně táhnout za jeden provaz. Přirovnávat "hluboký psychologický rozbor" famílie muklů a smažek, u nichž se dá s úspěchem pochybovat, že nějakou psychiku vůbec mají, k antickému dramatu???!!! Tak copak to bude příště? Budeme hledat Šejxpíra v Herym Potratovi? Bože, jak já jsem slaboduchý!(25.10.2010)

• TeeAge

|| Scenár: David Michôd | Hudba: Antony Partos | Produkcia: Liz Watts | Distribúcia: Madman Entertainment | Štúdio: Screen Australia, Porchlight Films, Film Victoria, Screen NSW, Fulcrum Media Finance, Showtime Australia | Rozpočet: 5 miliónov $ | Tržby: 6,019,846 $ ||(4.4.2011)

• st.ranger

Nudný film o rodině kriminálníků, která si akorát zaslouží postřílet. Také mi přišlo, že už jsem něco podobného viděl, ale mělo to alespoň svižné tempo. Z hlavního hrdiny jsem měl pocit jako by dokázal v průběhu dialogu usnout. Ani ne v minutě bych dokázal děj shrnout.(17.7.2011)

• berusche

. . . tak takhle jsem se snažila a dopadlo to takhle: . . .! Nevím sice, jak se ten herec, co hrál toho bezduchého nafetlého nezletilého týpka jmenuje, ale vůbec mi to nevadí, ráda bych se mu ovšem pro příště vyhla. Taky netuším, kde nechali kostymérku, kdo dělal scénografii a už vůbec mě nenapadá nikdo, kdo by si ze štábu vážně myslel, že je to divácky zajímavé. Mafiánská roďka je tak mafiánská, že jsem ani nevyčíhala, cože je jejich živnost, dokonce jsem asi až tak po 45 minutách teprve pochopila, kdože je tam čí příbuzný. Babička byla na střelbu taky a jediný co za to stálo, bylo opravdu posledních 5 minut. To je ovšem žalostně málo skoro na dvě hodiny. Celkově, čekala jsem od námětu daleko, daleko více.(13.12.2010)

Gangsterka po klokansku. Nijak extra zábava, prkenní herci a především příšerná australská angličtina! Tedy, nechci říct, že všichni australané mluví jako reportéři CNN, v podstatě jsem si toho všiml až u Farscape, kde slečna Xena a slečna Šmoulinka mluví opravdu hrozně. Když se stala ta věc s tou přítelkyní (tomu se říká chytré vyhnutí se spoileru) chtěl jsem tam vrazit přes obrazovku a utrhnout všem kulky.(10.2.2011)