poster

Království zvěrstev

 • Austrálie

  Animal Kingdom

 • SK název

  Kráľovstvo zverstiev

Krimi / Drama / Thriller

Austrálie, 2010, 113 min

 • castor
  ***

  Rodina nadevše, klidně i přes mrtvoly. Pověst strhující australské kriminálky kombinované s rodinným dramatem se příliš nepotvrdila. Vizuál to má fajn, někteří herci jsou docela slušní. Scénář ale rozhodně nevtáhne. Navíc příliš nemusím tyhle životem se vláčející pasivní typy, protože hlavní postava, nesympatický, nemluvný a nic neřešící hošan, přesně takový je. Stejně bezpohlavní je tahle báchorka. Fandit nebudete ani policii, ani členům rodiny, ve které se to vyšinutými existencemi jen hemží. Navíc je to předvídatelné hadr, protože je jasné, že hlavní ňouma nakonec ukáže, že nějaké koule přeci jenom má. Těšil jsem se poměrně hodně, ale výsledkem je emocionálně prázdné a roztahané drama. Nic, po čem by měl milovník psychologických dramat s kriminálními prvky znovu sáhnout. PS: Nominace na Oscara pro Jacki Weaver je alespoň pro mě docela mimo mísu.(7.7.2014)

 • mat.ilda
  ***

  Velmi zajímavý debut, plný zla a lhostejnosti, který by zasloužil o hvězdičku víc, kdyby neoděli medvěda do lidských šatů a nedali mu hlavní roli, toho chlapce bez výrazu (pardon, s výrazem starého vyhaslého medvěda) jsem nestrávila a jeho postavu bych zařadila mezi desítku nejhorších, které jsou k vidění. Ostatnímu obsazení se nedá nic vytknout, jakož i slídivé a zákeřné číhavosti, vyjadřující všudypřítomný strach, vše podmáznuto sugestivním hudebním doprovodem. NEJLEPŠÍ MOMENT: Plížení zásahovky za zády "J" v jednom záběru - wow!(26.3.2012)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Herečka VR - Jacki Weaver(25.1.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Scénárista a režisér David Michôd napsal roli Janine Cody přímo pro Jacki Weaver. (Othello)

 • - Cena: MFF Sundance 2010: Velká cena poroty. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

 • - Spoiler: Joel Edgerton získal cenu AFI (australský ekvivalent Oscara) za mužský herecký výkon, ačkoli po 23 minutách filmu zemře. (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace