Blue Valentine

Derek Cianfrance

Andrij Parekh

Grizzly Bear
  • J*A*S*M

Ordinary people, ordinary life, boring film. Jeden nezajímavý a nesympatický pár řeší dvě hodiny své nanicovaté, vlastními blbými vlastnostmi způsobené problémy. Asi po dvaceti minutách mě naprosto přešla chuť film dál sledovat, neboť (a) mi postavy byly strašně protivné a (b) hned na začátku jsem vycítil (díky "chytrému" přeskakování v časových liniích), k čemu Blue Valentine směřuje. Takové filmy tu už byly, a to v mnohem zajímavější formě. Přesto jsem dokoukal až do konce a ve svém názoru se utvrdil. Rádoby uvědomělá indie nuda.(26.1.2011)

Stále častěji nám jsou stereotyp ve vztazích, ponorková nemoc, či počáteční stav pomíjivé zamilovanosti prezentovány jako cosi přirozeného, co se musí postupem času zákonitě přihodit každému. Neříkám, že ne. A v tom je jádro pudla, protože se vším se dá bojovat. Blue Valentine je pak pravdivým a smutným příběhem dvou lidí, kterým došly síly o něco dříve... [FFF 2011](28.8.2011)

Nevím, jestli jsem viděl intimnější film o vztahu, životě před a životě po. Ryan Gosling je boží, ale tady opět i s jeho sekundantkou Michelle Williams ukázali, že opravdu dobrá role se musí prožít. A na plátně to bylo opravdu hodně znát. Film o životě, o různých lidech mezi námi a o tom, jak jedna věta dokáže způsobit hotový uragán v jednom obyčejně neortodoxním vztahu.(16.7.2012)

Blue Valentine je film, který dává odpověď na to jak by vypadaly druhé díly známých romantických trháků, kdyby je někdo natočil dle skutečných událostí. Ryanovy postavy mě bylo hrozně líto, jenže tak to prostě někdy holt chodí. 75%(10.11.2014)

"Nejpřirozenější" je odpověď na otázku, jaký "nej" bych udělil blue valentine. Působí to hezky, smutně, lítostivě až si člověk uvědomí, že se přes plátno nepromítá jen film, ale čistej život.(15.9.2011)