Blue Valentine

USA, 2010, 112 min

Derek Cianfrance

Andrij Parekh

Grizzly Bear

Takový obyčejný příběh jednoho vztahu. Už se k němu asi víckrát nevrátím, ale na jedno podívání mě bavil a zajímal. Střídání dvou časových linií není nic inovátorského, ale tady funguje dobře, postupně dokresluje celou mozaiku manželství Deana a Cindy, což je mnohem sympatičtější než kdyby bylo divákovi všechno hned předloženo na stříbrném podnose.(13.2.2011)

Sliby mohou být stejně bezmyšlenkovité, stejně tak porušené. Filmy se nás snaží uklidňovat tím, že určitě existuje pravá láska. Blue Valentine ukazuje důsledky rychlého rozhodnutí, a že romantika nemusí být tak sladká, jak se na první pohled zdá. Znamená láska to, že nikdy nebudete muset říct: Je mi to líto? Nedostatek porozumění a odpuštění je součástí toho, co v manželství obvykle bývá a to přesvědčivě ztvárnili Ryan Gosling a Michelle Williams. Takhle upřímný film jsem dlouho neviděl a já už přestávám čekat na pravou lásku.(7.2.2011)

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Michelle Williams(25.1.2011)

• Radko

Bola láska, bola. Ale pominula. Žiadny vzťah nie je večný. Ani láska jednej slečny. Pár dobrých miest, chýbala jedna sympatická postava.(5.12.2014)

Tak ono to není jen u nás. Mám být rád? Asi jo. Jestliže byl Nouzový východ přesný, tohle je přímo kopie. Kde se mám hlásit o autorská práva?(29.5.2012)

• - Tetování na Deanově rameně je z knihy The Giving Tree spisovatele Shela Silversteina, která pojednává o odevzdání a oběti všeho ve prospěch druhého. (HellFire)

• - Vzhled a styl oblékání „staršího“ Deana je založen na režisérovi snímku, Dereku Cianfranceovi. (HellFire)

• - Michelle Williams i Ryan Gosling dostávali bez vědomí od režiséra různé instrukce, jak se chovat při hádce. Michelle Williams měla za úkol opustit místnost a jakýmkoliv způsobem se snažit z hádky uniknout. Ryan Gosling měl naproti tomu všemi prostředky přesvědčit svou filmovou ženu a získat její pozornost. (HellFire)