• Česko

Derek Cianfrance

Andrij Parekh

Grizzly Bear
  • hellstruck

Pokud věříte v lásku na celý život, tak se na Blue Valentine rozhodně nekoukejte, protože vás film zbaví veškerých iluzí o romantické lásce, která vydrží navěky. Aneb pohádka o tom, jak se z vtipného krasavce zanedbaný ochlasta stal a z nudné semetriky ještě větší semetrika.Celý příběh ve mě budí hrůzu z toho, že bych takhle mohla skončit a nutně potřebuju vidět nějaký přeslazený film:-) Ryana Goslinga považuju za jednoho z nejnadějnějších herců poslední doby, ale tahle role mu prostě nesedla.Není to ani tak v něm, jako spíš v tom, že jsem ho doteď viděla jen ve stylovém ohozu, elegantně upraveného, celkově hrát lepší a sympatičtější postavy.Michelle je strašné prkno jako vždycky,nahou scénu s ní si mohli odpustit (brrr).Celkově jedna velká nuda, ztráta iluzí a času. Kdyby to bylo podáno nějak zábavněji,ani by mi to nevadilo (např.Nouzový východ se na toto téma vyvedl),ale tohle byla jedna velká táhlá nuda a dlouhé záběry na Michellin velký frňák..(6.3.2012)

Trochu roztahaný, ale příjemně civilní film. Lepší je asi ta zamilovaná část, protože když už se jim vztah kurví, tak se Gosling chová fakt docela debilně a hystericky, což nemám rád.(1.5.2013)

Takový obyčejný příběh jednoho vztahu. Už se k němu asi víckrát nevrátím, ale na jedno podívání mě bavil a zajímal. Střídání dvou časových linií není nic inovátorského, ale tady funguje dobře, postupně dokresluje celou mozaiku manželství Deana a Cindy, což je mnohem sympatičtější než kdyby bylo divákovi všechno hned předloženo na stříbrném podnose.(13.2.2011)

Občas trefné, až bych z toho uronil slzu, jindy až překvapivě nevyzrálé. Hlavně postava Michele Williams je chvílemi typická (mnou nenáviděná) dívka bez odpovědí, za to bych ji zatleskal, ale domů bych ji nechtěl. Co víc? Nádherné závěrečné titulky, občasný pocit, že takhle může dopadnout každý a snad poučení pro mnohé, kam až můžou malá "rozhodnutí" dojít? Snad jen kolik chlapů má odvahu na život, který zde prožije Ryan Gosling? Hrubost psychologie postav a občasné pochyby nad tím, zda se rozhodují z lásky či pouhé naivity/nemyšlení, mě výsledek sráží asi nejvíce.(31.12.2011)

• Radko

Bola láska, bola. Ale pominula. Žiadny vzťah nie je večný. Ani láska jednej slečny. Pár dobrých miest, chýbala jedna sympatická postava.(5.12.2014)

• - Tetování na Deanově rameně je z knihy The Giving Tree spisovatele Shela Silversteina, která pojednává o odevzdání a oběti všeho ve prospěch druhého. (HellFire)

• - Stejnojmenné album Toma Waitse bylo námětem k názvu filmu. (HellFire)

• - Osudy Deana jsou z větší části autobiografické, režisér si je prožil na vlastní kůži. Své fyzické podobě, svým názorům i oblékání ostatně herce Ryana Goslinga přizpůsobil. (Krissty)