Pat a Mat (TV seriál)

Československo, 1976, 78x8 min

Lubomír Beneš

Ivan Vít

Petr Skoumal

Jak řekl můj kamarád: "Proč bych se měl dívat na dve piče, který stejně nic neuměj a navíc i to stejně vždycky poserou!" Ale já ty dvě piče mám rád, jako všechny piče...(8.1.2012)

Vynikající nápad stvořit něco tak kouzelného jako je legendární Pat a Mat. Dva sousedé, kteří si pomáhají, když něco jednomu nejde, nebo se dostal do svízelné situace, stačí zabušit smetákem o strop nebo o podlahu a druhý příjde na pomoc . :-) Vždycky se mi líbily jejich skvělé nápady a zlepšováčky a skoro pokaždé mě mrzelo, že se jim nakonec výsledek moc nepovedl.(12.4.2013)

Jde vidět že sranda může být i beze slov. Sice je to animovaná komedie, ale nejen pro děti ale i pro dospělé, kteří také určitě ohodnotí tento seriál velice dobře. Krásný seriál plný srandy a tahle dvojka Pat a Mat jsou vážně dobří kutilové, od kterých se učit není až tak dobrá věc.(19.12.2010)

Vynikající oddechová rodinná komedie.... 90%(22.12.2009)

Tihle dva pajduláci vstoupili do legend. A právem - nemají chybu.(6.2.2012)

• - Seriál pôvodne vznikol pre dospelých a až neskôr natočili časti pre deti. (Raccoon.city)

• - Na začiatku seriálu v roku 1976 boli obe postavy bez čapice a s hudbou podobnou dychovke. Neskôr získali svoje typické čiapky a aj inú farbu rolákov, keďže pôvodná červeno-žltá kombinácia vraj zosmiešňovala sovietsku vlajku. (kacer4)

• - V době totality, když už byl seriál hotový a jeden z kutilů dostal červenou mikinu, tak bylo rozhodnuto na vyšších místech, že mu musí být změněna na hnědou. (Tryskomyš)