Pat a Mat (TV seriál)

Československo, 1976, 78x8 min

Lubomír Beneš

Ivan Vít

Petr Skoumal

To se musí vidět! A taky vyzkoušet...           Vždy, když si po svých kutilských pokusech myslím, že už jsem opravdu vyzkoušel všechny myslitelné způsoby, jak si pořádně zdevastovat domácnost a utrpět všeliká zranění (o ztrátě otcovské autority ani nemluvě), tihle dva šikulové mě dokážou inspirovat a otevřít mi další a další obzory. A já se radostně chopím třeba kladiva a šroubováku a rukou v chňapce od vařiče pevně sevřu kokosový ořech... A rodinní příslušníci, zbaběle ukrytí za barikádou z nábytku, čekají, odkud a co na ně přiletí... Konkrétně tohle ovšem není ze seriálu, to je ze života ;-)(2.6.2013)

Vynikající oddechová rodinná komedie.... 90%(22.12.2009)

Pri hodnotení tohto konkrétneho titulu som akosi v rozpakoch. Nie preto, že by som mal problém vyjadriť sa ku kvalite tohto animovaného seriálu alebo ku tomu ako som sa pri ňom bavil. V tom mám celkom jasno. Príbehy dvoch nešikovných majstrov Pata a Mata ma dokázali väčšinou vždy dobre pobaviť. Ako decko som sa na nich vyslovene tešil, keď to bežalo ako večerníček a aj teraz v dospelosti si rád občas pozrem niektorú epizódu, keď na ňu náhodou natrafím. No nejde mi do hlavy prečo sa tu (na csfd) dajú hodnotiť a komentovať niektoré časti tejto serié ako samostatné snímky a popri tom sa tu môžem ešte ku tomu vyjadriť aj ako ku celku. V tom mám trocha chaos. ***(6.10.2012)

Tak trochu legendární seriál, který v sobě nese i něco co je vlastní našemu (československému) národu. Ve své době měl parodovat rusko a čínu, ikdyž dodnes to asi zcela nechápu. Ale jsou to přeci Pat a Mat a stali se pro mnohé nesmrtelnými. Nostalgie občas s lidmi zamává.(15.5.2010)

Těmhle dvěma pakům jsem nikdy nepřišel na chuť.(13.11.2010)

• - Svá jména Pat a Mat dostali kutilové až v roce 1989. Původně tak byli pojmenování kvůli zahraniční distribuci, jejich jména se však posléze ujali i u nás. (Terva)

• - V duchu normalizace 70. let se stali postavičky předmětem kádrování. Červená barva trička ironizovala SSSR a žlutá Čínskou lidovou republiku. (Terva)

• - Slovenská televízia prenechala večerníček A je to! českým štúdiám. Tento seriál vznikal najskôr v Bratislave a po natočení 12-tich dielov sa presunul do štúdia v Zlíne. STV sa ľahko vzdala autorských práv a seriál sa premenoval na Pat a Mat. (Raccoon.city)