Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

Janko a Marienka: Lovci čarodejníc

Hansel & Gretel: Witch Hunters

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Horor

USA / Německo, 2013, 87 min (Director's cut: 98 min)

• Morien

U takových filmů je vždycky škoda, že se tvůrci rozhodnou znesvěcovat hroby, ale místo aby je pořádně potřeli psychedelickými barvami, poházeli konfetami a udělali kolem bludiště s falešnými perspektivami, jenom si tam stoupnou s takovou tou trumpetkou, co se používá na oslavách narozenin, a jednou do ní fouknou a ono to jednou zahučí. A teď dost metafor. Zajímalo by mě, jestli Wirkola lepší scénář opravdu nenapsal, a nebo ho hollywooďané donutili to zjemnit (otupit). Je pravda, že celou tou koncepcí se člověk tak nějak baví, ale při hlubším pohledu je to vlastně divně poskládané. Černého (ani jiného) humoru tam není tolik, jak bych od autora Mrtvého sněhu čekala, a některým skladebným rozhodnutím se dost divím - prostřihávat scénu, kdy šerif s pohůnky docela surově mučí Mařenku, se záběry na Jeníčka roztomile se plácajícího v tůni s nahatou ženskou, mi až zavání nějakou patologií. A celkově abych unesla ten dost velký kotel násilí, potřebovala bych zkrátka na druhou stranu hooodně přidat i temný humor, protože jinak je to samoúčelný sadismus. Když si můžou dovolit nechat krvavé kusy čarodějnic lítat po celém lese, tak by si mohli snad dovolit i trochu divočejší a odvážnější vtipkování, ne. Něco v duchu navrhovaného v jeho komentáři uživatelem verbalem: "Jen je trochu škoda, že Jeníček s Mařenkou tu první ježibabu, co způsobila jejich doživotní trauma, nesežrali."(2.10.2014)

• kinej

Hodně zbytečně promrhaných 90 minut mého drahocenného času. Tento dekadentní trend převypravování pohádek nějak nechápu. Asi už stárnu.(21.10.2013)

Velice slibný počátek se zvráceným přístupem k pohádce a několika cool šílenými nápady rychle vyšumí. Scenárista vyložil karty příliš brzo (resp. měl jich málo), již v polovině filmu nemá takřka nic, čím by vybočil z konceptu triviálních, ba snad i primitivních akčních béček. Závěr pak k absenci pestrosti přidává ještě závažné logické díry... Nicméně sledování sexy latexové Mařenky a hlav čarodějnic vybuchujících s pravidelností tiku švýcarských hodinek zůstává i tak zábavné. Tempo filmu zabraňuje vzniku nudy. Jeníček a Mařenka v sobě snoubí jistou dávku originality a klasické výplachové akční zábavy. Není to kulervoucí nářez, ale stále se jedná o uspokojivý zážitek. 6/10(10.6.2013)

• Xmilden

Akce zpočátku nezáživná, podobně jako v hloupém Abraham Lincoln: Vampire Hunter. Má to o něco lepší herce, ale výsledkem je suveréně nejslabši Wirkola. Film je klasická utahaná akční hollywoodská píč...na, při jejímž vzniku někoho opět napadlo udělat ze světoznámé pohádky akční film. Takže co bychom taky chtěli, že? "Za žádných okolností nejez ten zasranej perník." 40%(6.6.2013)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $55,703,475Tržby Celosvetovo $225,703,475Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,425,563 //počet predaných kusov 556,133Tržby za predaj DVD v USA $12,468,196 //počet predaných kusov 751,359║ najprv ma odradila samotná ukážka k filmu, prišlo mi to strašne béčkovo laxné ale nakoniec, keď som sa k tomu dostal to bolo až nečakane konzumné príjemné popcorňové krvavé béčko, z dobrou uletenou akciou, sympatickou ústrednou dvojicou Jeremy Renner a Gemma Arterton(maškrtne obratná Marienka)), fajn masky, triky, Van Helsing dostal viac než silných protivníkov /80%/(6.6.2013)