Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Hänsel und Gretel: Hexenjäger

Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

Janko a Marienka: Lovci čarodejníc

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Horor

USA / Německo, 2013, 87 min (Director's cut: 98 min)

Na tohle jsem se hrozně těšil, bohužel mě to trochu zklamalo ... A to tak nějak celkově. Herecky je to teda v pohodě, prostředí taky fajn, ale ... choreografie soubojů je pro mne fakt špatná. Na to, že je to dost akční, tady nejsou v soubojích žádné zajímavé vychytávky a to v dnešní době,kdy u těchto scén při natáčení fungují většinou již nějací ti martial arts choreografové, fakt zamrzí. Prostě se to tady řeže jak v nějakých 60. letech ... Gorescény jsou až neuvěřitelně viditelně umělé díky počítačové úpravě a řekl bych, že počítače ani nebyly moc výkonné ..ehm, umělá krev, umělé digitální části těl atd. Opět mínus. No a pak jsou tady scény, u kterých jsem se fakt zasmál, aniž to byl záměr tvůrců. Prostě pitomosti, který mi evokovaly, že se vlastně koukám na zfilmovanou pohádku pro děti. Jenže pro děti to rozhodně nemá být, protože je to docela "gore-brutální" ... Takže je to takové ani to, ani tamto, a celé mi to přišlo rozpačité. Závěrečná řežba v chatě byla ale nejlepší a jako by mi z duše vykopala tradiční kultovní "chatovej horor" Evil Dead (1981), to bylo fajn ... ;-)(17.2.2013)

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,375 // Otvárací Víkend USA: $19,690,956 //(6.5.2013)

Tento film je o trosku kratsi, krvavejsi a strasidelnejsi, nez VAN HELSING (2004) s Hugh Jackmanom a s Kate Beckinsale a ak mate radi podobne filmy, ako trebars ABRAHAM LINCOLN: LOVEC UPIROV (2012) od Timura Bekmambetova, tak by ste mali byt spokojni aj s tymto filmom. Ja som od tohto filmu nic moc neocakaval a 3D v kine splnilo svoj ucel, takze moja spokojnost bola na mieste. __________ Jeremy Renner - (Hansel - Jeníček) +++ Gemma Arterton - (Gretel - Mařenka) +++ Famke Janssen - (Muriel) +++ Pihla Viitala - (Mina) +++ Derek Mears - (Edward) +++ Robin Atkin Downes - (Edward, hlas) +++ Peter Stormare - (Šerif Berringer) +++ Thomas Mann - (Ben) +++ Hudba: Atli Örvarsson +++ Produkcia: Will Ferrell, Adam McKay +++ (Videl v nemeckom 3D kine 25.03.13) +++(26.3.2013)

Džej a Em mají své scénáristicky slabší chvilky, nad tím ale mávnete hned po první dvacetiminutovce koštětem. Když si totiž Jeremy Renner dělá z čarodějnic boxovací pytle a Gemma Artenton k tomu pálí z kuše na všechny strany, hlásí se o slovo poctivá fantasy rubanice, jaká v kinech dlouho nebyla. A nejspíš zase ani nebude. Kdy naposled fungovaly v podobně laděném snímku trefné gagy? Wirkola má pod čepicí.(15.2.2013)

Když blbeček z Persie vypůjčí Legolasovi z Avengers svou starou a nepustí se ti dva do šukačky na všechny Disneyovské polohy, tak máte pocit, že je něco špatně. Sourozenecký sex nemusí být tak špatný, pokud nevystříkne a nevyplodí malé čarodějnice.... Tady bohužel ukáže kozy jen blondýna, která tam má spíš nic než víc. Potom je tady nějaká ta umělá brutalita, která je splácána někde na pentiju 3 a tím to asi tak končí. Kdyby mi bylo 14 jistě bych ucmrndával blahem do fotrových slipů a masturboval nad úžasem celé té pohádkové variace. Takhle je to jeden průměrný výplach po kterém jdu rozhořčeně napsat tomu frajerovi s lukem a šípem, ať jde raději brát zase barevné pilulky a měnit se na überčlověka!(17.2.2013)