poster

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

 • USA

  Hansel & Gretel: Witch Hunters

 • Německo

  Hänsel und Gretel: Hexenjäger

 • Slovensko

  Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

 • Slovensko

  Janko a Marienka: Lovci čarodejníc

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Horor

USA / Německo, 2013, 87 min (Director's cut: 98 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Velice slibný počátek se zvráceným přístupem k pohádce a několika cool šílenými nápady rychle vyšumí. Scenárista vyložil karty příliš brzo (resp. měl jich málo), již v polovině filmu nemá takřka nic, čím by vybočil z konceptu triviálních, ba snad i primitivních akčních béček. Závěr pak k absenci pestrosti přidává ještě závažné logické díry... Nicméně sledování sexy latexové Mařenky a hlav čarodějnic vybuchujících s pravidelností tiku švýcarských hodinek zůstává i tak zábavné. Tempo filmu zabraňuje vzniku nudy. Jeníček a Mařenka v sobě snoubí jistou dávku originality a klasické výplachové akční zábavy. Není to kulervoucí nářez, ale stále se jedná o uspokojivý zážitek. 6/10(10.6.2013)

 • kulyk
  ****

  Pohádka, mystický blábol, mající své kořeny někde v dobách animistických představ o světě, neměla nikdy bavit! Jejím cílem bylo dramatickou, údernou formou povysvětlovat našim chlupatějším předkům, co že se to vlastně kolem děje.... a ponechat v jejich dutolebečních prostorech nějaké to ponaučení. Až s prvními náznaky modermismu započal lidský jedinec se zpupností, pročež tento žánr odsoudil dětem na hraní. Ehm. Tak jsem si trošku zašádvelil, podrbal si tenké střevo svým povýšeneckým ukazováčkem, a nyní k filmu: návrat rozprávky do náručí dospělců nedopadl špatně. Zbytečně jsem Jé + eM uvrhl na několik měsíců do karantény. Hravé to je, chvilkami mile překvapivé, kontrast mezi infantilními jmény hlavních hrdinů a jejich konáním potěší, nějaká vycmrndlá bloncka ukáže hlaďoučkou prdku, Mařena může být sebedivnější, ale rtíky má skutečně kuřácké. Prostě fajn zábavička. Snad se to zvrhne v další run na naše drobné a řada rejžáků natočí obdobně svěží dílka. Napadá mě kupříkladu Píchavá Růženka, Princezna se žlutou hvězdou na prsou, O třech prcátkách, Děfka na kotěti, Mary Poppers, Obuškem do pytle etc.(27.6.2013)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Nechtě děti DOMA! Tahle klasická pohádka je zábavná směs Hororu a Humoru a je to krvavé až je to vulgární! Obsahovalo to více gore, než by Mel Gibson stihl praštit pěstí! Tohle není intelektuální,stimulující film, takže není potřeba se zabývat zbytečnými Detaily a příběhem, tohle je Legračně zábavný Pop-Corn flick s Over Topovou Akcí,nereálnými zbraňěmi, zábavnými Hláškami a Úžasným Make Upem čarodějnic! Všichni co očekávají skvěle napsaný scénář, kompletní příběh a nadprůměrné herecké výkony Ruce Pryč!!(9.3.2013)

 • Mertax
  ****

  Díry ve scénáři, že by jimi propadli všichni herci, vršící se náhody, nelogičnosti, neprokreslené charaktery, divný mix středověku a moderních technologií a celková nekonzistence, ale vem to čert. Nebo spíš čarodějnice. Film má vynikající úvodní titulky, které tvoří papírové postavičky a výseky z dobových novin, zábavnou akci, využité 3D, kvalitní děsivé masky čarodějnic a hlavně "troll Edward":), občas však docela nevěrohodné (zejména krev). Arteton má konečně nějaké charisma, ale Renner působí poněkud zplihle a nevýrazný Thomas Mann (oslavenec z Project X) je nějak podezřele v kurzu, protože hraje i v dalším únorovém filmu - Nádherné bytosti. Gore je v rámci žánru nečekaně drsný, ale nikoliv samoúčelný. Horší je to však s vulgarismy, které působí rušivě a některé hlášky vynuceně (You gotta be fuckin' kidding me). *Spoilery* Za největší scenáristicky nesmysl považuji to, že sourozenci nepoznali, že se vrací do svého rodného města. Ano, žili za ním, ale to se tam nikdy nevypravili, neslyšeli jeho jméno nebo snad utrpěli amnézii? Nemluvě o klíčových motivacích čarodějnic, které se po zamyšlení jeví jako zcela scestné. Mají za to, že pokud jim neublíží oheň, budou neporazitelné. Jenže lovci čarodějnic dokazují, že babizny lze rozstřílet rotačákem, vytrhnout jim srdce, prostřelit mozek hořícím šípem, useknout hlavu lopatou nebo nasekat vnitřnosti na masovou směs, když prolétnou nastraženými železnými lanky. P.S. Otravná byla také zrzka, která byla vždy ve správnou chvíli na správném místě. 70 %. [Kino, 3D s titulky](15.2.2013)

 • Malarkey
  ***

  Brutální, bláznivá, efektivní, zábavná jednohubka. Na druhou stranu je to takový ten jednoduchý film, co je naprosto o ničem. Příběh má nulovou vypovídající hodnotu a celé je to vytvořeno z jednoho naprosto prostého důvodu - aby diváka zabavil. To se mu daří. Ještě aby ne, když v hlavní roli má Jeremyho Rennera, v roli Jeníčka, co si píchá Inzulín, protože ho v mládí čarodějnice vycpala sladkostmi a on teď je rád, že vůbec žije a na druhé straně Gemmu Arterton, která je od dob Prince z Persie zase neuvěřitelně sexy, za což samozřejmě může i latex, ale také i její kůl hlášky a celková přinasranost a vostrost jak Mařenky, tak Jeníčka. Každopádně zábava na 87 minut naprosto optimální.(6.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace