Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Janko a Marienka: Lovci čarodejníc

Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Horor

USA / Německo, 2013, 87 min (Director's cut: 98 min)

Brutální, bláznivá, efektivní, zábavná jednohubka. Na druhou stranu je to takový ten jednoduchý film, co je naprosto o ničem. Příběh má nulovou vypovídající hodnotu a celé je to vytvořeno z jednoho naprosto prostého důvodu - aby diváka zabavil. To se mu daří. Ještě aby ne, když v hlavní roli má Jeremyho Rennera, v roli Jeníčka, co si píchá Inzulín, protože ho v mládí čarodějnice vycpala sladkostmi a on teď je rád, že vůbec žije a na druhé straně Gemmu Arterton, která je od dob Prince z Persie zase neuvěřitelně sexy, za což samozřejmě může i latex, ale také i její kůl hlášky a celková přinasranost a vostrost jak Mařenky, tak Jeníčka. Každopádně zábava na 87 minut naprosto optimální.(6.6.2013)

Brutální, nekorektní a zábavná řezničina. Potud dobrý. Bohužel, řezničina to byla i ve střižně a na filmu je to občas až příliš vidět. Díky tomu nepůsobí kompaktně a i na poměry hrdého béčka je až příliš roztříštěné. Potěší drobnosti, trol a krev, ale občas skutečně brutální střihové zásahy a obecně občas neohrabané řemeslo mi nedovol jít nad tři...(23.2.2013)

Pohádka, mystický blábol, mající své kořeny někde v dobách animistických představ o světě, neměla nikdy bavit! Jejím cílem bylo dramatickou, údernou formou povysvětlovat našim chlupatějším předkům, co že se to vlastně kolem děje.... a ponechat v jejich dutolebečních prostorech nějaké to ponaučení. Až s prvními náznaky modermismu započal lidský jedinec se zpupností, pročež tento žánr odsoudil dětem na hraní. Ehm. Tak jsem si trošku zašádvelil, podrbal si tenké střevo svým povýšeneckým ukazováčkem, a nyní k filmu: návrat rozprávky do náručí dospělců nedopadl špatně. Zbytečně jsem Jé + eM uvrhl na několik měsíců do karantény. Hravé to je, chvilkami mile překvapivé, kontrast mezi infantilními jmény hlavních hrdinů a jejich konáním potěší, nějaká vycmrndlá bloncka ukáže hlaďoučkou prdku, Mařena může být sebedivnější, ale rtíky má skutečně kuřácké. Prostě fajn zábavička. Snad se to zvrhne v další run na naše drobné a řada rejžáků natočí obdobně svěží dílka. Napadá mě kupříkladu Píchavá Růženka, Princezna se žlutou hvězdou na prsou, O třech prcátkách, Děfka na kotěti, Mary Poppers, Obuškem do pytle etc.(27.6.2013)

Spíš než Jeníčka a Mařenku mi to připomínalo vymítače ďábla… Doporučuji pouštět dětem před spaním, pokud máte chorobnou touhu vyměňovat jim plenky i v pubertě. Jinak obyčejný akční film, který se snažil mít vtipné hlášky, ale moc mu to nevyšlo. Je to sice divná matlanina všeho možného, ale koukat se na to dá.(3.1.2014)

• gudaulin

Že je Tommy Wirkola režijní zoufalec, jsem věděl už dřív a že je ten film blbý jako putštok, jsem pochopil už z traileru, takže nejde o žádné překvapení. Film se naštěstí nebere vážně, pod tou nadsázkou se dá ale schovat prakticky cokoliv. Že je to pitomé, filmu odpouštím, že je to místy nevkusné, to už pominout nemůžu. Jednu hvězdičku mají u mě Jeníček a Mařenka za obsazení a za animované titulky. Je to o tomtéž jako Kletba bratří Grimmů, ale ta představuje naprosto odlišný level filmařiny. Je docela ostudné, že má výrazně slabší hodnocení než tahle popkulturní slátaninka. Holt je to daň za věkový průměr uživatelů serveru. Celkový dojem: 15 %.(8.2.2015)

• - Režisér Tommy Wirkola ve filmu ztvárnil roli jednoho ze zástupců šerifa Berringera (Peter Stormare). (MeanWhile)

• - Famke Janssen v rozhovoru v Cannes řekla, že hlavní roli čarodějnice Muriel přijala, protože musela splácet své hypotéky. (JoranProvenzano)

• - Ve scéně, kdy přichází Velká Zlá čarodějnice (Famke Janssen) do domu šerifa, stojí po boku Mařenky (Gemma Arterton) muž, který vystřelí z dvouhlavňové brokovnice dvakrát. Po chvíli, kdy se muž sbírá ze země, vystřelí znovu, aniž by přebíjel. (Lucasion)