poster

Moc bezmocných

  • USA

    Power of the Powerless, The

Dokumentární

USA, 2009, 58 min

Hrají:

Jeremy Irons

Komentáře uživatelů k filmu (5)

  • T2
    **

    Pre bývalých Čechoslovákov otrepaný tematicky ničím novým hovoriaci dokument o tom ako sa u nás žilo za socializmu. Jedinou výhodou pri kino projekcii bolo, že sa na ňom zúčastnil herec Jeremy Irons, ktorý nahovoril k dokumentu komentár. /videl v kine: 40%/ (videl na festivale Art Film Fest 2009)(2.1.2010)

  • igi B.
    *

    Ano, všemu co není hrané se dnes říká "dokument". A když jsou tam ty hrané vložky, tak je to asi jako "hraný dokument", že... :-[ . . . A když se těm věcem, které má tenhle film jako že DOKUMENTOVAT musíte lehce ušklebovat, protože o nich víte trošku víc, než ten, co se je snaží >dokumentovat< , nazývati to budeme jak? Hraně-dokumentární hra na dokument? . . . Nesmál jsem se. Možná by bylo lepší, kdyby si rejža raději natočil něco o těch porevolučních >hlučných američanech v Praze< , jejich hospodách a jejich kšeftech, potažmo pak jejich štětkách a poskocích z řad pražské intošiny... Stafáž by mu tam pak mohly dělat třeba i některé persony z téhle taškařice... . . . Jedna hvězdička tedy jen za některá(!) ta >fakta< , jinak fakt je mi trapně, že tuhle slátaninu musel (?) zplodit nějaký "Američan" . . . Více už se mi to ani nechce komentovat... - - - P.S. Ku bezmocnému zhlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10253540388-moc-bezmocnych/20938254589/ - - - - - (Poprvé viděno 15.11.2009 na >směšném prostoru< , komentář zde jako druhý, 17.11.2009)(17.11.2009)

  • MrCreosote
    ****

    Nebýt těch zbytečných a občas i trapných hraných vložek, nebylo by co vytknout. Dokument solidně shrnuje události v Československu od Pražského jara až po Sametovou revoluci. Žádný patos, žádná podbízivost. A tak to má být.(13.11.2009)

  • SjamK
    ****

    Naprosto souhlasím s komentářem Umělce, tento dokument je o Češích, ale není primárně natočený PRO Čechy. Proto se nám může zdát zjednodušující. Ale prosím, nejen pro cizince, ale i mnohé z nás může být hodně fakt z naší nedávné historie přesto nových, hlavně pro mlaší generaci. Takže nesnižujme význam takovýchto počinů!(30.5.2010)

  • Umělec
    ***

    Nutno vidět očima zahraničního diváka. Proto dokument působí tak zjednodušeně, polopaticky, černobíle a zkratkovitě... Zajímavé je snad jen to, jak působí nám tak známe skutečnosti vyprávěné bezmála jako legenda. Člověk si může udělat obrázek o událostech v jiných zemích, které jsou podobně servírované naopak nám ... 50%(1.2.2010)