Hitlerovi bodyguardi (TV seriál)

Hitler's Bodyguard

Dokumentární / Historický

USA, 2008, 13x47 min

Pozadí pokusů o odstranění Hitlera na pozadí historických událostí je poměrně zdařile vykresleno, ale moc nových informací nepřináší. Neustálé vytváření čím dál podobnějších dokumentů o člověku, o jehož existenci by měla zůstat pouze výstražná vzpomínka v podvědomí, mne už celkem přestává bavit.(20.12.2009)

Znovu pro nás, neobeznámené s tím jak to tehdy bylo učitečný a naučný dokumentární seriál, odhalující dění kolem Adolfa Hitlera a co se tehdy odehrávalo kolem jeho osoby i jak šli dějiny největší války v historii lidstva.(11.6.2010)

velmi dobrý dokument o zákulisních praktikách SS, SA a dalších zločineckých organizací, které byly okolo adolfa hitlera. jedinou vadou je, že se některé záběry a komentáře v dílech opakují, takže jsem několikrát i váhal, jestli se náhodou nedívám podruhé na ten samý díl. Je to velmi dobrý pohled na ne tak známou stránku bezpečnosti v okolí AH a proto zaujímá tak výsadní postavení v hodnocení na žebříčku.(1.2.2011)

Rád sleduji dokumenty z druhé světové války a tohle je výborně zpracované . Hodnotím to skvěle jako "HITLEROVI MUŽE" z 1996. I když se jedná o seriál o 12 let mladší, objevují se jiné záznamy a rozebírají se i jiné úhly pohledu. Dá se to skvěle použít jako učební pomůcka studentům historie.(25.11.2010)

Velmi pěkný naučný dokument, který zase více ukázal pravdu o Adolfu Hitlerovi a jeho bodyguardech, kteří s polu s Adolfem Hitlerem se mlátili a získávali více a více lidí.V čele nejprve s Bruno Geschem a posléze dalšími lidmi.V tomto dokumentu mě nejvíce zaujalo jak říkali, že na Adolfa Hitlera bylo v té době spácháno kolem 40 atentátů a všechny Adolf Hitler ustál.Ustál také dvě kulky, které schytal při pouličních rvačkách.Byl to zkrátka ocelový muž, který se vyhrabal s úplných hoven takhle vysoko do čela SS a stal se jedním s nezapomenutelných mužů Německa a druhé světové války.(22.11.2009)