"Hračky bejvaj plačky.. Jak řekl klasik.." ;)(18.7.2016)

• Morien

Nemastný, neslaný film, který mě nezaujal ani jako (ne)napínavá detektivka, ani jako hřiště, kde bratři Dlouzí nahánějí na svou stranu porotu v nekonečném souboji o to, který z nich má podmanivější hlas. Obrazové vychytávky by se hodily do povrchněji a "akčněji" vyprávěného příběhu. Vzhledem k tomu, že Domina se snažila vyprávět spíš komorně s důrazem na vnitřek postav, tak se mi tam to rozstříhání nehodilo. Druhou věcí je zase to, že ačkoliv, jak jsem řekla, se film do proudu povrchních vyplachovaček neřadí, tak na mě nakonec působila právě tím dojmem - postavy mi sympatické nebyly, zápletka nic moc, herecké výkony přinejlepším "televizní". S tak charismatickou dvojkou představitelů bych čekala mnohem, mnohem víc.(28.6.2010)

Bratrům Dlouhým to náramně sedlo a musím říct, že mě Domina hodně bavila především díky napínavému vyšetřování, zamotané vraždě a několika podezřelým. Otevřené konce rád nemám, ale v tomto případě mi vůbec nevadil.(28.7.2016)

• BoredSeal

Příliš dlouhá nemastná neslaná detektivka s nezajímavým příběhem. Opravdu nechápu, proč si zajímavý režisér Jiří Svoboda vybral tak mdlý scénář se všemi možnými trapnými dějovými i technickými klišé ze zahraničních krimi seriálů, nemluvě o naprosto neopodstatněném předělu obrazovky. Motivaci žádné z postav jsem nechápal, lidi prostě vedou nezajímavý dialog a pak najednou zvrat a postava se vzteká/je zaujatá/vraždí/pere se/mlátí manželku/chystá se k sebevraždě/bojuje o bar - i prskavka vydává víc žáru než tenhle scénář. Herci neurazí (i když Topfer nějak svojí roli moc neprožívá) ani nepotěší - což je v případě jedné z posledních TV rolí Vladimíra Dlouhého škoda, zasloužil by si lepší roli nebo film v médiu, které bylo jeho kariéře dosti přející.(7.7.2010)

O tomto filmu jsem se nejdřív dozvěděl jen proto, že tam hraje má oblíbenkyně Markéta Hrubešová, kterou mám ve filmech (ať už oblečenou či neoblečenou ;-)) moc rád. A poté jsem zahlédl, že na počest Vladimíra Dlouhého běží v televizi, tak jsem usedl a čekal jsem, jaká že bude ta jeho (bohužel) poslední role. Myslím, že se rozloučil důstojně. Domina je totiž po hodně dlouhé době českým TV filmem, kterému bez problému dám plný počet. A ne, není to kvůli památce na jinak skvělého herce a geniálního dabéra. Je to hlavně kvůli těm hrátkám s kamerou (divák mnohdy sleduje více scén najednou). Tohle mě neskutečně bavilo a nejednou mě napadlo, že kdyby podobným stylem byla točena Kriminálka Anděl, hned bych se stal pravidelným divákem. SPOILER!!! Ale nejvíc mě dostalo, jak poté kriminalisté přemítají, že teoreticky ten vrah mohl být ještě někdo jiný, než ten, koho usvědčili. KONEC SPOILERU! Opravdu se mi tento snímek líbil a doufám, že Jiří Svoboda natočí ještě pár dalších skvělých (nemusí být nutně TV, kino by mu slušelo) filmů. P. S. A Markéta samozřejmě nezklamala, i když zůstala oblečená… :-)(27.6.2010)

• - Filmovalo se v Brně a ve Znojmě. (M.B)

• - Film měl být pilotem k původně zamýšlenému seriálu. Vše překazila smrt Vladimíra Dlouhého. (Fenk)