• Snorlax

Dobře mi tak, nechala jsem se nalákat na zvučná jména tvůrců, kteří spáchali zcela nezvučný a velmi zapomenutelný film. Ubohé kopírování amerických kriminálek z kdekterého města dopadlo takřka katastrofálně. Záměr pana režiséra s použitím dělení obrazu se raději ani nesnažím pochopit.(5.2.2012)

Myslím, že krimi snímek "Domina" patří k těm několika málo podařenějším výtvorům, které nám ČT1 o nedělních večerech nabízí (těch depresivních, stále připomínajících politiku a dobu bolševika bylo už dost, čété jedničko!!). Dobré obsazení i kamera zaručují divákovi slušnou podívanou znásobenou záběry současně ve dvou i více oknech na ploše obrazovky. Děj ani obraz není rušen zbytečnými akčními obrazovými i "uřvanými" vsuvkami, divák může sledovat děj bez zvukových a obrazových šoků. Pokud bych chtěl tedy srovnávat s něčím podobným, např. seriálem "Kriminálka Anděl" z jisté komerční TV, pak napíši, že z hlediska způsobu obrazového a zvukového zpracování seriál "Kriminálka Anděl" značně pokulhává. U krimi Domina je jedna zajímavost, kdy v jednom okně ještě děj dobíhá a v jiném již pokračuje nebo se v něm odvíjí děj minulý, svázaný s dějem z okna prvního. Velmi, velmi zajímavé, udržující pozornost diváka stále "ready". Scénář bych si dovolil ovšem místy pokárat za okamžiky, kdy dovolil oběma hlavním postavám vyšetřovatelů chovat se při vyšetřování jistým způsobem vyloženě neprofesionálně. Mám na mysli fyzická napadání vyšetřovaných. Takto se jistě na veřejnosti a před svědky žádný vyšetřovatel nechová. Tyto scény mi tedy připadaly trapné a nevhodné. Zde tedy byla akčnost ve scénáři nežádoucí. Tento snímek byl v neděli 27.6.2010 ve 20.00 mimořádně zařazen na ČT1 při smutné příležitosti úmrtí Vladimíra Dlouhého, představitele jedné z hlavních rolí. Tato filmová role, jak jistě všichni ti, jež filmová tvorba zajímá, byla jeho poslední. Samozřejmě mimo divadelní prkna. Herecké výkony Vladimíra Dlouhého považuji za vyzrálé a vybroušené. Přesvědčil mě o tom i v tomto TV snímku, který je bezesporu velmi slušným zakončením jeho herecké dráhy a bohužel i života. Čest jeho památce.(28.6.2010)

• Morien

Nemastný, neslaný film, který mě nezaujal ani jako (ne)napínavá detektivka, ani jako hřiště, kde bratři Dlouzí nahánějí na svou stranu porotu v nekonečném souboji o to, který z nich má podmanivější hlas. Obrazové vychytávky by se hodily do povrchněji a "akčněji" vyprávěného příběhu. Vzhledem k tomu, že Domina se snažila vyprávět spíš komorně s důrazem na vnitřek postav, tak se mi tam to rozstříhání nehodilo. Druhou věcí je zase to, že ačkoliv, jak jsem řekla, se film do proudu povrchních vyplachovaček neřadí, tak na mě nakonec působila právě tím dojmem - postavy mi sympatické nebyly, zápletka nic moc, herecké výkony přinejlepším "televizní". S tak charismatickou dvojkou představitelů bych čekala mnohem, mnohem víc.(28.6.2010)

• paascha

Ve vší k úctě k nedávno zemřelému Vladimíru Dlouhému, kterého i já považuji za jednoho z těch opravdu dobrých českých herců, tohle byla obyčejná TV detektivka. Průměrná zápletka, tradiční TV obsazení, i když pár stálic chybělo, vcelku standardní výkony, ale cca po půl hodině bylo jasné, kdo je vrah, kdo mu pomáhal, atd. Pak začalo rušit množství hloupých detailů, přehrávaných scének, zkrátka a dobře, památku svého kmenového herce mohla čím dál trapnější Janečkova ČT uctít lépe.(27.6.2010)

Asi jako řada jiných, tak i mě česká televizní kriminálka zajímala zejména díky herecké účasti Vladimíra Dlouhého. Bylo zároveň moc zajímavé sledovat, jak on a jeho mladší bratr výrazně vybočují oproti jiným hercům (zejména z řad dalších vyšetřovatelů).(27.6.2010)