Mělo to smysl, logiku, sázka na skvělou bratrskou dvojici vyšla, rozhodně se jedná o to lepší, co český impotentní filmový a tv průmysl dokázal za těch pár uplynulých let vyprodukovat..(14.7.2014)

CSI: Long Brothers. Chemie mezi bratry bezesporu na úrovni, ovšem porouchaná funkce Picture-in-Picture na mé televizi a především několik podivných dějových náhod donutily mou snahu o nadprůměrné hodnocení odjet kamsi šalinó.. Jinak jsem si zhluboka oddechl, že vrahem nebyl zahradník, protože nechci ani domýšlet, co by v sado-maso salónu dělal s nůžkami na živý plot..(6.2.2012)

• Morien

Nemastný, neslaný film, který mě nezaujal ani jako (ne)napínavá detektivka, ani jako hřiště, kde bratři Dlouzí nahánějí na svou stranu porotu v nekonečném souboji o to, který z nich má podmanivější hlas. Obrazové vychytávky by se hodily do povrchněji a "akčněji" vyprávěného příběhu. Vzhledem k tomu, že Domina se snažila vyprávět spíš komorně s důrazem na vnitřek postav, tak se mi tam to rozstříhání nehodilo. Druhou věcí je zase to, že ačkoliv, jak jsem řekla, se film do proudu povrchních vyplachovaček neřadí, tak na mě nakonec působila právě tím dojmem - postavy mi sympatické nebyly, zápletka nic moc, herecké výkony přinejlepším "televizní". S tak charismatickou dvojkou představitelů bych čekala mnohem, mnohem víc.(28.6.2010)

• WANDRWALL

Lepší než běžna současná česká televizní tvorba. Ta je zoufalá, ty nedělní filmy, to jsou vyhozené peníze. Škoda V.Dlouhého. Úžasně se hodil do řady seriozních filmů. Třeba DIVADELNÍ ROMÁN od Bulgakova.(14.8.2010)

Podle mně celkem povedená kriminálka. I když teda konec se mi krutě nelíbil.(28.6.2010)

• - Filmovalo se v Brně a ve Znojmě. (M.B)

• - Film měl být pilotem k původně zamýšlenému seriálu. Vše překazila smrt Vladimíra Dlouhého. (Fenk)