Je to hlavně víc legrace než krimi. A aby taky ne když do hlavních rolí byli obsazeni komici na slovo vzatí Janžurová & Hrzán. Staré tety jsou rovněž vybrány perfektně. Podskalský většinu scén pojal jako komické etudy než plynulý příběh o přepadení pošty a následném pátrání po pachateli loupeže. Tohle ustoupilo na úkor komických vsuvek ve kterých baví hlavně Hrzán a zdatně mu sekunduje Janžurová. Odhalení pachatele pak tak nějak zaniká po těchto zdařilých, ale trochu jednotvárných vystoupeních. Plnohodnotná krimi se tak úplně nekoná, nebylo to ani záměrem, ale na dobrou komedii zaděláno bylo. 60%(16.4.2012)

• duklak2

Viděno hodněkrát, ale hodnotit nemohu, jelikož jsem to nezhlédl celé!:) Nezapomenutelný Hrzán a další herci. Jenže tomuto snímku chybí špetka humoru, která by diváka donutila se dívat na celý film.(23.10.2011)

• bestlama

Blbost ... české filmy jsou pro mě jedna velká fraška...(21.5.2009)

Fakt dobrá komedie :D:D:D(27.6.2010)

• Marthos

Nataša Gollová, tehdy již nemocemi a alkoholem zruinovaná herečka, krátce před premiérou prohlásila, že "film Drahé tety a já je právě typem těch crazy, v nichž jsem hrávala. Jenže tady nejsem roztomilá praštěná holka, ale bláznivá, zlá a tyranská stará panna. Tak se obávám výsledku a toho, jestli humor nové komedie dokáže překonat představu zafixovanou třicet pět let." Ano, ten film je překonaný, ale jinak, než se mohl kdo tehdy domnívat. Chatrná dějová konstrukce, vyšumělý humor, nebezpečně infantilní Hrzán. Všeobjímající hrůza. Katastrofa. Utrpení. Alergie. Ejch.(29.12.2008)

• - V době natáčení byla Iva Janžurová v jiném stavu. (artcha)

• - Jan Faltýnek si zde zahrál strážmistra VB, později ve filmu Dým bramborové natě (1976) ztvárnil už podporučíka VB. (Ganglion)

• - V závěru filmu, kdy jede Michal (Jiří Hrzán) autem naposledy k tetám a cestou si zpívá, je při pohledu čelním sklem možné vidět, že projíždí vesnicí. Při pohledu z profilu auta je však okny vidět příroda. (Jardaboss)