Možná jsem se tolik nenasmál, ale ten zpívají blázen mě bavil celou dobu. Příběh je sice banální, ale zajímavě se zamotává. Dvě pomatené a uječené babky jsou sice chvílemi otravné, ale naštěstí je vyvažuje svým hereckým koncertem Jiří Hrzán.(17.6.2010)

Někdy mi přišlo Hrzánovo zmatení až zbytečně přehnané.(22.5.2014)

Film jsem viděla dávno a dnešní názor píšu s pořádným odstupem, přesto si na něj a jeho zápletku jasně pamatuju. Bylo to pro mě především milé setkání s mou oblíbenou Natašou Gollovou, kterou má každý zafixovanou hlavně jako herečku z 30. a 40. let. Není to komedie z nejvtipnějších, přesto pobaví a kdo má zrovna čas a hledá mezi českými filmy něco nenáročného, ale přitom ne hloupého, může být spokojen.(15.4.2012)

Tie babičky budete buď milovať, alebo nenávidieť. Ja bé. Strašne otravné...(19.6.2005)

Bláznivé energické tetičky, sem tam nějaké písničky a klasicky skvělý Jiří Hrzán v sympaticky ztřeštěné kriminální komedii. 70% (viděl jsem již mnohokrát a nevidím důvod, proč se nepodívat v tv repríze znovu na chvílemi až protivně štěbetavou Fany v podání N.Gollové... :)(27.1.2013)

• - Jan Faltýnek si zde zahrál strážmistra VB, později ve filmu Dým bramborové natě (1976) ztvárnil už podporučíka VB. (Ganglion)

• - V době natáčení byla Iva Janžurová v jiném stavu. (artcha)

• - Vyloupená spořitelna se nachází ve Vlachově Březí (na náměstí Svobody). Dále se natáčelo v Českých Budějovicích (scéna, kdy teta prochází okolo kašny, nacházela se tu i vinárna) a na Strakonicku. (blackrain)