• lesumir

Hrzán je ve filmu na granát, jeho špulení tlamy mi přišlo opravdu odporné, Nataša Gollova si zahrála trapnou, uječenou "čubku" a Janzurova je dylinka se vsim sudy.(26.12.2007)

Poměrně milé a hezké.(14.8.2008)

Polovina sedmdesátých let byla ideově zatížená zcela neomluvitelně, a přece se s té nejtěžší mlhy doby aspoň na čas vynořily dvě dámy prvorepublikového pozlátka. Věra Ferbasová v "Jáchymovi" i Nataša Gollová zde se tak rozloučily důstojně. I když pravdou je, že tahle krimi komedie je v některých pasážích křečovitá a úsměvná i s jiných důvodů než se původně čekalo (přehrávání všech herců), tak patří k tomu lepšímu, co tehdy vzniklo.(30.10.2005)

Film se natáčel ve Vlachově Březí, kam jsem jezdil jako kluk. Pochválen buď Zdeněk Podskalský za to, že jako jeden z mála režisérů ve svých filmech nezapomněl na Jižní Čechy. Tahle komedie je sice trochu průměrnější, ale i přes určité výtky (vždycky mě trochu štvaly ty Hrzánovy písničkové parodie, chvílemi jsou postavy až příliš praštěné) ji mám rád. 65%.(30.12.2010)

Tie babičky budete buď milovať, alebo nenávidieť. Ja bé. Strašne otravné...(19.6.2005)

• - V době natáčení byla Iva Janžurová v jiném stavu. (artcha)

• - Vyloupená spořitelna se nachází ve Vlachově Březí (na náměstí Svobody). Dále se natáčelo v Českých Budějovicích (scéna, kdy teta prochází okolo kašny, nacházela se tu i vinárna) a na Strakonicku. (blackrain)

• - V závěru filmu, kdy jede Michal (Jiří Hrzán) autem naposledy k tetám a cestou si zpívá, je při pohledu čelním sklem možné vidět, že projíždí vesnicí. Při pohledu z profilu auta je však okny vidět příroda. (Jardaboss)