• Radyo

Pokus o český sci-fi hit v zahraniční koprodukci se těžce minul účinkem. Drtivá většina diváků odcházela z představení přinejmenším otrávena, ne-li přímo zhnusena. Je s podivem, že se k natočení této zhovadilosti zaprodalo poměrně dost kvalitních českých herců. Tento film jim zcela určitě k dobru připsán nebude.(12.10.2002)

• Dadel

Patrně nejhorší film, který jsem v životě měl tu pochybnou čest vidět. To bylo tak špatné, že jsem se dokonce ani nedokázal smát tomu, jak je to špatné...(13.11.2003)

• choze

To tedy bylo martyrium tohleto sehnat, ačkoli to vyšlo na VHS. Tenhle obskurní koprodukční pokus o evropskou space operu skončil jako úmorně nudné a po všech stránkách mimořádně diletantské béčko, kterému se ani nemůžete zasmát. Přitom jak se můžete dočíst v dobové recenzi, na kterou je odkaz v diskusi, k filmu byla připravena i na dnešní poměry megalomanská propagační kampaň (do prodeje měly jít i modýlky podle raket z filmu), ze které nakonec zbyl pouze komiks. Vzhledem k tomu, že jde o adaptaci románu Meč a mágové Juana Piquera Simóna, scénář a režii má na svědomí José María Forque a hrdinu, jeho holku a padoucha hrají španělští herci, předpokládám, že prapůvodní impuls vyšel od Španělů. Na nás pak zůstal hlavně zbytek hereckého obsazení a výprava, výtvarno, kostýmy a triky, kterých se ujala triková skupina Trilobit a když pominu pěkné a hojné miniatury, nad kterými jsem uslintl, moc dobrou reklamu si neudělali, protože triky jsou naprosto otřesné (Španělé prý odmítali počítačové triky).(1.8.2009)

• Dan9K

Nejsem z těch, co by se zařazovali do davu a jen se filmu posmívali. Ano, je stupidní, ale oceňuji na něm zejména tu ambicióznost udělat něco fakt jiného, než na co jsme běžně v naší kotlině zvyklí, zvlášť v době vzniku. Co na tom, že je to jak braková sci-fi tu z 60., tu z 80. let, my jsme byli vždycky pozadu. Ale některé scény, zvlášť výtvarně, nejsou vůbec špatné, hudba je dobrá, Miroslav Táborský se mi líbil. Děj by obstál v počítačové hře 90. let nebo v pornu. Podobně trapných a mnoha špatných stránek vykazujících filmů je značné množství. Díky tomu, že je tohle fantasmagorická pohádka, je to na ní víc vidět, ale to z ní nedělá o moc horší film, než jakých jsou stovky. Kdyby to dávalo větší smysl a nebyla to taková nuda, mohlo to být i celkem koukatelné.(13.10.2016)

• paascha

Peklo v modelech H0. Obsazení české části komiků mluví za vše: Prachař, Přeučil, Švandová, Šťastný...silná sestava:-DD(14.1.2015)

Ryzí, mnohovrstevnaté dílo, které se dotýká tolik palčivého soužití člověka s ještírky a Aštarem Šeranem, navíc v obrazově atraktivním (triky opravdu stály za to a některé kostýmy pro natáčení zřejmě zapůjčil plukovník Kaddáfí) balení. Absurdně surrealistické dialogy navíc dávají jasně najevo, že autoři znají svého diváka a rozumí, ba co víc, předvídají jeho reakce. Černou duši prachmatikovu potěší scény z továren plné revolučního běsnění, něžné srdce romantika se zase zatetelí, když se ta hlavní buzn...ech, Aštar a princezna Sýrie po vyhlazení ještírků radostně obejmou. 200% Trololo.(14.9.2012)

• Fingon

Prakticky nesehnatelná, nudná vykrádačka všeho možného. Těžko říct, jestli za to může dabing, ale popis obsahu příliš neodpovídá. Následuje jeden velký SPOILER. --- Ano, planeta Země kolem roku 13 000 vybuchne (pozře ji Slunce, což je přesně to, co nás za pár miliard let čeká... nás tedy vlastně ne), uprchlíkům je obydlen azyl na planetě, kde také žijí lidé, ale občas se za trest mutují do zrůdných podob. Místní vládce nabídne azyl v pouštní oblasti kolem rovníku a čas od času jim za blíže nespecifikovaný plat dodává nerost nutný k přípavě pitné vody. O dvacet let později si usmyslí, že nerost vymění za dceru vládce pozemšťanů (kterého hraje Kanyza). Ten odmítá, prý proto, že dceři ještě nebylo osmnáct let (i když počata byla prý ještě na Zemi). Nerost je tudíž odepřen a jelikož pozemšťanům zůstává vody jen nějakých dvacet dní, dcera se obětuje a sama se vydá královým mužům, i když je zamilovaná do Blonďáka, kterého potkala ve snu a kde se s ním také líbala. Mezitím je nějakým záhadným způsobem kontaktován Blonďák, který nazve pozemšťany svým Nexusem, neboť spojuje jeho minulost, budoucnost a přítomnost, a vydá se dívku zachránit. Mezitím se tyran s pomocí čarodějova krystalu promění do podoby Blonďáka, jen v černém úboru a vlasech, neboť jej spolu s mágem viděli v dívčiných snech, a pokusí se ji v této podobě svést. Krystal přestane fungovat, tyran se promění do původní podoby a dívka je zhnusena. Od té doby dívce pravidelně vyhrožuje smrtí, pokud si ji nevezme, zatímco se snaží zastavit Blonďákův postup k jeho sídlu, přičemž trestá mutacemi všechny ty, kteří při plnění povinností selžou nebo zradí. Blonďák se mezitím potká s Davidem Prachařem a projdou spolu územím žen, které po oplodnění muže zabíjejí, toto místo je vybombardováno a jedna nebo dvě přeživší holčiny se přidají k Blonďákově družině. A tak dále, a tak dále, je to prostě béčko vykrádající Star Wars (ehm) a Dunu (hudebně), s českými herci ve vedlejších rolích a českými triky, které jediné stojí za pozornost. A jestli se někdo diví, proč v tom všichni hráli - odpověď zní - zahraniční tvrdá měna. Pesety či libry byly vždycky tvrdší než koruny...(23.6.2011)

• S.Quentin QUALE

Jesus fuckin Christ, tohle teda bolelo! Nebudu dělat machra, že jsem to poctivě absolvoval celé, bez prokliknutí se to neobešlo, ale pardon, na toto já prostě nemám. Jedná se o pokus o sci-fi zpracovaný tak, že v kategorii dialogů šlo o výjev z nejhorší telenovely, v kategorii hereckých výkonů jsem si pak nebyl jistý, jestli nesleduju komunistickou pohádku. Podle tohoto si asi dokážete odvodit kvalitu příběhu a řekněme efektů....9% za ty český blbce, kteří se do toho nechali navézt.(11.9.2013)

• Hromino

Už když jsem poprvé narazil na Nexus na této databázi, řekl jsem si, že na tohle se prostě musím kouknout. Trezorové české sci-fi v zahraniční koprodukci s tak krásným zdejším hodnocení bylo pro filmového masochistu (alias má maličkost) tím, čím je kupříkladu pro Scoobyho keksík, avšak kromě cca desetivteřinové ukázky nebyl film nikde k nalezení. Jaký to šťastný den, když jsem díky Mi Nü-Chai zvěděl, že ho nějaká dobrá duše odhalila veřejnosti! Přirozeně jsem se na něj vrhl s nemalými očekáváními, ale na to, co mi film nakonec nabídl, jsem nemohl být připraven snad žádným způsobem. Zatímco takové kulty jako The Room a Turkish Star Wars byly tak špatné, až jsem se u nich musel řezat smíchy a při jejich sledování se tak rozhodně nenudil, Nexus byl natolik špatný, že se u něj nedalo ani smát debilitě toho všeho, natožtak se při jeho sledování bavit. Důkazem toho budiž fakt, že jsem Nexus úspěšně dokoukal až na pátý pokus, což vzhledem k délce snímku o jedné a půl hodině již o něčem svědčí. Ne – pokud jste se stejně jako já bláhově domnívali, že tohle bude "tak špatné, až to bude dobré a vtipné", pak jste na omylu a tímto vás předem varuju, ať stejnou chybu neuděláte, případně ať opravdu dobře víte, do čeho jdete. Chcete-li ode mě nějaké srovnání s ostatními filmy z hlediska stejné (ne)kvality, pak bych zkusil vypíchnout film Dungeons & Dragons, který je kvalitám Nexu opravdu hodně blízký. Rovněž jej vyrobili Češi v zahraniční koprodukci, rovněž má neskutečně špatné herce, efekty, scénář, režii a vůbec, rovněž jde o fantasy (v tomto případě jde spíše o sci-fi, ale tak jsou to relativně příbuzné žánry, tak ten drobný rozdíl vem čert), rovněž má strašně debilního záporáka (tady sice nemá nikdo modré rty, ale zase se tu nepohodlní mutují v jakési slizky) a rovněž jsem u něj trpěl a neskutečně se nudil. Vývoj hlavních postav a vztahy mezi nimi jsou rovněž něco, co si zasluhuje v tomhle porovnávání zmínit. V Dungeons & Dragons se hlavní hrdinové dali dohromady tak, že spadli do odpadní stoky. Dobře, trochu zvláštní způsob, ale přesto lepší než v Nexu. –– Pozor, SPOILER! (no, nemyslím si, že by spoilování u tohoto filmu někomu vadilo, ale...) Tam se totiž hlavní hrdina nejdříve objeví ve snu lidské princezny (libový dialog mezi nimi rozpitvám dále), potom se objeví v jakési jeskyni s pár staršími týpky, kteří mu řeknou, že je vyvolený a dají mu jméno, pak se hrdina zase objeví na nějakém palouku, kde potká Davida Prachaře, jemuž řekne, že jde zachránit lidstvo. Prachař mu řekne, že je vůl a že cestou narazí na ženy, které svého partnera po otěhotnění zabijí. Pak se ti dva najednou objevují mezi těmi ženami, které po hlavním hrdinovi chtějí, aby složil jakési Zkoušky. V čem spočívají? V tom, že po laně sešplhá do nějaké jámy, v níž si užije s jednou borkou (která ho nezabije). Zloduch se mezitím rozhodne tyhle ženy vyhladit (jejich vyhlazení je rovněž pikantní scéna), a protože ta borka přišla o vše, tak putuje s naším hrdinou a Prachařem (jenž rovněž neví co by, tak s nima putuje) za tou naší princeznou (ne, princezna se nejmenuje Leia). Konec SPOILERU. –– Paráda, ne? Inu, v Nexu postrádá snad naprosto všechno jakoukoli logiku (i její nejmenší ždibíček). Pořád mi nevěříte? Pro názornou ukázku tedy uvádím ještě úryvek z rozhovoru mezi princeznou a hrdinou při jejich prvním setkání: – Kdo jsi? – Jsem Zýlie. – Zýlie? Odkud jsi přišla? – Nevím. Kde to jsme? – Také to nevím. – Vypadáš, jako bys viděl poprvé ženu. To snad není možné. Nikdy? – Nikdy. – Ani ses nikdy nelíbal? – Líbal. A co je to? –– No, to by snad pro názornost mohlo stačit. Popisem zážitků z Nexu bych totiž mohl celkem klidně zabít trojnásobek délky tohoto komentáře, ale stejně bych je nikdy nedokázal slovy úplně přesně vystihnout. Na to se prostě musí člověk podívat, aby pochopil, jak strašně špatný, šílený a debilní tento film je. Na Nexus je snad i ten David Lynch moc krátký.(27.9.2012)

• Crocuta

Je mi líto, přes všechnu snahu a dobrou vůli se nepodařilo natočit nic víc než nestravitelný brak. Hvězdičku dávám abych udělal radost svému oblíbenému periodiku Ikárii, které se značnou měrou podílelo na propagaci tohoto propadáku.(6.8.2007)

• honajz

Levní čeští v laciném španělském (kdyby italském, tak to vyjde nastejno) céčkovém sci-fi fantasy a v laciných kulisách. Sice se pořád něco děje a scénář není až tak blbý (na v podstatě pohádku o zlém králi, hodném princi a údajně krásné princezně - jenže tahle má předkus a žádný kozy, sorry). Je to zábavné, to jo, a čeští herci jsou zde vyloženě úsměvní, ale celý film má maximálně punc rarity a nesehnatelného filmu, jinak je vážně o ničem.(27.6.2013)

• Big Bear

Myslel jsem, že 2000 hodnocený film, bude nějaká pecka, ale halt mi to vyšlo takhle. Tak alespoň u 2000 komentovaného vyberu něco lepšího :-). Každopádně i tohle je svým způsobem fascinující! Trikově na úrovni Red Dwarfa. Tam si z toho ale všichni dělali prču, tady se to bralo vážně. Dokonce bych řekl, že do toho autoři šli s až sebevražednou odvahou bez jakékoliv rozumné soudnosti... Tohle je opravdu nepodařená věc a při nejedné scénce jsem velmi dobře zasmál. To asi ale nebylo záměrem autorů. Do mutační komory byvh narval celý štáb i s herci, ne jen Švandovou. :-) Pekelné, ale jako doplnění nějaké dobře rozjeté párty se to dá určitě dobře využít! :-))) Takovýmhle věcem říká kuchař Pohlreich - východoněmecké porno... Hvězda za tu prču. *(6.7.2015)

• Kryton

Ouha tak přeci jen i u nás se dá udělat sci-fi céčko z dementní galaxie.(6.2.2010)

• kagemush

Tohle je asi odpověď na to,proč se u nás netočí sci-fi,aneb jak zabít zájem investorů o daný žánr asi tak na vždy.- Pro mě největší zvěrstvo co jsem zatím viděl.(19.9.2011)

Mě se film náhodou líbil a naopak oceňuju, že se i češi pokusili o ztvárnění takového žánru.(7.4.2013)

• corpsy

V každom smere totálne fiasko, ktoré sa svojou brakovosťou smele vyrovná aj talianskej trashovej produkcii z 80.rokov. Tie však mali svoje osobité kúzlo. A toto je len blud. Jedna hviezdička za to, že mám v podstate takéto snímky rád.(2.1.2014)

• Columbus

Snaha byla :)(16.12.2005)

• DivX

Bravo, potlesk, gratulace... Už dlouho jsem neviděl takovou blbost! 0%(12.9.2011)

• zette

Tento film jsem mel v hledacku nekolik let a konecne jsem se dockal! Pokud mate na vyber, urcite se na tento film nedivejte strizlivy, ja tak bohuzel ucinil a okradl jsem se o jeste hlubsi prozitek. Divak nevi, zda si z nej tvurci delaji srandu nebo to mysli vazne, odvaha jim ale bezesporu nechybela. Na nase pomery nezvykly namet, scenar ale hodne drhne a dialogy jsou doslova ozdobou filmu:-). Herci katastrofalni. Jednu hvezdicku za fakt, ze z filmu nespustite oci a druhou jen tak z recese a pro radost, velmi hluboky kulturni zazitek, na ktery divak nezapomene...(7.3.2015)

• Pirabin

Dlouho jsem se necítil jako když užívám těžké drogy, tenhle film to ve mě vyvolal. Trip mého života!(14.9.2012)

<< předchozí 1 2 3 4