V daleké budoucnosti, kdy planeta Země čelí kvůli silnému znečištění neodvratnému zániku, se hrstka lidí vypraví v záchranných lodích najít nový obyvatelný svět. Na vzdálené planetě narazí na rasu inteligentních ještěrů, kteří lidem nabídnou útočiště. Fascinováni člověkem, ještěři časem upraví svá těla téměř k nerozeznání od lidských a ovládnou většinu pozemských technologií. Lidé byli však svými hostiteli zrazeni. Pronásledováni a nuceni žít ve vyhrazených rezervacích, musí výměnou za vzácnou vodu původním obyvatelům poskytovat další technologie i své dcery. Existuje však proroctví, podle kterého se jednou narodí ten, který svrhne totalitu ještěrů a dovede zotročené lidstvo ke svobodě. (Mitopus)

Radyo odpad!

Pokus o český sci-fi hit v zahraniční koprodukci se těžce minul účinkem. Drtivá většina diváků odcházela z představení přinejmenším otrávena, ne-li přímo zhnusena. Je s podivem, že se k natočení této zhovadilosti zaprodalo poměrně dost kvalitních českých herců. Tento film jim zcela určitě k dobru připsán nebude. ()

Dadel odpad!

Patrně nejhorší film, který jsem v životě měl tu pochybnou čest vidět. To bylo tak špatné, že jsem se dokonce ani nedokázal smát tomu, jak je to špatné... ()

choze odpad!

To tedy bylo martyrium tohleto sehnat, ačkoli to vyšlo na VHS. Tenhle obskurní koprodukční pokus o evropskou space operu skončil jako úmorně nudné a po všech stránkách mimořádně diletantské béčko, kterému se ani nemůžete zasmát. Přitom jak se můžete dočíst v dobové recenzi, na kterou je odkaz v diskusi, k filmu byla připravena i na dnešní poměry megalomanská propagační kampaň (do prodeje měly jít i modýlky podle raket z filmu), ze které nakonec zbyl pouze komiks. Vzhledem k tomu, že jde o adaptaci románu Meč a mágové Juana Piquera Simóna, scénář a režii má na svědomí José María Forque a hrdinu, jeho holku a padoucha hrají španělští herci, předpokládám, že prapůvodní impuls vyšel od Španělů. Na nás pak zůstal hlavně zbytek hereckého obsazení a výprava, výtvarno, kostýmy a triky, kterých se ujala triková skupina Trilobit a když pominu pěkné a hojné miniatury, nad kterými jsem uslintl, moc dobrou reklamu si neudělali, protože triky jsou naprosto otřesné (Španělé prý odmítali počítačové triky). ()

Dan9K

Nejsem z těch, co by se zařazovali do davu a jen se filmu posmívali. Ano, je stupidní, ale oceňuji na něm zejména tu ambicióznost udělat něco fakt jiného, než na co jsme běžně v naší kotlině zvyklí, zvlášť v době vzniku. Co na tom, že je to jak braková sci-fi tu z 60., tu z 80. let, my jsme byli vždycky pozadu. Ale některé scény, zvlášť výtvarně, nejsou vůbec špatné, hudba je dobrá, Miroslav Táborský se mi líbil. Děj by obstál v počítačové hře 90. let nebo v pornu. Podobně trapných a mnoha špatných stránek vykazujících filmů je značné množství. Díky tomu, že je tohle fantasmagorická pohádka, je to na ní víc vidět, ale to z ní nedělá o moc horší film, než jakých jsou stovky. Kdyby to dávalo větší smysl a nebyla to taková nuda, mohlo to být i celkem koukatelné. ()

paascha odpad!

Peklo v modelech H0. Obsazení české části komiků mluví za vše: Prachař, Přeučil, Švandová, Šťastný...silná sestava:-DD ()

Big Bear

Myslel jsem, že 2000 hodnocený film, bude nějaká pecka, ale halt mi to vyšlo takhle. Tak alespoň u 2000 komentovaného vyberu něco lepšího :-). Každopádně i tohle je svým způsobem fascinující! Trikově na úrovni Red Dwarfa. Tam si z toho ale všichni dělali prču, tady se to bralo vážně. Dokonce bych řekl, že do toho autoři šli s až sebevražednou odvahou bez jakékoliv rozumné soudnosti... Tohle je opravdu nepodařená věc a při nejedné scénce jsem velmi dobře zasmál. To asi ale nebylo záměrem autorů. Do mutační komory byvh narval celý štáb i s herci, ne jen Švandovou. :-) Pekelné, ale jako doplnění nějaké dobře rozjeté párty se to dá určitě dobře využít! :-))) Takovýmhle věcem říká kuchař Pohlreich - východoněmecké porno... Hvězda za tu prču. * ()

Hromino odpad!

Už když jsem poprvé narazil na Nexus na této databázi, řekl jsem si, že na tohle se prostě musím kouknout. Trezorové české sci-fi v zahraniční koprodukci s tak krásným zdejším hodnocení bylo pro filmového masochistu (alias má maličkost) tím, čím je kupříkladu pro Scoobyho keksík, avšak kromě cca desetivteřinové ukázky nebyl film nikde k nalezení. Jaký to šťastný den, když jsem díky Mi Nü-Chai zvěděl, že ho nějaká dobrá duše odhalila veřejnosti! Přirozeně jsem se na něj vrhl s nemalými očekáváními, ale na to, co mi film nakonec nabídl, jsem nemohl být připraven snad žádným způsobem. Zatímco takové kulty jako The Room a Turkish Star Wars byly tak špatné, až jsem se u nich musel řezat smíchy a při jejich sledování se tak rozhodně nenudil, Nexus byl natolik špatný, že se u něj nedalo ani smát debilitě toho všeho, natožtak se při jeho sledování bavit. Důkazem toho budiž fakt, že jsem Nexus úspěšně dokoukal až na pátý pokus, což vzhledem k délce snímku o jedné a půl hodině již o něčem svědčí. Ne – pokud jste se stejně jako já bláhově domnívali, že tohle bude "tak špatné, až to bude dobré a vtipné", pak jste na omylu a tímto vás předem varuju, ať stejnou chybu neuděláte, případně ať opravdu dobře víte, do čeho jdete. Chcete-li ode mě nějaké srovnání s ostatními filmy z hlediska stejné (ne)kvality, pak bych zkusil vypíchnout film Dungeons & Dragons, který je kvalitám Nexu opravdu hodně blízký. Rovněž jej vyrobili Češi v zahraniční koprodukci, rovněž má neskutečně špatné herce, efekty, scénář, režii a vůbec, rovněž jde o fantasy (v tomto případě jde spíše o sci-fi, ale tak jsou to relativně příbuzné žánry, tak ten drobný rozdíl vem čert), rovněž má strašně debilního záporáka (tady sice nemá nikdo modré rty, ale zase se tu nepohodlní mutují v jakési slizky) a rovněž jsem u něj trpěl a neskutečně se nudil. Vývoj hlavních postav a vztahy mezi nimi jsou rovněž něco, co si zasluhuje v tomhle porovnávání zmínit. V Dungeons & Dragons se hlavní hrdinové dali dohromady tak, že spadli do odpadní stoky. Dobře, trochu zvláštní způsob, ale přesto lepší než v Nexu. –– Pozor, SPOILER! (no, nemyslím si, že by spoilování u tohoto filmu někomu vadilo, ale...) Tam se totiž hlavní hrdina nejdříve objeví ve snu lidské princezny (libový dialog mezi nimi rozpitvám dále), potom se objeví v jakési jeskyni s pár staršími týpky, kteří mu řeknou, že je vyvolený a dají mu jméno, pak se hrdina zase objeví na nějakém palouku, kde potká Davida Prachaře, jemuž řekne, že jde zachránit lidstvo. Prachař mu řekne, že je vůl a že cestou narazí na ženy, které svého partnera po otěhotnění zabijí. Pak se ti dva najednou objevují mezi těmi ženami, které po hlavním hrdinovi chtějí, aby složil jakési Zkoušky. V čem spočívají? V tom, že po laně sešplhá do nějaké jámy, v níž si užije s jednou borkou (která ho nezabije). Zloduch se mezitím rozhodne tyhle ženy vyhladit (jejich vyhlazení je rovněž pikantní scéna), a protože ta borka přišla o vše, tak putuje s naším hrdinou a Prachařem (jenž rovněž neví co by, tak s nima putuje) za tou naší princeznou (ne, princezna se nejmenuje Leia). Konec SPOILERU. –– Paráda, ne? Inu, v Nexu postrádá snad naprosto všechno jakoukoli logiku (i její nejmenší ždibíček). Pořád mi nevěříte? Pro názornou ukázku tedy uvádím ještě úryvek z rozhovoru mezi princeznou a hrdinou při jejich prvním setkání: – Kdo jsi? – Jsem Zýlie. – Zýlie? Odkud jsi přišla? – Nevím. Kde to jsme? – Také to nevím. – Vypadáš, jako bys viděl poprvé ženu. To snad není možné. Nikdy? – Nikdy. – Ani ses nikdy nelíbal? – Líbal. A co je to? –– No, to by snad pro názornost mohlo stačit. Popisem zážitků z Nexu bych totiž mohl celkem klidně zabít trojnásobek délky tohoto komentáře, ale stejně bych je nikdy nedokázal slovy úplně přesně vystihnout. Na to se prostě musí člověk podívat, aby pochopil, jak strašně špatný, šílený a debilní tento film je. Na Nexus je snad i ten David Lynch moc krátký. () (méně) (více)

Ketri odpad!

Pohádka o moudré princezně Zubajdě a neznámém rachitickém princi, který byl stvořen sílou myšlenky jeskynního lidu. Dílo je díky tomu protkáno mnohými myšlenkami, které doufám nikdy nebudou zapomenuty: "Každý začátek má i svůj konec". ()

S.Quentin QUALE odpad!

Jesus fuckin Christ, tohle teda bolelo! Nebudu dělat machra, že jsem to poctivě absolvoval celé, bez prokliknutí se to neobešlo, ale pardon, na toto já prostě nemám. Jedná se o pokus o sci-fi zpracovaný tak, že v kategorii dialogů šlo o výjev z nejhorší telenovely, v kategorii hereckých výkonů jsem si pak nebyl jistý, jestli nesleduju komunistickou pohádku. Podle tohoto si asi dokážete odvodit kvalitu příběhu a řekněme efektů....9% za ty český blbce, kteří se do toho nechali navézt. ()

Mi Nü-Chai

Ryzí, mnohovrstevnaté dílo, které se dotýká tolik palčivého soužití člověka s ještírky a Aštarem Šeranem, navíc v obrazově atraktivním (triky opravdu stály za to a některé kostýmy pro natáčení zřejmě zapůjčil plukovník Kaddáfí) balení. Absurdně surrealistické dialogy navíc dávají jasně najevo, že autoři znají svého diváka a rozumí, ba co víc, předvídají jeho reakce. Černou duši prachmatikovu potěší scény z továren plné revolučního běsnění, něžné srdce romantika se zase zatetelí, když se ta hlavní buzn...ech, Aštar a princezna Sýrie po vyhlazení ještírků radostně obejmou. 200% Trololo. ()

Anderton

Spojenie klasickej českej rozprávky a hard core sci-fi na cudzej planéte nefunguje tak tragickým spôsobom, že by sa tomu smiali aj talianski trashery zo šesťdesiatok až osemdesiatok. Scenár síce písali Španieli, ale vykrádačky Princa a Večernice alebo Ruženky asi dodali priamo na pľaci českí "umelci" a režisér iba uznanlivo pokýval nad ich genialitou hlavou. Ono sledovať film, kde tak extrémnym spôsobom nič nefunguje, nie je utrpenie, ale klasická previnilá zábava. Je teda otázne, ako film ohodnotiť, či to v takom prípade musí byť udelená oná NULA, alebo môžem byť zhovievavý a kvôli tomu, že ak by som neuvidel tak neuverím, dať jednu hviezdu. ()

Fingon

Prakticky nesehnatelná, nudná vykrádačka všeho možného. Těžko říct, jestli za to může dabing, ale popis obsahu příliš neodpovídá. Následuje jeden velký SPOILER. --- Ano, planeta Země kolem roku 13 000 vybuchne (pozře ji Slunce, což je přesně to, co nás za pár miliard let čeká... nás tedy vlastně ne), uprchlíkům je obydlen azyl na planetě, kde také žijí lidé, ale občas se za trest mutují do zrůdných podob. Místní vládce nabídne azyl v pouštní oblasti kolem rovníku a čas od času jim za blíže nespecifikovaný plat dodává nerost nutný k přípavě pitné vody. O dvacet let později si usmyslí, že nerost vymění za dceru vládce pozemšťanů (kterého hraje Kanyza). Ten odmítá, prý proto, že dceři ještě nebylo osmnáct let (i když počata byla prý ještě na Zemi). Nerost je tudíž odepřen a jelikož pozemšťanům zůstává vody jen nějakých dvacet dní, dcera se obětuje a sama se vydá královým mužům, i když je zamilovaná do Blonďáka, kterého potkala ve snu a kde se s ním také líbala. Mezitím je nějakým záhadným způsobem kontaktován Blonďák, který nazve pozemšťany svým Nexusem, neboť spojuje jeho minulost, budoucnost a přítomnost, a vydá se dívku zachránit. Mezitím se tyran s pomocí čarodějova krystalu promění do podoby Blonďáka, jen v černém úboru a vlasech, neboť jej spolu s mágem viděli v dívčiných snech, a pokusí se ji v této podobě svést. Krystal přestane fungovat, tyran se promění do původní podoby a dívka je zhnusena. Od té doby dívce pravidelně vyhrožuje smrtí, pokud si ji nevezme, zatímco se snaží zastavit Blonďákův postup k jeho sídlu, přičemž trestá mutacemi všechny ty, kteří při plnění povinností selžou nebo zradí. Blonďák se mezitím potká s Davidem Prachařem a projdou spolu územím žen, které po oplodnění muže zabíjejí, toto místo je vybombardováno a jedna nebo dvě přeživší holčiny se přidají k Blonďákově družině. A tak dále, a tak dále, je to prostě béčko vykrádající Star Wars (ehm) a Dunu (hudebně), s českými herci ve vedlejších rolích a českými triky, které jediné stojí za pozornost. A jestli se někdo diví, proč v tom všichni hráli - odpověď zní - zahraniční tvrdá měna. Pesety či libry byly vždycky tvrdší než koruny... ()

SeBig

Na Český poměry musím pochválit vizuál. Rozhodně lepší než některý český nobrain pohádky natočený v lese na paloučku. ()

Crocuta

Je mi líto, přes všechnu snahu a dobrou vůli se nepodařilo natočit nic víc než nestravitelný brak. Hvězdičku dávám abych udělal radost svému oblíbenému periodiku Ikárii, které se značnou měrou podílelo na propagaci tohoto propadáku. ()

honajz

Levní čeští herci v laciném španělském (kdyby italském, tak to vyjde nastejno) céčkovém sci-fi fantasy a v laciných kulisách. Sice se pořád něco děje a scénář není až tak blbý (na v podstatě pohádku o zlém králi, hodném princi a údajně krásné princezně - jenže tahle má předkus a žádný kozy, sorry). Je to zábavné, to jo, a čeští herci jsou zde vyloženě úsměvní, ale celý film má maximálně punc rarity a nesehnatelného filmu, jinak je vážně o ničem. ()

Xeelee odpad!

Tohle byla naprosto epická výpravná česká sci-fi, to nemohu říct. Tvůrci mysleli, že točí něco kvalitního a že na tom vydělají, včetně spousty merche. Absentují tu ale jakékoliv náznaky pochopení a práce s filmovým jazykem. Nexus na mě herecky i celkovým pojetím působí silně divadelně. I oproti kdejakým zetkovým filmům je Nexus mnohem náročnější na dokoukání. V obrazu se většinu času nic neděje a příběh se posouvá paralelně divadelně přednášenými proslovy, které se snaží působit napínavě a dějově. Příběh je triviální a postrádá vnitřní logiku. Interiéry často jsou potemnělé industriální haly téměř bez rekvizit, prostory plné trubek s otočnými uzávěry, do plamenů po kolejích jede nějaký vozík (na uhlí?)... Výborná je přestřelka, kde se pálí odnikud nikam. Jen prostorem létají laserové střely a trefují něco kovového ve statickém záběru bez lidí. Athor byl probuzen a zjistí, že je z nějaké zaniklé planety (Země). Má se dozvědět kdo je a naučit se nějakým prastarým moudrostem a zachránit Zílii, kterou vězní temné síly.  A hned nato, aniž se cokoliv jiného dozvěděl, zahlásí: „Jste můj Nexus. Spojujete mou minulost, mou budoucnost a současnost, ale dejte mi jméno“. Vy tomu rozumíte? V naprosto asexuální scéně pak v závěru uvidíte i prsa do půli těla svlečené princezny Zílie, která se obnaží před krutovládcem vesmíru Tarnem. On i vyvolený Athor ji chtějí oplodnit. S Athorem měla dokonce erotický sen s líbačkou (jestli něco následovalo už tvůrci neukázali) ještě předtím než ho potkala. A když se jí pak poprvé fyzicky zjeví, tak už myslí na děti (na syna) a šahá jí na kozy. Celý film je vlastně o erotických fantaziích těch tří. Athora chce ošukat i nějaká jiná nadržená princezna a on hrdinně odolá. Nejlepší je ale stejně scéna, kdy jdou venku po jedné megatrubce. Týpek uklouzne a spadne, někdo mu hodí lano, on se chytne a vyšplhá se nahoru. Trvá to až moc dlouho. Nikdo nemluví, jen pánové a slečny celou dobu vydávání spousty citoslovců, které zní jak z rychlodabingu porna. Týpek pak znuděně zahlásí „Trochu jsi nám nahnal strach“. Střih, konec scény. Někoho tam taky popraví, ale ještě předtím padne rozkaz „Sundejte mu brýle“. „Aaaah!!!“ Směju se ještě teď. Nějaké delší proslovy, hodné zaznamenání, jsem hodil do diskuze k filmu. Enjoy! ()

corpsy

V každom smere totálne fiasko, ktoré sa svojou brakovosťou smele vyrovná aj talianskej trashovej produkcii z 80.rokov. Tie však mali svoje osobité kúzlo. A toto je len blud. Jedna hviezdička za to, že mám v podstate takéto snímky rád. ()

kaylin

Tohle je opravdu neskutečná ukázka špatné filmařiny, pod kterou jsou Češi podepsaní víc, než by bylo zdrávo. Dějově je zde snaha o mytologii, ale samotný příběh, který se zde odvíjí, je neskutečně neoriginální. Herecky strašné, a to i v podání našich. Jenže mám pocit, že tohle se o nich chtělo. O filmu se ve své době prý hodně mluvilo, vznikl komiks. No, výsledek je takový, že dnešní generace netuší, že něco takového existuje. ()