poster

Evžen mezi námi

 • anglický

  Eugene Among Us

Drama

Československo, 1981, 74 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  ***

  Nejlepší je na tom všem závěrečný titulek: "Vedení FAMU v roce 1980 přislíbilo autorům filmu, že bude hledat uplatnění pro tento film. Po studentské stávce v listopadu a prosinci 1989 se to podařilo."(20.8.2016)

 • Vodnářka
  **

  Mladý Jan Kraus bloudící po Praze s touhou rychle a jednoduše získat peníze. Necítím z něj ani ideály, touhu něco říct, snahu cokoliv dokázat. Jen se mu jednoduše nechce pracovat. A my ho sledujeme 74 minut než nakonec se svými hloupými texty dosáhne úspěchu. Nic víc ve filmu není, nic víc film neřekne, žádnou větší myšlenku snímek nenese.(30.6.2011)

 • WANDRWALL
  *****

  Evžen reprezentuje část mládeže, později i dospělích, co vždy byli, jsou a budou. Film má pohnutý osud, pro mě srdeční záležitost.(10.7.2011)

 • D.Moore
  ***

  Vzhledem k tomu, že se vlastně jedná o studentský snímek, je zajímavé se na Evžena mezi námi dívat jako na na výpověď o době, v níž vznikal. Kromě téhle skoro historicko-dokumentární hodnoty, sympatické sestavy herců v malých a ještě menších rolích, a kromě dvou doopravdy roztomilých scéna (dialog Jana Krause a Karla Augusty, zamyšlení se nad současnými písňovými texty v podání Josefa Somra, Jana Krause a Jiřího Bartošky) však není moc o co stát.(25.3.2012)

 • Folpa
  ***

  To, že se film dřív nesměl promítat se ani moc nedivím... Tohle nikdy nepochopím, je nějaká doba (teď neřeším, jestli "pravá" nebo "levá") a prostě se samozřejmě vládnoucí straně nehodí aby se točily filmy s pro ně nepříjemnými nazory... Kraus jako cucák z vidlákova co přijede do Prahy není špatný a když bych bral film tak, že ukazuje, jak Praha před 30 lety vypadala, tak fajn ale jinak...(11.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace