poster

Evžen mezi námi

 • anglický

  Eugene Among Us

Drama

Československo, 1981, 74 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ***

  Oceňuji nápaditost s kamerou (odjíždějící metro, motorka atd.) a některý fakt hodně vtipně vypointovaný dialogy (to bych snad radši psal žádost). Ale ten film je nedotažený. Přišlo mi že Kraus/Evžen ke štěstí přišel jen tak. A nějaké trampoty se mu vyhly obloukem. Ale vidět Krause v pívečko věku je zábavné samo o sobě. A mladej Bartoška je taky zajímavej, o to víc vás překvapí že Josef Somr vypadá furt stejně :)(20.10.2008)

 • dobytek
  ***

  Kdyby se to trochu dopilovalo, přidalo se tak 20-30 minut, aby se objasnily některý věci a nesnažilo se to vypadat za každou cenu "umělecky", mohla z toho vzniknout hodně neobvyklá komedie. Takhle je to takovej nedoděl, kterej vypadá jako několik k sobě slepenejch epizodek ze života vidláka, co se v Praze snaží prosadit jako umělec. Uznávám, že některý scény byly dost dobrý. Třeba Karel Augusta jako popelář nebo Josef Somr jako militantní důchodce mě dost pobavili. Jenže jsou tam naprosto hluchý a dlouhý pasáže, kdy jsem měl chuť přepnout program. A posledních cca 10 minut už byl akorát úplnej zmatek. No aspoň mě trochu pobavily texty písniček o cikánech, co kopou výkopy a o matce, který drtička utrhla kus ruky. 50%(21.5.2010)

 • CiTrus007
  ***

  Chybí tomu pořádný konec - takhle by se dal shrnout celý film. Jinak ale oceňuji zajímavý námět (i proč ho zakázali), humorné zpracování (hlavně dialogy) a vyšší princip... Rozhodně stojí za to vidět, už jen z nostalgie... [KVIFF 11](5.7.2011)

 • Enšpígl
  **

  Kdyby byl mezi náma jenom Evžen, to by ještě šlo, ale když je mezi náma ještě blbej film tak to je už příliš.(23.5.2010)

 • bassator

  46th KVIFF 2011 - OUT OF THE PAST - Návraty k pramenům (Evžen mezi námi / EUGENE AMONG US / Evžen mezi námi)(7.9.2011)

 • - Film byl absolventským snímkem režiséra Petra Nýdrleho na Filmové akademii múzických umění (FAMU) v Praze. (JoranProvenzano)

 • - Film vznikal tři roky, což je na hercích patrné. (JoranProvenzano)

 • - Režisér Jiří Sequens, který měl velký vliv, po premiéře filmu prohlásil, že se nejedná o angažovanou tvorbu, ale že se "nám" režisér Nýdrle vysmívá a že by takový tvůrce neměli v naši zemi nejen studovat, ale ani filmovat. Díky němu byl film poslán do trezoru a Nýdrle odešel do emigrace, kde nemohl ani prokázat, že je filmový režisér. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace