• MM_Ramone

"Léto s kovbojem" bohužiaľ nie je žiaden americký western, akoby mohol názov napovedať. Je to blbá česká romantická komédia, ktorej vôbec nemôžem prísť na chuť. Dal som tomuto snímku už viac krát šancu, ale vždy ma to po chvíli začalo nudiť. Jaromír Hanzlík v úlohe buranského playboya je otravný, neznesiteľný a miestami až trapný. Tak isto aj škaredá, okuliarnatá Daniela Kolářová mi je silne nesympatická. Vytvorili spolu jednu z najprotivnejších filmových mileneckých dvojíc. **(22.12.2014)

Není to nějak extra superhvězdný český film, rozhodně na tu dobu točil Hanzlík daleko lepší filmy. Přesto je to taková oddychovka, která ničím velkým ani snad neurazí. Je to ale pouze průměr - tak jsem to vnímal já. Celkově to vidím tak na 55% = ***(30.4.2013)

CITÁT - Já znám všechny krávy v okolí, ale vás jsem tady ještě neviděl..............(14.9.2015)

Léto s kovbojem reprízují české komerční televize pravidelně každý rok. Těžko říct, proč tomu tak je, na úkor jiných mnohem lepších komedií. Film je divácky úspěšný, o tom není pochyb, ale rozhodně se u něj nesmějete od začátku do konce. Film má několik silnějších momentů v podobě situační komiky, v některých případech podivných, ale vtipných absurdit. Největším kladem však je fakt, že Ivo Novák dokázal najít sílu a potenciál jednotlivých herců a podle toho jim ve filmu přidělit role. Mám na mysli především J. Hanzlíka jako lehkomyslného Honzu, D. Kolářovou jako pontecionální "starou pannu" Doubravku, S. Budínovou jako Honzovu svéráznou maminku, M. Rosůlkovou a D. Medřickou jako lehce trhlé babičky, O. Víznera jako lehce nevyrovnaného Bobu, nebo V. Galatíkovou jako lékařku v kosmetickém ústavu.(29.2.2004)

Tenhle kovboj si určitě se čtyřmi ženskými poradí, i když jsou to tři učitelky a psycholožka, když si poradí se stádem krav.(14.10.2005)