CITÁT - Já znám všechny krávy v okolí, ale vás jsem tady ještě neviděl..............(14.9.2015)

Ty krávo jedna.... Jaromír Hanzlík si s Danou Kolářovou před kamerou sedli. V pohodové letní komedii zaujmou nejen jejich ústřední postavy intelektuálky a traktoristy/dočasného pasáka krav, ale i drtící se/ zdrcený medik a všichni příbuzní (decentní uzavřená učitelská rodinka a vesnicky družné maminky a banda sourozenců z různých koutů dědiny).(24.6.2009)

Až na jedinou výtku, a to že jde ze snímku poznat orientace spíše na něžné polovičky, se jedná o příjemnou romantickou komedii s frajerským Hanzlíkem.(24.7.2009)

Učitelky ala kovboj. Prostý chlapec má pěkný vztah k přírodě a budoucí učitelka se moc nebaví se studentem medicíny, který se bojí krve. Prostého pasáčka krav si učitelka oblíbí a hrne se s ním do manželství. Medik se trápí a budoucí učitelka mu radí, aby zanechal medicíny a přenechal ji nadanějším studentům. U prostého chlapce ji přitahuje, že pase krávy a vesele si přitom zpívá a dovádí, a to jsou pro ni asi hlavní pohnutky pro vstup do manželství s hochem ze zdejší prérie.***(1.10.2010)(1.10.2010)

Příjemná letní komedie. Herecky zábavně zahrané. Celkově je to pohodovka. Hodnocení: 60%(13.8.2008)

• - Ve filmu se objevuje i "pojízdný řezník", který má medailonky, játra, telecí nebo svíčkovou, což je v době hlubokého socialismu nereálné. (DexMASTER094)

• - Titulky s herci a všemi účinkujícími ve filmu jsou promítány před filmem, nikoliv po jeho skončení, jak to bývá zvykem. (zuza99)

• - Při koupání v rybníku zastoupila za Danielu Kolářovou dvojnice. (M.B)