Sebechlebskí hudci

Komedie

Československo, 1975, 75 min

Asi najlepšia slovenská rozprávka zo 70. rokov s humorom, ktorý poteší všetky generácie.(23.5.2006)

Komédia, ktorá zaujme najmä neustálym zosmieňovaním Turkov a pravým slovenským folkom na pozadí boja proti tureckým nájazdom. Vlastne je to taký náš malý národný epos ;-)(21.3.2004)

Pôvodne som neplánoval dať 5 *, ale Sebechlebskí hudci sú tak roztomilá, vtipná a výpravná rozprávka, že sa inak nedalo. Viliam Polónyi mal za toto dostať Oscara. Ach, taká nostalgia ma pochytila. (90%)(20.2.2010)

....jedna z mála pekných slovenských rozprávok,pekný príbeh ,výprava a nechýba ani humor-tie šabľou odseknuté fúzy turkovi,ktorého hrá Andy Hryc - nezabudnuteľné....(21.6.2013)

Chytľavý humor, ktorý poteší snáď každého diváka. Ústredná trojica to skvelo rozpáli a Andy Hryc je v úlohe tureckého zbrojnoša na zožratie.(17.2.2011)

Roznorode dielo ktore obsahuje, povedal by som ze z kazdeho rozku trosku, navyse Polonyi a dvaja vtedy este mlady Hryc a Danciak ma milo prekvapili.(8.5.2007)

Skutočne zábavná komédia so slovenským humorom. A tá pekná výprava, až sa mi veriť nechce že je to zo Slovenska(18.11.2009)

Výborná slovenská rozprávka s famóznym V. Polónyim. 80%.(27.9.2005)

Báťa Klimo prekoná každú prekážku, televízna klasika.(17.11.2009)

Báťa klimo forever!(24.7.2008)

Joj, na túto rozprávku mám slabosť! Polónyi, Hryc, Dančiak atď. sa na výbornú zhostili svojich rolí. Kulisy záhorskej púšte a zvuk ozembuchu mi navždy ostanú v pamäti. Radím k dielam, ktoré sa dajú pozerať každý rok a nestrácajú nič na svojej zábavnosti.(18.12.2010)

Štandardná záruka zábavy. Minimálne pre mňa a moju rodinu. A vlastne - aspoň sa nazdávam- pre každého našinca, ktorý má aspoň trochu rád slovenský humor, folklór, a tú našu povestnú schopnosť znemožniť snáď každý národ ... Prepáčte, Turci :)(17.5.2012)

Vyborna normalizacna komedia z roku 1975 z tunajsich koncin a s kopou hlasok. 84 %(5.2.2013)

Záživné a skvelé. Nepatrne síce zanikol potenciál nástrojov tým že opakovali stále jeden motív no napriek tomu to považujem za klenot československej kinematografie.(21.1.2012)

Pěkná pohádečka, iba niečo chýbalo...(30.9.2013)

Výborná slovenská rozprávka so skvelou hudbou. Ľudový humor je najlepší.(9.1.2007)

Ten film má všetko, vynikajúcu výpravu, chytľavú a skvelú hudbu, famózny a pútavý príbeh, legendárne a kvalitné herecké obsadenie, nezabudnuteľné repliky... U mňa jednoznačne plný počet a teším sa na ďalšiu reprízu na jednej z našich TV. A tento film by mohol už konečne výjsť aj na DVD/Blu-ray, veľmi si to zaslúži.(24.6.2011)

Celkom dobrá rozprávka z našej vlasti. Pozitívom sú dobrí herci (najmä V. Polónyi) a celková zábovnosť filmu.(29.8.2013)

Na slovenské pomery to musel byť asi najvýpravnejší film 70 rokov :o) Ešte štastie, že máme na Záhorí púšť. V každom prípade je to dobrá zábava na sobotné poobedie(28.3.2004)

hahahaha humor a všetko čo k tomu patrí.(17.11.2012)

<< předchozí 1 2