• Snorlax
  ****

  Pro toho, kdo se zajímá, slabě přenesená unikátní atmosféra té doby. Pro toho, kdo se nezajímá, dezorientované skákání mezi filmy a prohlášeními obou hlavních protagonistů. Kdo neviděl většinu filmů, bude mít problém s jejich identifikací. Zařazení Montandova vystoupení z Tout va bien zřejmě tvůrcům dokumentu smysl dávalo, proto ho uvedli jako reakci na Truffautův dopis.(16.12.2012)

 • LiVentura
  ****

  Dva velcí mužové světového filmu, nejen toho francouzského.!(30.10.2011)

 • balone
  ****

  Určitě velmi poučný dokument, kterého by se neměl vyvarovat nikdo, kdo se zajímá, alespoň minimálně o historii filmu. 75% http://www.bestfilm.cz/novinky/aktuality/226-dva-ve-vlne-recenze.html(1.11.2010)

 • troufalka
  ****

  Dvě význačné osobnosti francouzského filmu. Užitečný dokument pro ty, kteří se chtějí orientovat v nové vlně. Mírně chaotické, leč přínosné. Challenge Tour říjen 2015: 30 dní se světovou kinematografií(3.10.2015)

 • Payushka
  **

  Jde bohuzel o ne uplne stastny dokument. Jako by nevedel, jestli byt pro "laiky" nebo "profiky". A tak chvilemi opomiji vysvetleni pojmu pro divaky neznale tematu (co to vlastne vubec ta Francouzska nova vlna je), ale zaroven nejde uplne do hloubky (probira se dvema filmy a ostatni uz skoro jen zmini). Nakonec jsou nejzajimavejsi dobove zabery a rozhovory, kterych ale taky mohlo vic. Doors - When You're Strange bylo na uplne jine urovni.(2.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace