Mladý, vcelku úspešný spisovateľ Johnny Ryan (Scott Caan) neverí v lásku a čas si kráti oslavou úspešného predaja svojich kníh. Počas jednej párty stretne literárnu kritičku Mercy (Wendy Glenn), ktorá na jeho posledné dielo napísala nepríliš lichotivú recenziu. Napriek tomu sa Johnnymu Mercy zapáči, začne ju spoznávať a postupne sa do nej zamiluje.
Film retrospektívne zobrazuje priebeh vzťahu Johnnyho a Mercy. Zo súčasného pohľadu sleduje spisovateľa, ktorý žije sám, stretáva sa so svojím otcom (James Caan) a postupne prichádza na to, že najlepšou cestou k napísaniu dobrého príbehu je opísať vlastný život.
Scenár filmu napísal predstaviteľ hlavnej úlohy Scott Caan a jeho filmového otca si zahral jeho skutočný otec, na Oscara nominovaný James Caan. (ČSFD)

Fiftis

Veľmi dobrý príbeh. Romantický. Na to aký málo známy film je, ma veľmi milo prekvapil. Osobne si myslím že James Caan (The Godfather) a jeho syn sú dvaja veľmi dobrí herci, ktorí majú za sebou veľmi veľa kvalitných filmov a rolí. Práve kvôli nim som si film pozrel pekne v HD. Divím sa až tak malému množstvu hodnotení, tento film si zaslúži dostať sa na obrazovky slovenských a českých televíznych prijímačov. ()

• Patrick Hoelck v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)